Opryskiwacze polowe zaczepiane
Na rynku polskim i zagranicznym doskonale rozpoznawalne są opryskiwacze polowe zaczepiane TAD-LEN. Jest to kilkanaście różnych modeli maszyn o pojemnościach od 1000 do 5000 l, z belkami o szerokościach roboczych od 15 do 28 mb. Belki mogą być rozkładane ręcznie lub hydraulicznie.
Najmniejszym modelem z tej serii jest opryskiwacz polowy przyczepiany TL1015, z ręcznie rozkładaną belką o szerokości roboczej 15 m i pojemnością zbiornika 1000 l. Nominalna wydajność pompy maszyny wynosi 140 l/min, zaś wydajność opryskiwacza kształtuje się w przedziale 4,5 – 13,5 ha/h. Zbiornik maszyny – podobnie jak innych modeli – wykonany jest z polietylenu, i oprócz zbiornika głównego posiada również zbiornik do mycia rąk.
W tym roku na XX Targach Agrotech w Kielcach firmie przyznano złoty medal za opryskiwacz przyczepiany o pojemności 4000 l z belką 28 mb oraz – za tę samą maszynę – tytuł „Najbezpieczniejsza Maszyna” na XXII Targach Rolniczych w Bratoszewicach. Opryskiwacz dedykowany jest zwłaszcza dla nowoczesnych i wymagających rolników. Wyposażony jest m.in. w komputer umożliwiający zaprogramowanie i wykonanie precyzyjnego oprysku. Standardowo posiada również: system niezależnego składania i rozkładania belek przy zachowaniu ich stabilizacji, dzielenie cieczy 7x czy najwyższej klasy rozwadniacz boczny. Stabilizację tego modelu zwiększa amortyzowana oś, która umożliwia uniesienie opryskiwacza o 15 cm. Na życzenie klienta do opryskiwacza może zostać zamontowana nawigacja.

 

opryskiwacz polowy przyczepiany opryskiwacz polowy przyczepianyfot. TAD-LEN

 

Opryskiwacze polowe zawieszane
Dla tych klientów, którzy nie potrzebują aż tak dużych pojemności zbiornika, jakie mają opryskiwacze zaczepiane, TAD-LEN oferuje całą gamę opryskiwaczy zawieszanych. Ich pojemności kształtują się w przedziale od 200 do 1250 l, z belkami od 6 do 18 mb. Podobnie jak w przypadku opryskiwaczy zaczepianych, również tutaj dostępne są modele z belkami otwieranymi hydraulicznie lub ręcznie.
Maszyny w zależności od modelu potrzebują ciągników Ursus C360, MF 255 lub podobny (najmniejsze modele o pojemności zbiornika 400 i 500 l), Ursus C385, MF 590 lub podobny (modele o pojemnościach 600, 800 l), FENDT 700, MF 6400 lub podobny (modele 1000 l i więcej).

 

opryskiwacz polowy zawieszany opryskiwacz polowy zawieszanyfot. TAD-LEN

 

Opryskiwacze sadownicze
Opryskiwacze sadownicze TAD-LEN produkuje w pojemnościach od 200 l do mikrociągników, do 2000 l, z dowolnie wybranymi przez klienta przystawkami. Mogą to być przystawki tradycyjne do sadu, kolumnowe do roślin jagodowych, kolumnowe do roślin jagodowych i niskich drzew lub kolumnowe wysokie do roślin jagodowych i wysokich drzew.
W opryskiwaczach zamontowane są solidne i wytrzymałe pompy, których firma jest producentem. Dzięki temu, że wykonane są one w całości z aluminium, zagwarantowana jest ich długa, bezawaryjna praca. Dostępne są wydajności pomp od 60 do 200 l/ min.
Wszystkie opryskiwacze TAD-LEN posiadają ważne badania zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz spełniają europejskie wymogi bezpieczeństwa.

 

opryskiwacz sadowniczy przyczepiany opryskiwacz sadowniczy zawieszanyfot. TAD-LEN

 

Kosiarki rotacyjne, sadownicze i rozdrabniacze do gałęzi
Firma TAD-LEN znana jest jednak nie tylko z produkcji solidnych i sprawdzonych opryskiwaczy.
Oferta przedsiębiorstwa obejmuje także kosiarki rotacyjne o szerokościach roboczych od 1,2 do 1,85 mb i wydajności do 1,4 ha na godzinę pracy podstawowej. Wysokość koszenia maszyn wynosi 32/37/42 mm.
Spektrum oferowanych rozwiązań powiększają rozdrabniacze do gałęzi (1,6 do 2 mb) i różne rodzaje agregatów uprawowych (2,7 i 3,00 mb). Dostępne są również trzy typy świdrów ziemnych o wiertłach φ 180, φ 250, φ 500 mm i z maksymalną głębokością wiercenia 82 cm.

 

kosiarka rotacyjna agregat uprawowyfot. TAD-LEN

 

Firma z perspektywami
Firma TAD-LEN, która niemal połowę produkowanych przez siebie rozwiązań eksportuje (głównie na rynki europejskie), ciągle się rozwija, zwiększając ilość produkowanych maszyn, poszerzając asortyment, dbając o jak najwyższą jakość. Obecnie przedsiębiorstwo jest w trakcie budowy nowego zakładu produkcyjnego, który pozwoli nadążyć za stale rosnącymi potrzebami rynku oraz usprawnić pracę.
Podstawą sukcesu jest jednak nie tylko nacisk na jakość i zdobyte doświadczenie, ale również podejmowanie prób dokładnego zdefiniowania potrzeb klientów poprzez spotkania z rolnikami. Zresztą wielu z nich jest pracownikami firmy – i to właśnie oni nierzadko są pierwszymi testerami maszyn.
Maszyny TAD-LEN można nabyć za pośrednictwem dealerów, jak również bezpośrednio w firmie.

 

nagroda tad len

 

Firma TAD-LEN otrzymała Nagrodę Specjalną Międzynarodowych Targów Rolno – Przemysłowych za innowacyjny produkt o standardzie europejskim, którym jest opryskiwacz polowy przyczepiany TL 3021 wyk. 02.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.tad-len.pl

63-900 Rawicz, Zielona Wieś 55, woj. wielkopolskie
tel. 655451221,