Okna panoramiczne – zachwyt w rozmiarze XXL

To niegasnący trend ostatnich lat, który rośnie z każdym rokiem – dosłownie i w przenośni. Nie tylko podbija serca kolejnych inwestorów i projektantów, ale wprowadza do wnętrz przeszklenia o coraz większych rozmiarach, sięgających często od podłogi aż po dach. Takie rozwiązanie zaciera granicę miedzy tym, co w środku i na zewnątrz, zapraszając do domu wschody i zachody słońca, zachwycające widoki czy sielski obrazek z ogrodem w tle. Własne dzieło sztuki zmieniające się wraz z porą roku – na wyciągnięcie ręki!

fot. Materiały prasowe

Ale to nie wszystko – okna panoramiczne optycznie powiększają pomieszczenia, co doskonale wpisuje się w trend oddychających przestrzeni pozbawionych niepotrzebnych podziałów. Dziś ściany odchodzą do lamusa, a w ich miejsce pojawiają się nowoczesne, estetyczne, duże przeszklenia. Niezależnie od tego, czy stawiamy na ponadczasowe scandi, współczesny minimalizm czy harmonijne wabi-sabi – wspólnym mianownikiem staje się światło.

ECLAZ – w zgodzie z naturą

Z otwarciem przestrzeni na otaczający świat wiąże się kolejna, niezwykła zaleta stosowania dużych przeszkleń – bezmiar promieni słonecznych wpadających do wnętrz. To zaś idealnie wpisuje się w kolejny trend nadchodzących sezonów – projektowania z poszanowaniem środowiska, racjonalnego wykorzystania energii i szeroko rozumianego nurtu eco-friendly. Więcej naturalnego światła to nie tylko podkreślenie atutów kompozycji – montaż pakietów szybowych o dobrze dobranych parametrach zapewni dodatkowo pełen komfort termiczny oraz przyczyni się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. To, co kiedyś wydawało się jedynie ekologicznym kaprysem i zaledwie jedną z możliwości, dziś staje się normą. Moda na odpowiedzialne projektowanie ma się coraz lepiej.

fot. Materiały prasowe

Szyby zespolone ECLAZ gwarantują nawet do 20% poprawy wydajności energetycznej w porównaniu z najlepszymi oknami dostępnymi obecnie na rynku i zapewniają komfort termiczny również zimą. Wartość przenikania ciepła dla szyby ECLAZ plasuje się na poziomie Ug=0,5 W/m2K, a współczynnik przepuszczalności energii słonecznej wynosi w tym przypadku g=60% (w pakiecie dwukomorowym) – podkreśla Maciej Mańko, Marketing Manager Saint-Gobain Building Glass Polska. – Dzięki wysokiemu współczynnikowi przenikania światła (Lt=77%) szkło ECLAZ wpuści do pomieszczeń więcej promieni słonecznych i efektownie je rozjaśni. Z kolei brak efektu lustra sprawi, że granice między wnętrzem a otoczeniem ulegną zatarciu, przez co będzie wydawać się ono większe – dodaje ekspert.

Nowoczesne okna? Less is more!

Mniej znaczy więcej – to zasada, która będzie przyświecać projektowaniu stolarki w nadchodzącym roku. Nowoczesne okna do domu powinny posiadać smukłe ramy, ukryte w coraz węższych profilach okucia oraz pozbawioną podziałów taflę szkła. Im większe okno i niczym niezakłócona powierzchnia, tym lepiej.

fot. Materiały prasowe

Jednak minimalizm nie wyklucza odrobiny szaleństwa, a na tę możemy sobie pozwolić na przykład przy wyborze odcienia ram – wszak obraz za oknem potrzebuje godnej oprawy! Inwestorzy coraz rzadziej wybierają okna w kolorze białym, które do niedawna uznawane były za najbardziej uniwersalne. Ich miejsce zajmuje niezwykle modny antracyt, ciemny brąz, a także bogata paleta odcieni RAL. To równie dobry czas dla naturalnego drewna i oklein drewnopodobnych. Pierwsze sprawdzą się idealnie w nowoczesnych, industrialnych czy modernistycznych wnętrzach, drugie stworzą piękny duet z klimatem scandi, shabby chick czy rustykalnym. Jeśli zaś chodzi o przeszklenia – wysoka estetyka wykonania szyb ECLAZ sprawia, że będą one pasować do każdego stylu.

W nadchodzącym sezonie w branży stolarki okiennej prym wciąż będą wiodły duże przeszklenia, jasne wnętrza, ekologiczne podejście do budowy i eksploatacji domu oraz gorący temat: pasywność i energooszczędność. Ten kierunek sprawia, że doskonałym wyborem do nowoczesnych wnętrz będą szyby ECLAZ, zwłaszcza w rozmiarach XXL.

Dobór wysokiej klasy szyb zespolonych to odpowiedzialna decyzja i inwestycja w przyszłość, która znacząco podniesie nasz komfort życia i jednocześnie nie będzie stanowić obciążenia dla środowiska. Warto bowiem pamiętać, że moda przemija, a dobra jakość pozostaje.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.saint-gobain-building-glass.com

42-530 Dąbrowa Górnicza, ul. Szklanych Domów 1 , woj. śląskie