Czym jest drzewo tlenowe Oxytree?
W Azji Oxytree znane jest jako „cesarskie drzewko szczęścia” ze względu na swoje cudowne właściwości. W Chinach kultywowana jest tradycja sadzenia drzewa w ogrodzie świeżo upieczonych rodziców, aby po osiągnięciu przez dziecko pełnoletności, ściąć drzewko i wykonać z niego meble przeznaczone na posag. Chińczycy wierzą też, że ta roślina posadzona w okolicy domu przyniesie właścicielom szczęście oraz dobrobyt. Nic więc dziwnego, że zwyczaj sadzenia „drzewka szczęścia” jest w Azji niezwykle popularny.
Tyle tradycji. Jak wyglądają fakty?
Oxytree to odmiana powstała dzięki starannej selekcji najlepszych cech gatunkowych Paulowni Fortunei i Paulowni Elongaty. Dzięki temu połączeniu powstało wyjątkowe drzewko, które bardzo szybko rośnie na glebach różnego rodzaju, jest odporne na wysokie oraz niskie temperatury i potrafi pochłonąć nawet 111 ton dwutlenku węgla z hektara rocznie (przeciętne drzewo liściaste absorbuje zaledwie 8-12 ton CO2). Właśnie te unikalne właściwości sprawiają, że nazywa się je „drzewem tlenowym”, które posadzone w pobliżu domu nie tylko poprawia jakość powietrza i służy zdrowiu mieszkańców, ale przyczynia się także do ochrony środowiska naturalnego.

 

drzewo tlenowe w ogrodziefot. Oxytree

 

Szybko rosnąca ozdoba dla niecierpliwych
Piękny i zadbany ogród to marzenie każdego z nas, jednak długi czas oczekiwania na to, aż z sadzonek wyrosną piękne rośliny, działa zniechęcająco. Sadząc Oxytree nie będziemy musieli długo czekać na efekty uprawy – roślina przyrasta nawet 2 m rocznie, dzięki czemu w kilka miesięcy możemy mieć w swoim ogrodzie wysokie drzewo z prawdziwego zdarzenia. Drzewko zapewni przyjemny cień latem, a jego piękne, fioletowo-białe kwiaty i olbrzymie liście staną się niebanalną ozdobą każdego ogrodu. Co istotne – roślina ta jest wyjątkowo odporna na duży zakres temperatur (-25°C do +45C°), poza tym można uprawiać ją na różnego rodzaju glebach. Dzięki swoim właściwościom Oxytree szturmem podbija również polski rynek.

 

drzewo tlenowe w ogrodziefot. Oxytree

 

Oxytree możemy prowadzić na dwa sposoby. Jeśli będziemy usuwać pędy boczne, otrzymamy wysokie drzewo o prostym pniu, zwieńczonym imponującą (nawet 10-metrową!) koroną. Jeśli z kolei nie będziemy ścinać pędów bocznych, rozłożyste liście mogą osiągnąć nawet 1 metr długości.

Tylko teraz dostawa do 79 sztuk Oxytree wynosi jedyne 9,99 zł. Liczba dostępnych sadzonek jest ograniczona, więc warto się pospieszyć, aby jeszcze tego lata mieć w swoim ogrodzie wyjątkowe, szybko rosnące drzewo tlenowe.

Z ofertą firmy Oxytree Solutions można zapoznać się na stronie: www.oxytree.pl

53-030 Wrocław, ul. Życzliwa 25/2, woj. dolnośląskie
tel. +48 (71) 726 00 16,