Jaki alarm bezprzewodowy do domu, biura wybrać?

Z naciskiem na bezpieczeństwo

Pytanie o to, jaki alarm bezprzewodowy do domu czy biura wybrać najczęściej zadają sobie ci inwestorzy, którzy stosunkowo późno decydują się na zabezpieczenie nieruchomości czy majątku. Nie znaczy to jednak, że alarmy bezprzewodowe są jedynie zastępczym rozwiązaniem, które pozwoli wyeliminować inwazyjne prace związane z poprowadzeniem okablowania. Zaawansowane technicznie rozwiązania, jakie znajdziemy w ofercie firmy ASD to systemy gwarantujące równie dużą skuteczność co tradycyjne alarmy, przez co sprawdzą się nie tylko wówczas, gdy inwestor chce wyeliminować konieczność rozprowadzenia instalacji.

Gdy inwestycja jest ukończona

O inwestycji we właściwy system zabezpieczający nieruchomość czy siedzibę firmy przed włamaniem warto pomyśleć jeszcze na etapie projektowym, najpóźniej zaś – podczas realizacji inwestycji, gdy obiekt nie jest jeszcze wykończony. Pozwala to na zaplanowanie rozmieszczenia różnych systemów z zachowaniem ukrytego montażu, przez co nie będą one szpecić domu czy siedziby firmy. Nie oznacza to jednak, że w przypadku, gdy budowa jest ukończona, nie ma możliwości estetycznego zainstalowania systemu alarmowego. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji są systemy bezprzewodowe, które pozwalają zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Zanim podejmiemy decyzję o tym, jaki alarm bezprzewodowy do domu czy zakładu pracy wybrać, warto zorientować się, jak one działają.

Krokiem milowym w rozwoju bezprzewodowych systemów alarmowych było wprowadzenie dwukierunkowej łączności między urządzeniami. W tak zaprojektowanych systemach, niewrażliwych na sporadycznie pojawiające się zakłócenia, każda informacja może być przekazywana aż do skutku dzięki systemowi potwierdzeń. Proponowane przez ASD centrale alarmowe Jablotron, Elmes Electronic i SATEL ABAX  znajdują zastosowanie zarówno w zabezpieczaniu domów i mieszkań, jak również biur i innych przestrzeni.

Jaki alarm bezprzewodowy do domu wybrać?

Jedną z ciekawszych propozycji firmy ASD są bezprzewodowe systemy antywłamaniowe SATEL MICRA. Moduły MICRA powstały z myślą o niewielkich obiektach, takich jak domki letniskowe, garaże, małe warsztaty, kioski. Ich zwarta budowa zapewnia też mobilność instalacji, dlatego często wykorzystywane są one do tymczasowego zabezpieczenia różnych obiektów, np. placów budowy. W skład systemu wchodzą m.in. bezprzewodowe czujki ruchu oraz czujki magnetyczne, które gwarantują doskonałą ochronę przez włamaniem. Mogą one ponadto współpracować z czujkami dymu lub zalania. Ich atutem jest ponadto prosta i intuicyjna obsługa, która odbywa się za pomocą pilotów, bezprzewodowego manipulatora lub telefonu komórkowego.

fot. ASD Systemy Zabezpieczeń

Osoby, które zastanawiają się jaki alarm bezprzewodowy do domu wybrać często decydują się na sprawdzone rozwiązania firmy Elmes Electronic, która jest renomowanym producentem radiowych urządzeń do zdalnego sterowania, kontroli dostępu, powiadamiania o alarmie, monitoringu. Zapewniają one bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki temu, że są to systemy zbudowane w oparciu o zmienny lub stały kod oparty na systemie Keeloq® amerykańskiej firmy Microchip Technology Inc. Zasada działania jest następująca: po każdej transmisji następuje zmiana kodu w pilocie. Odbiornik, który zna algorytm zmian kodu, dekoduje bieżącą, poprawną transmisję i ustawia się na kolejną. Dzięki temu nie będzie reagował na poprzednie transmisje, przez co osoba, która z zewnątrz przechwytuje transmisję, nie jest w stanie rozbroić systemu.

fot. ASD Systemy Zabezpieczeń

Elmes Electronic jest ponadto producentem bezprzewodowych detektorów ruchu (bezprzewodowe czujki PIR) oraz bezprzewodowych kontaktronów. Oferowane przez tę firmę urządzenia mogą służyć do zdalnego blokowania czujek i stref w systemach alarmowych, do załączania zwłok czasowych. Sprawdzą się także jako bezprzewodowy przycisk antynapadowy, do układów zwalniających zamki bram czy drzwi, a także do załączania układów sterujących silnikami, oświetleniem i in.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.asd.pl

91-849 Łódź, ul. Zagajnikowa 39 , woj. łódzkie
tel. 426564305, 601222279 ,


Liczba odwiedzin: 411 | Data publikacji: 2020-08-10

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Zapobieganie pożarom w centrach komputerowych, serwerowniach i...
Jednym z elementów, które zabezpieczają nasze domy...
Wygoda to w dzisiejszych czasach decydujący o...
05.02.2021 | Stolarka otworowa
Inteligentny zamek tedee powered by GERDA umożliwia...
11.12.2015 | Domy drewniane
Jakie wyobrażenia na temat budownictwa drewnianego są...
20.04.2018 | Systemy budowlane
Przebywając we wnętrzu, bez względu na to...
27.03.2018 | Stolarka otworowa
Często decydujemy się na zakup produktów do...
16.01.2018 | Systemy budowlane
Metal od kilku lat gra główną rolę...
Systemy oddymiające są niezbędnym wyposażeniem przeciwpożarowym w...
23.08.2017 | Automatyka domowa
Nowoczesne budynki użyteczności publicznej czy zabudowa wielorodzinna...
Najważniejszym celem wentylacji budynków jest dostarczenie do...
24.02.2016 | Domy drewniane
W epoce pięciogwiazdkowych hoteli wciąż wiele osób...
17.12.2020 | Ogrzewanie
Gdy ekolodzy biją na alarm, a zmiany...
Nowoczesna logistyka zakłada szerokie wykorzystanie różnego typu...
Zarówno w przypadku renowacji posesji, jak też...
Nowoczesne rolety i bramy garażowe Fart Produkt...
01.10.2020 | Elektroinstalatorstwo
Majątek firmy to nie zawsze zgromadzone w...
25.03.2021 | Inwestycje budowlane
Zabezpieczenie wykopu przed osunięciem i wodą gruntową,...
Utrzymanie każdego obiektu we właściwej kondycji wiąże...
02.09.2019 | Rusztowania
Metoda nawisowa to idealne rozwiązanie do budowy...
13.05.2019 | Inwestycje budowlane
Kompleksowe zabezpieczenie ścian wykopu w zakresie stateczności,...
Dzięki pokryciom ceramiczno-blaszanym Gerard AHI Roofing możemy...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. wielkopolska

Słowa kluczowe: systemy alarmowe, kontrola dostępu, projektowanie systemów alarmowych, dźwiękowe systemy ostrzegwacze, kompleksowe zabezpieczenie obiektu, asd systems, alarm bezprzewodowy do domu,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy