Firma Ergo Invest  specjalizuje się w produkcji takich artykułów, jak stal nierdzewna, armatura nierdzewna, metale kolorowe, a także pręty ciągnione, płaskowniki ciągnione, blachy perforowane, kraty podestowe, liny i śruby. Jednym z oferowanych przez firmę produktów są mające wiele zastosowań kraty pomostowe.

Kraty pomostowe – rodzaje
Kraty pomostowe mogą być wykonane z różnych materiałów i od tego głównie zależą ich właściwości oraz możliwości zastosowania. Kraty mogą być produkowane z różnych typów stali zwykłej, nierdzewnej, aluminium czy tworzyw sztucznych. Jeśli kraty wytwarzane są z kompozytu, włókna szklanego czy żywicy, wyróżniają się przede wszystkim lekkością. Są też bardziej sprężyste i elastyczne niż kraty stalowe, a możliwość specjalnego opracowania tworzywa, z którego są wykonane daje duże możliwości ich zastosowania. Takie kraty, wykonane np. ze specjalnych żywic syntetycznych, nie ulegają korozji i sprawdzają się w szczególnie agresywnym chemicznie środowisku. Jednak to stalowe kraty pomostowe są najbardziej wytrzymałe i to one cieszą się największą popularnością wśród architektów, inwestorów i klientów indywidualnych.

Stalowe kraty pomostowe podzielić można na dwa główne typy: wyciskane, zwane inaczej prasowanymi oraz zgrzewane. Technologia produkcji krat wyciskanych polega na wprasowywaniu płaskowników poprzecznych i nośnych. W efekcie otrzymujemy solidny element konstrukcyjny, bowiem płaskowniki są ze sobą bardzo mocno zespolone. Kraty zgrzewane natomiast wykonane są z płaskowników nośnych o różnych wymiarach – odpowiednich do przewidywanych obciążeń, które w procesie zgrzewania oporowego łączy się poprzecznie prętami żłobionymi skręcanymi. Tego typu kraty pomostowe wyposażone są w specjalne obramowanie z płaskownika, który jest dopasowany do przekroju poprzecznego płaskownika nośnego. Wszystkie kraty pomostowe są produkowane standardowo w formie kwadratu lub prostokąta, ale mogą być także dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.

 

kraty pomostowe ergo investfot. INVEST

 

Do czego można wykorzystać kraty pomostowe?
Możliwości użycia krat pomostowych są praktycznie nieograniczone i zależą głównie od ich rodzaju. Najpowszechniejsze wykorzystanie krat pomostowych to pokrycie ciągów komunikacyjnych, przykrycie kanałów i włazów oraz pokrycie ciągów komunikacyjnych na mostach, kładkach i rampach. Jednak można z nich także wykonać kompletne ciągi schodowe – zarówno wewnętrzne  jak i zewnętrzne. Specjalnie karbowana powierzchnia tych krat sprawia, że schody są antypoślizgowe i bardzo wytrzymałe. Ze zgrzewanych krat pomostowych robi się także podjazdy dla niepełnosprawnych, podłogi techniczne oraz zabezpieczenia doświetleń.

Ponieważ jednak wyobraźnia ludzka jest nieograniczona, kraty pomostowe można także wykorzystać jako ciekawe elementy dekoracyjne. W postindustrialnych wnętrzach ciekawie prezentują się zrobione z krat pomostowych ścianki działowe, półki na książki oraz podłogi tarasów i balkonów. W ogrodzie kraty pomostowe można z powodzeniem wykorzystać do wygrodzenia wybiegu dla psa, można z nich zrobić solidny płot albo zastąpić nimi nieciekawe drewniane pergole. Pokryte winogronami, pnącymi różami czy bluszczem kraty pomostowe dają naprawdę ciekawy efekt wizualny.

Ergo Invest – zaufaj doświadczeniu!
Firma Ergo Invest zajmuje się nie tylko produkcją stalowych krat pomostowych. Ze stali i metalu wykonują wszystko: blachy siatki, łańcuchy, ale także armaturę, meble i elementy dekoracyjne. Dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu ich produkty są wytrzymałe i odpowiednio zabezpieczane przed szkodliwym wpływem środowiska, w którym mają być zastosowane. Jednak warto również wspomnieć o świadczonych przez firmę Ergo Invest profesjonalnych usługach, obejmujących m. in. perforowanie, cięcie, gięcie, cynkowanie oraz malowanie proszkowe, piaskowanie i mazerowanie.

Z kompletną ofertą firmy Ergo Invest zapoznać się można na stronie www.e-invest.pl

62-081 Przeźmierowo k/ Poznania, ul. Wysogotowska 104 , woj. wielkopolskie
tel. 616524991,