Ręcznie formowane cegły i płytki

Urok cegły nie przemija

Polscy inwestorzy coraz chętniej wykorzystują ceramiczne produkty z zakresu cegieł oraz płytek ręcznie formowanych. Są one wykorzystywane zarówno w celu wykończenia elewacji jak i dekorowania ścian wewnętrznych. Szeroką paletę barw oraz wymiarów płytek i cegieł oferuje Skinpol, polski przedstawiciel belgijskiej firmy Nelissen oraz holenderskiej cegielni Caprice, producentów o długoletniej historii i tradycji w wytwarzaniu produktów ceramicznych.

Dążenie do tego, aby nadawać elewacjom i wnętrzom indywidualny charakter jest coraz bardziej zauważalne również na polskim rynku. Właściciele mieszkań i domów coraz częściej decydują się na rozwiązania nietuzinkowe, oryginalne, chętnie też korzystają z podpowiedzi architektów. Czasy, gdy ściana wewnętrzna obowiązkowo musiała być pomalowana białą farbą, pokryta tapetą, lub w przypadku elewacji tynkiem przechodzą do przeszłości. Obecnie modne są rozwiązania, które oprócz ponadprzeciętnych walorów dekoracyjnych są również praktyczne – nie trzeba ich odświeżać co kilka lat, nie ulegają zabrudzeniu, są trwałe i podwyższają wartość nieruchomości. Takim rozwiązaniem są niewątpliwie cegły i płytki formowane ręcznie.

 

skinpol cegła na zewnątrzfot. Skinpol

Cegły i płytki ręcznie formowane Nelissen oraz Caprice cenione są przede wszystkim za swą naturalność, uniwersalność, wysokie parametry techniczne oraz bogactwo barw i faktur. Obecnie w ofercie firmy Skinpol znajduje się prawie 200 kolorów cegieł i płytek, w kilku wymiarach. Dzięki swoim właściwościom mogą być stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Jako elewacja sprawdzają się ze względu na to, że nadają budynkom charakteru, niepowtarzalnego klimatu i elegancji. Natomiast wewnątrz dają możliwości w dekorowaniu ścian, kominków oraz innych elementów.

 

cegły ręcznie formowane we wnętrzu ceglane płytki ręcznie formowane we wnętrzufot. Skinpol

 

Cegły i płytki formowane ręcznie – tam, gdzie liczy się styl
Właściwie nie ma żadnych ograniczeń co do stosowania cegieł i płytek. Dzięki temu, że są mrozoodporne można je zastosować na elewacjach i innych elementach architektury. Wewnątrz mogą być układane praktycznie w każdym pomieszczeniu. Przed zaplamieniem czy nadmiernym działaniem wilgoci w kuchni i łazience ochroni je odpowiedni impregnat.
Oprócz spraw czysto technicznych, zaletą cegieł i płytek Nelissen jest też ich nietuzinkowość. Dzięki ogromnej ofercie kolorów, przy ich pomocy można stworzyć niepowtarzalne aranżacje, w których będą stanowić mocny akcent.
Cegły i płytki nie tylko nadają wnętrzom ciekawą kolorystykę, ale również nowy wymiar i strukturę, czego nigdy nie uzyska się za sprawą tapety czy farby. Jako materiał o nieco surowym charakterze, nie muszą nadawać pomieszczeniom nieprzyjemnego, chłodnego klimatu. Odpowiednio dobrane, dopasowane do innych elementów dekoracyjnych mogą sprawić, że pomieszczenie będzie sprawiać niezwykle ciepłe i przytulne wrażenie. Połączenie cegły z odpowiednim oświetleniem i aranżacją, pozwala również na stworzenie pomieszczenia, które będzie oddawało indywidualny charakter jego właściciela.

 

cegły koloryfot. Skinpol

Dzięki swojej uniwersalności cegły doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku elewacji oraz pomieszczeń nowoczesnych, minimalistycznych jak i klasycznych czy stylizowanych na stare. Jednocześnie nie narzucają określonego stylu. W związku z tym uzyskujemy elastyczność w dalszym kreowaniu przestrzeni nimi ozdobionych. Z drugiej strony wymiana mebli lub innych elementów wyposażenia wnętrz w pomieszczeniach ozdobionych cegłami czy płytkami nie musi pociągać za sobą przymusu remontu.

 

 skinpol ręcznie formowane cegły we wnętrzufot. Skinpol

 

Cegły i płytki formowane ręcznie – lofty, wnętrza industrialne i klasyczne
Jednym z trendów, który nie może istnieć bez klimatycznych cegieł jest coraz bardzie popularny styl loftu, czyli rewitalizowanych, starych, zapomnianych obiektów przemysłowych, w których urządza się oryginalne apartamenty w industrialnym stylu. Charakteryzują się one surowością wyrażaną poprzez zastosowanie bardzo prostych materiałów budowlanych takich jak cegły, beton, stal czy drewno. Dzięki ofercie takich firm jak Caprice czy Nelissen nie musimy kupować starej fabryki aby mieszkanie w takim stylu urządzić.
Oprócz wnętrz nowoczesnych i industrialnych cegły sprawdzają się również w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu klasycznym., gdzie stanowić one będą element mocnym i przykuwający uwagę. Dzięki rustykalnemu charakterowi mogą one zarówno współgrać z klasycznymi meblami jak i kontrastować z elementami nowoczesnymi. Bardzo ciekawym i coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest również budowanie z cegieł lub obudowywanie ceglanymi płytkami półek a nawet całych szafek kuchennych.

 

dom z elewacją ceglanąfot. Skinpol

 

Cegły i płytki formowane ręcznie – łatwo dostępne z pełnym wsparciem
Produkty Nelissen i Caprice są materiałem powszechnie dostępnym. Można je kupić za pośrednictwem sieci sprzedaży firmy Skinpol, rozsianych we wszystkich regionach Polski.
Jednocześnie firma Skinpol zadbała o pełne wsparcie nie tylko dla klientów końcowych, ale również dla architektów. Na stronach internetowych firmy można pobrać tekstury cegieł oraz pojedyncze tekstury cegieł z przykładowymi fugami, do wykorzystania w programie Auto Cad.

W ofercie firmy Skinpol znajduje się około 200 kolorów cegieł i płytek, w kilku wymiarach. Ze szczegółowym wachlarzem produktów i siecią sprzedaży można zapoznać się na stronach www.handform.eu; www.nelissen.pl

 

20-727 Lublin, Urzędowska 51, woj. lubelskie
tel. 817459630,


Liczba odwiedzin: 1871 | Data publikacji: 2014-03-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Wygodne fotele, ogień w kominku i piękne,...
Klinkier zachwyca inwestorów i projektantów swoim ponadczasowym...
Klinkierowe wykończenia fasad, wnętrz i detali są...
W obecnych czasach aranżowanie wnętrz dla wielu...
Nawet najbardziej oryginalny projekt aranżacji wnętrz napotyka...
Płytki ceglane, deski, parkiety – rozwiązanie, które...
Mody w budownictwie i aranżacji wnętrz zmieniają...
Lato sprzyja pracom w ogrodzie, który w...
18.11.2020 | Oświetlenie
Lampy oświetleniowe zewnętrzne w aranżacjach rzemieślników pasjonatów...
Beton architektoniczny podbija serca polskich architektów i...
Elewacja to wizytówka każdego domu. Dobór odpowiednich...
O tym, że stylowe i eleganckie płytki...
„Podaj cegłę, podaj cegłę – zbudujemy nowy...
21.04.2021 | Domy drewniane
Doskonale znane w surowym klimacie Skandynawii i...
26.02.2021 | Domy prefabrykowane
Energooszczędność to aktualnie bardzo ważny temat, zwłaszcza...
Cegły klinkierowe są od lat chętnie wybieranym...
02.07.2020 | Beton
Beton architektoniczny to gwarancja łatwego i szybkiego...
03.06.2020 | Domy ekologiczne
W naszym kraju budownictwo murowane jest uświęcone...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
30.04.2020 | Schody, akcesoria
Prace wykończeniowe to pozornie najprzyjemniejsza część związana...
Płaskie dachy mają wiele zalet: to więcej...
17.03.2020 | Meble
Beton architektoniczny do łazienki, kuchni, salonu jako...
Katalogi z projektami domów obejrzane, rozmowy przy...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubuskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: ręcznie formowane cegły, ręcznie formowane płytki, cegły i płytki dekoracyjne, cegła do wnętrz, cegła na elewację
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy