Blachy perforowane do produkcji fasad

Miasto pełne emocji – elewacje budynków z blach perforowanych

Blachy perforowane to materiał, który stał się znakiem rozpoznawczym współczesnej architektury, nadając jej lekkości, jakiej nie miały budynki powstające za poprzedniego ustroju. Na zmieniające się wymagania inwestorów musieli zareagować dostawcy materiałów budowlanych i wykończeniowych, a niektórzy zrobili to w mistrzowskim stylu. Przykładem jest RMIG – największy na świecie producent blach perforowanych oraz siatek cięto-ciągnionych. Firma, obok perforacji blach i produkcji siatek cięto-ciągnionych świadczy dodatkowe na nich usługi, takie jak walcowanie blach, malowanie proszkowe, anodowanie, formowanie, docinanie, itd.

blachy perforowane

Więcej niż obróbka blach
W XXI wieku inwestorom nie wystarczy, że dostawca komponentów wyprodukuje dla nich konkretne rozwiązania, bo oczekują oni wsparcia na każdym etapie realizacji inwestycji. Odpowiedzią firmy RMIG na tak sprecyzowane wymagania jest koncepcja RMIG City Emotion. To kompleksowa pomoc w realizacji nawet najbardziej śmiałych wizji architektonicznych, począwszy od pomysłów na wykorzystanie blach perforowanych, poprzez wizualizację, aż do wyprodukowania gotowych elementów, które łatwo zamontować dzięki precyzyjnemu systemowi oznaczeń. Tym samym firma RMIG udziela wsparcia na każdym etapie, otwierając nowe obszary dla zastosowania blach perforowanych w przestrzeni miejskiej.

 

blachy perforowane do produkcji fasad

Fasada wielopoziomowego parking na Politechnice Chalmers, Gothenburg, Szwecja / fot. RMIG

Dużym wsparciem jest też stosowanie przez RMIG systemu sekwencyjnego i indywidualnej numeracji arkuszy w projektach, które wiążą się z koniecznością instalacji dużych ilości blach perforowanych, co szybki i bezbłędny montaż.
Wyjściem naprzeciw oczekiwaniom klientów są też ciągłe innowacje w zakresie różnorodnych obróbek, jakim poddawane są blachy perforowane. Prezentowana na stronie firmy oferta staje się tym samym punktem wyjścia do tworzenia najbardziej nietuzinkowych wizji. Firma podejmuje się laserowego wycinania blach i tworzenia nawet bardzo skomplikowanych wzorów, dzięki którym elewacje budynków stają się jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne.
Jak można wykorzystać blachy perforowane nierdzewne na elewacjach budynków? Możliwości jest nieskończenie wiele, bo materiał pozwala na nadawanie głębi, stworzenie wrażenia trójwymiaru, optyczne rozjaśnienie. Stosowane przez RMIG różne metody obróbki blach – formowanie, malowanie proszkowe, anodowanie, laserowe wycinanie blach i ich gięcie pozwala stworzyć konstrukcje, które świetnie oddają nowoczesnego ducha dzisiejszych miast.

 

blachy perforowane

Sklep Bang & Olufsen, Herning, Dania / fot. RMIG

Przykładem może być złota fasada budynku, w którym mieści się sklep Bang & Olufsen w duńskim Herning. Do jej stworzenia zużyto 350 m² blachy perforowanej w formie paneli TECU® Gold, ze specjalnie zaprojektowanym wzorem perforacji przy użyciu RMIG Image Perf. Za panelami umieszczono zaprogramowane diody LED, dzięki którym elewacja budynku pulsuje rytmem zmieniającego się światła zarówno w dzień, jak i nocą.
Realizacją, w której forma doskonale koresponduje z charakterem miejsca jest też fasada Stadionu Narodowego w Warszawie. Została ona wykonana z siatki cięto-ciągnionej, której panele anodowano na kolor biały i czerwony, imitując barwy flagi polskiej. Taka elewacja budynku ma też ważny wymiar funkcjonalny, bo zapewnia naturalną wentylację i dostęp światła zarówno widzom przebywającym na terenie stadionu, jak i osobom, które korzystają z pomieszczeń wewnętrznych.

 

obróbka blach

Stadion Narodowy w Warszawie / fot. RMIG

Blachy perforowane w każdym wymiarze
Centra handlowe, parkingi, teatry, szkoły, hale sportowe, muzea… wokół nas powstaje coraz więcej obiektów, które harmonijnie wtapiają się w otoczenie i przykuwają wzrok dbałością w realizacji architektonicznej wizji. Fasady budynków użyteczności publicznej zachwycają, bo na przestrzeni lat zmieniła się koncepcja architektury, która obok aspektów związanych z funkcjonalnością, równie duży nacisk kładzie na design i estetykę. Dziś projektanci chętnie sięgają po materiały takie jak blachy perforowane, szkło, beton architektoniczny, nie boją się też śmiałych, kontrastowych barw, asymetrii, gry formą. Stosowanie w tak rozumianej architekturze blachy perforowanej świetnie wpisuje się w trend, aby nadawać budynkom lekkości, a zarazem sprawiać, by były pełne energii i przykuwały uwagę nowoczesnym wzornictwem.

 

Dwie realizacje w Wielkiej Brytanii: po lewej parking MSCP Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie, po prawej: parkingu MSCP Time Square w Warrington / fot. RMIG

Taka idea przyświecała też architektom, którzy zaprojektowali wielopiętrowy parking MSCP Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie. Wymiana elewacji budynku nadała mu całkowicie nowe oblicze. Dostarczone przez firmę RMIG arkusze blachy perforowanej w kształcie trójkątów zostały pomalowane czterema różnymi odcieniami szarości. W efekcie bryła parkingu – dotychczas prosta i mało efektowna – nabrała trójwymiarowości i nowoczesnego wyglądu, a fasada budynku opalizuje światłem i cieniem. Spektakularne efekty uzyskano też na elewacji parkingu MSCP Time Square w Warrington w Anglii. Do wykonania fasady z blach perforowanych wykorzystywano 3500 m² perforowanych arkuszy wyprodukowanych i dostarczonych przez RMIG, z wykorzystaniem technologii RMIG InagePerf do tworzenia obrazowych wzorów. O tym, jak duże znaczenie dla lokalnej społeczności ma ten okazały, ośmiopiętrowy budynek najdobitniej świadczy zakwalifikowanie go do nagrody BBC North West Tonight’s ‘People’s Choice Building of the Decade Award’.
Jedną z ciekawszych realizacji z wykorzystaniem blachy perforowanej RMIG jest Oslo Opera House w Norwegii. Na potrzeby tego projektu powstało osiem indywidualnych wzorów przetłoczeń z aluminium, które powtórzono na 9000 m² elewacji budynku.

 

Oslo Opera House w Norwegii / fot. RMIG

Efektowne fasady budynków współczesnych miast, które są wykonane z blachy perforowanej, na stałe już wpisały się w krajobraz wielkich aglomeracji. Nic dziwnego, że wymusiło to na producentach zmianę w podejściu do klienta, który oczekuje czegoś więcej niż cennika blach perforowanych i katalogu. Elastyczność, umiejętność dopasowania się do specyficznych potrzeb, a także kreatywność to wartości, które są dziś bardzo poszukiwane przez inwestorów. RMIG ze swoją koncepcją City Emotion jest flagowym przykładem na to, jak doskonale na takie wymagania można odpowiedzieć.

Więcej na stronie: www.rmig.com/pl/city+emotion

61-315 Poznań, Pokrzywno 4A, woj. wielkopolskie
tel. +48 61 88 63 270 ,


Liczba odwiedzin: 919 | Data publikacji: 2018-11-27

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


23.08.2017 | Blachy
Trudno wskazać branżę, która mogłaby się obejść...
sufity podwieszane
20.11.2018 | Systemy budowlane
Coraz częściej w projektowaniu obiektów komercyjnych wykorzystywane...
20.04.2018 | Systemy budowlane
Przebywając we wnętrzu, bez względu na to...
26.10.2016 | Systemy budowlane
Technologia PAROC AST® została opracowana w odpowiedzi...
16.01.2018 | Systemy budowlane
Metal od kilku lat gra główną rolę...
02.04.2020 | Domy ekologiczne
„Dom skandynawski” to hasło, które elektryzuje każdego...
Podłogi drewniane to symbol szlachetnego designu, trwałości...
31.03.2020 | Chemia budowlana
Nieograniczony potencjał surowca, jakim jest kamień naturalny,...
30.03.2020 | Składy budowlane
W branży przemysłowej, kojarzonej zazwyczaj z potężną...
30.03.2020 | Składy budowlane
Gdzie wyrzucić ogryzek, gdy odpoczywamy w parku?...
27.03.2020 | Inwestycje budowlane
Budownictwo zrównoważone, ekologiczne, pasywne – to słowa,...
27.03.2020 | Beton komórkowy
Pianobeton powstaje przez dodanie piany technicznej do...
25.03.2020 | Inwestycje budowlane
„Aby odnieść sukces w interesach, bądź śmiały,...
Coraz częstsze podmuchy ciepłego powietrza zwiastują, że...
Osiadanie budynku i pękanie ścian
Niewłaściwe zagęszczenie gruntu na początkowym etapie budowy...
19.03.2020 | Galanteria ogrodowa
Pierwsze podmuchy cieplejszego wiatru, coraz dłuższe dni,...
19.03.2020 | Beton
W projektowaniu nowoczesnych wnętrz każdy element ma...
19.03.2020 | Piece, kotły
Automatycznie sterowane kondensacyjne kotły gazowe De Dietrich...
18.03.2020 | Deweloperzy
Fotowoltaika na dachu, stacje ładowania pojazdów elektrycznych...
18.03.2020 | Meble - ogrodowe
Jak powszechnie wiadomo, ogród to nie tylko...
17.03.2020 | Meble
Beton architektoniczny do łazienki, kuchni, salonu jako...
16.03.2020 | Studnie
Susza jest naturalną powtarzającą się cechą klimatu,...
16.03.2020 | Stolarka otworowa
Szkło i aluminium to we współczesnym budownictwie...
13.03.2020 | Oświetlenie
Tradycyjny żyrandol, efektowny kinkiet, a może lampa...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: producent blach perforowanych, elewacje budynków z blach perforowanych, blachy perforowane w każdym wymiarze,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy