Jaki nawóz pod warzywa, drzewa owocowe wybrać?

Rośliny bez chemii

Coraz częstsze podmuchy ciepłego powietrza zwiastują, że nadchodzi wiosna. Już niebawem ruszy sezon, a pasjonaci ogrodnictwa, zaopatrzeni w odpowiednie narzędzia, zabiorą się do pracy. Za chwilę też pojawią się pierwsze dylematy. Jaki nawóz pod warzywa, drzewa owocowe czy krzewy wybrać? Co sprawdzi się lepiej: nawozy ekologiczne/naturalne, czy mineralne/sztuczne? Odpowiedzi poszukamy razem z panem Zbigniewem Zubalą – miłośnikiem i obserwatorem przyrody, hobbystą uwielbiającym rośliny oraz specjalistą w zakresie produkcji ekologicznych rozwiązań dla roślin domowych i ogrodowych, a zarazem – właścicielem Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego Ekodarpol.

„Zielono mi” – dobroczynne rośliny wokół nas

Rośliny obecne w otaczającej nas przestrzeni wpływają korzystnie nie tylko na nasze zdrowie, ale także na samopoczucie, działając kojąco na skołatane nerwy i zmęczony ślęczeniem przed komputerem wzrok. Ich rolę doceniamy zwłaszcza dziś, w czasach, w których tak dużo mówi się o postępującej degradacji zielonej planety, gdy coraz bardziej zabetonowane miasta działają na nas przytłaczająco i nie sprzyjają wyciszeniu. Nic dziwnego, że wiele osób na własną rękę próbuje stworzyć wokół siebie „zielony azyl”, i dotyczy to w równej mierze szczęśliwych posiadaczy ogrodów, jak i ludzi mieszkających w blokach, na których hasło „urban jungle” działa bardziej niż elektryzująco.

– Nie jest niczym nadzwyczajnym, że kiedy przebywamy w pomieszczeniu lub w otwartej przestrzeni, w której znajdują się rośliny, czujemy się lepiej. Każdy z nas wie, że rośliny oczyszczają powietrze, bo pochłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen. Jednocześnie mają też korzystny wpływ na mikroklimat poprzez to, że są naturalnym rezerwuarem wilgoci. Ich pozywtywne działanie poprzez barwę i zapach pozwala lepiej zharmonizować przestrzeń, sprawić, by była ona bardziej przyjazna – zauważa Zbigniew Zubala.

Aby jednak rośliny mogły te rozliczne funkcje pełnić skutecznie, trzeba zacząć u źródła, czyli w ziemi, z której wyrastają. Dobrze dobrany nawóz pod warzywa, kwiaty czy nawóz pod drzewa owocowe sprawi, że stworzymy roślinom odpowiednie warunki wzrostu, trzeba go jednak wybrać tak, aby pozostać w zgodzie z naturą.

fot. PPH EKODARPOL Zbigniew Zubala

Jaki nawóz pod warzywa wybrać? Postaw na naturę!

Skupmy się na roślinach ogrodowych, uprawach warzywnych oraz drzewach i krzewach owocowych, które dzielą się z nami nie tylko swoją urodą, ale także smakiem, dlatego szczególnie istotne znaczenie ma fakt, jakie preparaty pielęgnacyjne wybierzemy.
– Wiele osób zastanawia się, jaki nawóz pod warzywa, drzewa owocowe czy kwiaty wybrać, rozważając dwie podstawowe opcje: nawozy naturalne lub sztuczne. Dziś, gdy słowo „ekologia” ma więcej znaczeń niż kiedykolwiek wcześniej, świadomi klienci, którzy cenią kontakt z przyrodą w swoim otoczeniu (i dotyczy to w równej mierze hobbystów-amatorów, co i profesjonalistów) coraz częściej poszukują ekologicznych, naturalnych metod pielęgnacji – mówi Zbigniew Zubala.

Rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne produkty do nawożenia, naturalnej ochrony i pielęgnacji roślin dało impuls do rozwoju polskich przedsiębiorstw, które od początku swojej działalności nastawiły się na produkcję ekologicznych środków do domu i ogrodu. Wśród tych producentów na uwagę zasługuje Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Ekodarpol. Jako polska firma specjalizująca się w produkcji nawozów naturalnych (marka BIOHUMUS EXTTRA), ekologicznych polepszaczy glebowych, które poprawiają żyzność gleb (marka HUMUS ACTIVE i HUMUS UP) oraz ekologicznych środków ochronnych dla roślin (marka BIOCHRON), Ekodarpol w ciągu ponad 25 lat istnienia urósł do rangi lidera w swojej branży.

fot. PPH EKODARPOL Zbigniew Zubala

Jaki nawóz pod drzewa owocowe? Od lidera!

Produkty Ekodarpol od ponad 25 lat goszczą w domach i ogrodach klientów w całej Polsce, co jest możliwe dzięki dostępności w najlepszych sklepach i centrach ogrodniczych.

– Zauważamy rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne środki do pielęgnacji roślin, a coraz więcej osób, które zastanawiają się, jaki nawóz pod warzywa czy krzewy owocowe wybrać, stawia na naturalne, bezpieczne preparaty. Aby jeszcze celniej na potrzeby takich osób odpowiedzieć, w 2015 roku otworzyliśmy innowacyjne laboratorium o profilu biologiczno-chemicznym, które pozwala nam tworzyć innowacyjne, ekologiczne środki do profesjonalnej i hobbystycznej uprawy roślin – mówi Zbigniew Zubala.

Jednocześnie dzięki temu, że laboratorium świadczy też usługi związane z analizą gleb, firma jest w stanie dobrać najkorzystniejsze w danym wypadku rozwiązanie. Dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa dobrze pokazuje też kolejna inwestycja z ubiegłego roku. Wówczas to firma uruchomiła innowacyjne linie produkcyjne, dzięki którym już tej wiosny dostępny będzie nowy, udoskonalony HUMUS ACTIVE + i PLONAR ACTIVE +. Impulsów do inwestycji dostarczyły w równej mierze rosnące oczekiwania klientów, co i poważne podejście do kwestii ekologii.

– Sposób wytwarzania ekologicznych środków do pielęgnacji roślin jest przyjazny dla środowiska w takim stopniu, jak tylko jest to możliwe. Z troski o środowisko naturalne zainwestowaliśmy również w instalację fotowoltaiczną, która pozwala nam pozyskiwać naturalną i niewyczerpaną energię słoneczną. Dzięki temu jesteśmy niezależni energetycznie i śmiało możemy powiedzieć, że spełniamy najwyższe standardy, wytwarzając naturalne produkty w sposób przyjazny naturze – podkreśla Zbigniewa Zubala.

fot. PPH EKODARPOL Zbigniew Zubala

Zdrowie, bezpieczeństwo, ekologia

Coraz częściej staramy się być „eko”: rezygnujemy z samochodu na rzecz roweru, szyjemy wielorazowe woreczki na warzywa i owoce kupowane w sklepie, starannie segregujemy śmieci. Nic dziwnego, że coraz częściej szukamy też preparatów pozwalających uprawiać rośliny w pełni ekologicznie, bez chemii.

– Naszą misją jest tworzenie skutecznych, ekologicznych środków do pielęgnacji roślin, które spełniają oczekiwania naszych klientów i są przyjazne naturze. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy też konkurs, w którym nagrodami będą wybrane ekologiczne produkty Ekodarpol do domu i ogrodu. Każdy, kto w okresie od 16.03.2020 r. do 01.12.2020 r. zakupi i zastosuje produkty Ekodarpol, a następnie podzieli się z nami swoimi doświadczeniami, otrzyma atrakcyjną nagrodę. Do udziału w konkursie można zgłosić się za pośrednictwem naszej strony internetowej – mówi Zbigniew Zubala.

Pytanie o to, jaki nawóz pod warzywa, jaki nawóz pod drzewa owocowe czy inne rośliny wybrać będziemy sobie zadawać coraz częściej, wraz z każdym dłuższym i bardziej słonecznym dniem. Odpowiedź na nie zależy od nas, ale jedno nie ulega wątpliwości: im bardziej ekologicznie i naturalnie będziemy uprawiać warzywa i owoce, tym więcej wniesiemy do naszych organizmów składników uodparniających i poprawiających nasze zdrowie.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.ekodarpol.pl

74-400 Dębno, ul. Chrobrego 19, woj. zachodniopomorskie
tel. + 48 95 760 03 22,


Liczba odwiedzin: 1491 | Data publikacji: 2020-03-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


27.06.2021 | Chemia budowlana
Cienkowarstwowy beton dekoracyjny na schody wewnętrzne, podłogi...
09.06.2021 | Uzdatnianie wody
Brak dostępu do kanalizacji nie zmusza już...
02.06.2021 | Piece, kotły
Polska znajduje się w czołówce państw Unii...
26.05.2021 | Piece, kotły
Jeszcze nie tak dawno o wyborze kotła...
26.03.2021 | Ogrzewanie
Paliwa stałe to wciąż najtańsze źródło energii...
Dezynfekcja powietrza, zwana inaczej dekontaminacją to usuwanie...
Panele akustyczne dekoracyjne 3D to najdoskonalszy przykład...
18.02.2021 | Ogrzewanie
Kotłownia z buforem zasilana energią elektryczną –...
16.02.2021 | Stolarka otworowa
Okna – ich wielkość, rozmieszczenie i funkcjonalność,...
26.01.2021 | Izolacje akustyczne
Dekoracyjne panele akustyczne na sufity podwieszane i...
10.01.2021 | Stolarka otworowa
Okna „gospodarcze” były jeszcze do niedawna synonimem...
23.12.2020 | Ogrzewanie
Decyzja o doborze ogrzewania jest niezwykle ważna,...
Kreatywne podejście do prac rzemieślniczych, stolarskich oraz...
Ekologiczność oraz dbałość o środowisko obecne są...
26.11.2020 | Uzdatnianie wody
Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem problemu braku...
Na terenach mieszkalnych nieprzyłączonych do sieci kanalizacyjnej...
Eko kratka geoSYSTEM to wytrzymały i atrakcyjny...
Farby ekologiczne do ścian Ralston to produkty...
22.07.2020 | Piece, kotły
Inwestycja w kocioł wodny co. zasilany ekologicznym...
Etap dekorowania nowego wnętrza to moment, w...
22.05.2020 | Uzdatnianie wody
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to szansa na niezależność...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. łódzkie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: eko, darpol, ekodarpol, Zbigniew Zubala, EKODARPOL Zbigniew Zubala, rośliny, ogród, ochrona roślin, uprawa roślin, środki ochrony roślin, kwiaty, na szkodniki, preparaty, preparaty na szkodniki, ratowanie roślin, pomoc dla roślin, zioła, owoce, trawniki, nawozy, trawa dekoracyjna, ekologia, ekologiczne, nawóz pod drzewa owocowe, jaki nawóz pod warzywa,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy