Systemy nawadniania kropelkowego Milex

Ekonomiczne nawadnianie upraw

Ograniczone zasoby wody oraz troska o ekologię sprawia, że pragniemy ją wykorzystać jak najlepiej. Optymalne podlewanie jest nie tylko potrzebą, ale wręcz koniecznością. Z pomocą przychodzą systemy nawadniania kropelkowego Milex, dzięki którym można systematycznie podlewać uprawy, plantacje czy też żywopłoty, bez strat i marnowania wody.

Niezwykłą zaletą systemów nawadniania kropelkowego jest dystrybucja niewielkich ilości wody, które trafiają bezpośrednio pod krzewy, warzywa lub kwiaty. Dzięki możliwości odpowiedniej regulacji rośliny są podlewane systematycznie i na określonej powierzchni upraw. Rozwiązania, jakie proponuje firma Milex, są dostosowane do współczesnych potrzeb i pozwalają w sposób kompleksowy i wydajny podlewać ogrody i plantacje. Na szeroką gamę systemów nawadniania Milex składają się zraszacze, taśmy oraz linie kroplujące. Firma działa na rynku od 1983 roku i produkuje elementy do systemów nawadniania w oparciu o wyselekcjonowane surowce, najnowsze technologie oraz nowoczesny park maszynowy. Wysokojakościowe wyroby firmy z powodzeniem działają na plantacjach oraz pomagają nawadniać tereny zielone.

fot. Milex

Systemy nawadniania kropelkowego Milex – trwałe i bezawaryjne

Systemy nawadniania kropelkowego to współczesna pomoc na każdej większej i mniejszej uprawie. Rozwiązania dostarczają właściwą ilość wody oraz nawozów w sadach, winnicach i plantacjach, a nawet ogrodach przydomowych. Firma Milex oferuje wyłącznie niezawodne i trwałe systemy podlewania kropelkowego, które występują w formie taśm i linii. Te nowoczesne urządzenia wyprodukowane są z materiałów odpornych na uszkodzenia, co przekłada się na niezawodność i bezawaryjność użytkowania. Odbiorcy systemów nawadniania Milex cenią je za niezwykle szybką instalację oraz niskie koszty eksploatacji.

Mniejsze zużycie wody

Automatyczne systemy nawadniania Milex wyposażone są w sterownik z czujnikiem wilgotności, nasłonecznienia oraz opadów, co pozwala dostosować ilość zużywanej wody. Wyniki pokazują, że inwestycja w nowoczesne rozwiązania z zakresu podlewania mogą zaoszczędzić nawet 50% wody, a tym samym znacznie zmniejszyć koszty upraw i prowadzenia ogrodów.

fot. Milex

Wzrost wydajności oraz lepsza jakość plonów

Woda jest niezbędna do prawidłowego wzrostu upraw oraz roślin. Nie tylko zbyt mała ilość wody jest niekorzystna dla plonów, jej nadmiar może szkodzić równie poważnie. Właściwe podlewanie zależy zarówno od konkretnych upraw, pory dnia oraz pogody, co może być czasem prawdziwym wyzwaniem. Dlatego warto wdrożyć systemy nawadniania kropelkowego, które dostarczą odpowiednią ilość wody i nawozów bezpośrednio w strefę korzeniową, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Dzięki temu nie tylko podnosi się wydajność i jakość plonu, ale także zmniejsza się ilość wody oraz zużywanych nawozów. To z kolei przekłada się na łatwiejszą kontrolę nad chorobami roślin oraz mniejszą presję chwastów.

Dostosowane do potrzeb

Systemy podlewania kropelkowego dostępne są w kilku wariantach, dlatego z łatwością można je dobrać zależnie od rodzaju upraw, a także potrzeb wodnych. Firma Milex dostarcza zarówno wysokiej jakości linie kroplujące z kompensacją ciśnienia oraz bez niej, jak też proste (i tańsze) taśmy kroplujące. Wszystkie mogą mieć różny rozstaw emiterów oraz różne wydatki wody. Przedstawiciele firmy pomagają w dobraniu odpowiedniego systemu, dopasowując go pod kątem rodzaju i wielkości upraw oraz potrzeb odbiorcy.

fot. Milex

Linie kroplujące

Wśród dostępnych systemów podlewania kropelkowego firmy Milex warto wspomnieć np. linię kroplującą z kompensacją ciśnienia D5000, która posiada uniwersalne kroplowniki, doskonałe do różnych średnicach linii i różnych grubości ścianek. Ta wyposażona w filtry wejściowe i szeroką ścieżkę przepływu linia jest odporna na zapychanie. Urządzenie posiada cylindryczny emiter, wyposażony w kompensator ciśnienia, której nie są straszne zmiany temperatury, a do tego charakteryzuje go jeden z największych na rynku zakres ciśnienia pracy – od 0,4 do 4,5 bar. Wśród dostępnych linii bez kompensacji ciśnienia wspomnieć możemy m.in. wielosezonowy i trwały model Hydrogol, który cechuje się różną grubością ścianek, rat przepływu i odległości emiterów (już od 15 cm). Linię charakteryzuje turbulentny przepływ wody, co w połączeniu z dwu-otworowymi wyjściami doskonale chroni przed zapychaniem. Ten system, odporny na UV oraz chemikalia, szczególnie sprawdzi się w szklarniach, sadach oraz na polach uprawnych. Z kolei na pochyłych terenach oraz długich odcinkach producent poleca wielosezonową linię Hydro PC, a do montażu podpowierzchniowego – linię Hydro PCND, która posiada elastyczną membranę i utrzymuje stałe natężenie przepływu przy zmiennym ciśnieniu wejściowym.

fot. Milex

Taśmy kroplujące

W ofercie Milex nie brakuje tańszych systemów nawadniania kropelkowego, jakimi są taśmy kroplujące. Szczególnie znaną z oferty firmy jest taśma T-Tape, która charakteryzuje niskimi kosztami instalacji i eksploatacji, a dzięki temu daje niezwykle szybki zwrot inwestycji (w porównaniu do innych systemów nawadniania). Niskie ciśnienie wody pozwala zaoszczędzić do 40% energii w porównaniu do nawadniania deszczowego. Można tu zastosować wiele rozstawów emiterów (10 cm, 15 cm, 20 cm, 30 cm, 40 cm i 50 cm).

Do upraw jednorocznych i szklarni polecana jest taśma Hydrodrip, która została zaprojektowana tak, by chronić przed zapychaniem. Rozwiązanie nadaje się do rozmieszczania ręcznego i zmechanizowanego układu oraz ewentualnego odzysku.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.milex.pl

09-530 Dobrzyków, ul. Obrońców Dobrzykowa 3, woj. mazowieckie
tel. +48 24 277 52 22,


Liczba odwiedzin: 512 | Data publikacji: 2020-07-06

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


14.01.2021 | Studnie
Zapytanie „jak zrobić studnię głębinową” jest dziś...
Deficyt wody – to dwa słowa, które...
23.07.2020 | Automatyka domowa
Technologia stała się myślą przewodnią w nowoczesnym...
16.03.2020 | Studnie
Susza jest naturalną powtarzającą się cechą klimatu,...
Zbliża się wiosna, dlatego powinieneś już dziś...
25.09.2014 | Energia ekologiczna
Uzyskiwanie energii z wiatru realizowane jest w...
18.01.2021 | Stolarka otworowa
Parowanie okien od zewnątrz i wewnątrz często...
Jeżeli planujesz przeprowadzkę, wśród wielu spraw, które...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
14.01.2021 | Stolarka otworowa
Przy wyborze okien do domu lepiej nie...
14.01.2021 | Stolarka otworowa
Całoroczny ogród zimowy to dziś coś więcej,...
Siatki ogrodzeniowe czy drewniane sztachety to rozwiązania,...
14.01.2021 | Wykańczanie wnętrz
Szymański Wnętrza to znana trójmiejska firma, która...
14.01.2021 | Oświetlenie
Wybór odpowiedniego oświetlenia jest niezwykle istotnym momentem...
14.01.2021 | Natryski pianki
Pianka PUR i wełna skalna to stale...
Płyty drogowe z tworzywa sztucznego sprawdzą się...
12.01.2021 | Stolarka otworowa
Niekiedy w starych domach lub w niewielkich...
11.01.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton drewnopodobny na taras, ścieżkę ogrodową czy...
11.01.2021 | Piece, kotły
Nowy kocioł na pellet 10 kW-30kW o...
10.01.2021 | Stolarka otworowa
Okna „gospodarcze” były jeszcze do niedawna synonimem...
23.12.2020 | Ogrzewanie
Decyzja o doborze ogrzewania jest niezwykle ważna,...
Robot do posadzek Cłapa Floor Master to...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: nawadnianie, milex, profesjonalne systemy nawadniania, systemy nawadniania kropelkowego, systemy podlewania kropelkowego,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy