Hydroizolacje poziome i pionowe
Właściwe wykonanie izolacji poziomych i pionowych fundamentów to podstawowy warunek, który musi zostać spełniony, aby uniknąć problemów z zawilgoceniem budynków. Podobnie wygląda kwestia skutecznej hydroizolacji balkonu, tarasu czy hydroizolacji ścian piwnic. Tradycyjne mineralne zaprawy uszczelniające nastręczały w tej kwestii niemałych problemów, nie tylko z uwagi na zawodność takiego rozwiązania, ale także na trudności związane z praco- i czasochłonną obróbką.

 

Przygotowanie wielofunkcyjnej izolacji reaktywnej BOTAMENT® RD 1 Universal do nakładania metoda natryskową

Hydroizolacje reaktywne z tradycyjnymi mineralnymi zaprawami uszczelniającymi wygrywają przede wszystkim elastycznością, wielofunkcyjnością i szybkością działania. Na przykład masa hydroizolacyjna BOTAMENT® RD 2 The Green 1 już po trzech godzinach od aplikacji jest odporna na deszcz, po czterech można przyklejać płyty drenażowe i termoizolacyjne, a w ciągu 24 może być obciążana mechanicznie. Na skrócenie czasu uszczelnienia wpływa też prosta aplikacja, np. przy wyborze natryskowej metody aplikacji i wydajności 45-60 m² na godzinę, izolacja ściany piwnicy może zostać wykonana w ciągu 3-4 godzin. Cechą wspólną produktów BOTAMENT® RD 2 The Green 1 oraz BOTAMENT® RD 1 Universal jest też wyeliminowanie konieczności stosowania dodatkowych preparatów (również gruntujących), a także możliwość wyboru różnorodnych, standardowych technik aplikacji, jak szpachlowanie, natryskiwanie lub malowanie.

 

Aplikacja izolacji reaktywnej BOTAMENT® RD 1 Universal metodą natryskową

BOTAMENT® RD 2 The Green 1– hydroizolacja ław fundamentowych i płyt fundamentowych
BOTAMENT® RD 2 The Green 1 to wielofunkcyjna dwuskładnikowa masa hydroizolacyjna, która pozwala na łatwe zaizolowanie przyziemnej części budynku zarówno w nowych obiektach, jak i w przypadku renowacji i wykonywania wtórnej hydroizolacji pionowej budynku.
W odróżnieniu od mas bitumicznych, BOTAMENT® RD 2 The Green 1 może stanowić podłoże pod wyprawy mineralne i powłoki malarskie, przez co z powodzeniem posłuży jako zabezpieczenie strefy cokołowej budynku, która może otrzymać okładzinę np. z płytek ceramicznych.

 

BOTAMENT® RD 2 The Green 1 - wielofunkcyjna dwuskładnikowa masa hydroizolacyjna

- Masa hydroizolacyjna BOTAMENT® RD 2 The Green 1 powstała na bazie innowacyjnego środka wiążącego. Dzięki niemu jest ona wysoce elastyczna i mostkuje rysy (również w niskich temperaturach -20o C), jakie mogą pojawić się w podłożu. Ponadto środek jest odporny na działanie promieniowania UV, mrozu, na starzenie, a w fazie nanoszenia może być narażony na działanie negatywnego ciśnienia wody (np. technologicznej) bez obaw o utratę właściwości – podkreśla Roman Frąckowiak – ekspert od hydroizolacji z firmy BOTAMENT®. 

 

Aplikacja izolacji reaktywnej BOTAMENT® RD 2 The Green 1 metodą szpachlowania

Gdzie sprawdzi się masa hydroizolacyjna BOTAMENT® RD 2 The Green 1? Przede wszystkim stosowana jest jako zabezpieczenie części budynków narażonych na działanie wody, np. jako izolacja ław fundamentowych i płyt fundamentowych, izolacja tarasów i balkonów czy izolacja ścian piwnic. Ponadto środek ten jest z powodzeniem wykorzystywany do wykonywania izolacji poziomych (podposadzkowych) Atest PZH dopuszczający do stosowania w pomieszczeniach na stały pobyt ludzi oraz w ścianach), do mocowania płyt ochronnych i izolacyjnych, do renowacji pokryć dachowych czy jako hydroizolacja zbiorników na wodę. Masę izolacyjną BOTAMENT® RD 2 The Green 1 można nanosić na różne podłoża, m.in. na beton, cegłę, pustaki, na nawet na stare izolacje asfaltowe czy ze smoły. Dzięki dobrej przyczepności do stali i tworzyw sztucznych sprawdzi się też jako uszczelnienie przejść instalacyjnych.

 

Hydroizolacja wykonana izolacji przy użyciu BOTAMENT® RD 2 The Green 1

Podczas wysychania preparat zmienia swoją barwę, dzięki czemu w sposób optyczny można z łatwością kontrolować proces schnięcia. Ukłonem producenta w stronę tych klientów, którzy poważnie traktują kwestie ekologii, jest z kolei przyjazność BOTAMENT® RD 2 The Green 1 dla środowiska.

Hydroizolacja reaktywna jednoskładnikowa – ewenement na skalę światową
W ofercie BOTAMENT® znajduje się też pierwsza na świecie wielofunkcyjna hydroizolacja reaktywna jednoskładnikowa – BOTAMENT® RD 1 Universal.
- Jest to jednokomponentowa, szybkowiążąca izolacja reaktywna przeznaczona do izolacji części budowli stykających się z gruntem oraz części naziemnych w nowym budownictwie oraz w przypadku renowacji starych hydroizolacji – wyjaśnia Roman Frąckowiak ekspert od hydroizolacji z firmy BOTAMENT®.

 

BOTAMENT® RD 1 Universal - wielofunkcyjna jednoskładnikowa masa hydroizolacyjna

Również w tym wypadku producent gwarantuje błyskawiczny postęp prac hydroizolacyjnych dzięki wyeliminowaniu czasochłonnych etapów przygotowawczych. Środek jest od razu gotowy do użytku – nie wymaga ani mieszania, ani gruntowania, a obróbka może odbywać się bez użycia narzędzi elektrycznych. BOTAMENT® RD 1 Universal wysycha w ciągu 24 godzin, a po wyschnięciu jest wysoce odporny na promieniowanie UV, mróz i starzenie.
Podobnie jak BOTAMENT® RD 2 The Green 1, również jednoskładnikowa izolacja reaktywna RD 1 Universal zapewnia wysoką elastyczność i mostkowanie rys również w bardzo niskich temperaturach (-20C).
Jej wyróżnikiem jest bardzo wszechstronne zastosowanie. Sprawdzi się np. jako hydroizolacja ścian piwnic (zewnętrznych), cokołów a także jako hydroizolacja balkonów, tarasów szczególnie tam gdzie obecne trendy aranżacji powierzchni wykorzystują drewno czy płyty na dystansach.

 

Hydroizolacja tarasu przy użyciu BOTAMENT® RD 1 Universal

- To także doskonałe rozwiązanie dla majsterkowiczów, którzy drobne prace naprawcze przeprowadzają na własną rękę. Z wykorzystaniem jednokomponentowej hydroizolacji reaktywnej BOTAMENT® RD 1 Universal można np. naprawić uszczelnienie przy kominie lub rynnę, przeprowadzić renowację gontów czy pokryć dachowych z papy, a także uszczelnić studnię lub oczko wodne w ogrodzie – podkreśla Roman Frąckowiak. – Również w tym przypadku kontrola procesu schnięcia odbywa się w sposób optyczny, co jest możliwe dzięki zmianie koloru wysychającej hydroizolacji.

Znakiem charakterystycznym produktów innowacyjnych są dziś nie tylko świetne parametry, ekologiczność czy prostota aplikacji. Równie istotne jest wsparcie technologiczne ze strony producenta, co trudno przecenić zwłaszcza w przypadku rozwiązań nowych, które dopiero torują sobie szlaki na danym rynku. Dlatego pracownicy Botament nie tylko przyjeżdżają na plac budowy, oferując klientom wsparcie merytoryczne i techniczne na miejscu. Firma organizuje również regularne szkolenia i praktyczne pokazy, podczas których poruszane są wszystkie wątki związane z izolacją fundamentów, izolacją tarasów i balkonów czy piwnic, podczas których klienci z Polski mogą zapoznać się z możliwościami, jakie w zakresie uszczelnień budowli otwierają hydroizolacje reaktywne.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.botament.com

63-000 Środa Wielkopolska, ul. Prądzyńskiego 20, woj. wielkopolskie
tel. 61 286 45 00,