Stolarka okienna

Nowoczesne okna i trendy 2021 w stolarce – co będzie modne w nadchodzącym sezonie?

Projektowanie z poszanowaniem ekologii i w zgodzie z otaczającą naturą, to jeden z dominujących trendów w architekturze, budownictwie i aranżacji wnętrz. W nurcie biophilic design szczególną rolę odgrywają nowoczesne okna, a co za tym idzie – duże przeszklenia, które otwierają dom na przyrodę, wykorzystują dobrodziejstwa płynące z energii słonecznej, wpływają na doskonałe doświetlenie pomieszczeń, a do tego… pozwalają zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. W nadchodzącym sezonie będzie zatem monumentalnie, ale minimalistycznie. Jasno, lecz z zachowaniem komfortu termicznego. W roku 2021 absolutnym must have staje się szyba zespolona ECLAZ od Saint-Gobain.

Okna panoramiczne – zachwyt w rozmiarze XXL

To niegasnący trend ostatnich lat, który rośnie z każdym rokiem – dosłownie i w przenośni. Nie tylko podbija serca kolejnych inwestorów i projektantów, ale wprowadza do wnętrz przeszklenia o coraz większych rozmiarach, sięgających często od podłogi aż po dach. Takie rozwiązanie zaciera granicę miedzy tym, co w środku i na zewnątrz, zapraszając do domu wschody i zachody słońca, zachwycające widoki czy sielski obrazek z ogrodem w tle. Własne dzieło sztuki zmieniające się wraz z porą roku – na wyciągnięcie ręki!

fot. Materiały prasowe

Ale to nie wszystko – okna panoramiczne optycznie powiększają pomieszczenia, co doskonale wpisuje się w trend oddychających przestrzeni pozbawionych niepotrzebnych podziałów. Dziś ściany odchodzą do lamusa, a w ich miejsce pojawiają się nowoczesne, estetyczne, duże przeszklenia. Niezależnie od tego, czy stawiamy na ponadczasowe scandi, współczesny minimalizm czy harmonijne wabi-sabi – wspólnym mianownikiem staje się światło.

ECLAZ – w zgodzie z naturą

Z otwarciem przestrzeni na otaczający świat wiąże się kolejna, niezwykła zaleta stosowania dużych przeszkleń – bezmiar promieni słonecznych wpadających do wnętrz. To zaś idealnie wpisuje się w kolejny trend nadchodzących sezonów – projektowania z poszanowaniem środowiska, racjonalnego wykorzystania energii i szeroko rozumianego nurtu eco-friendly. Więcej naturalnego światła to nie tylko podkreślenie atutów kompozycji – montaż pakietów szybowych o dobrze dobranych parametrach zapewni dodatkowo pełen komfort termiczny oraz przyczyni się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. To, co kiedyś wydawało się jedynie ekologicznym kaprysem i zaledwie jedną z możliwości, dziś staje się normą. Moda na odpowiedzialne projektowanie ma się coraz lepiej.

fot. Materiały prasowe

Szyby zespolone ECLAZ gwarantują nawet do 20% poprawy wydajności energetycznej w porównaniu z najlepszymi oknami dostępnymi obecnie na rynku i zapewniają komfort termiczny również zimą. Wartość przenikania ciepła dla szyby ECLAZ plasuje się na poziomie Ug=0,5 W/m2K, a współczynnik przepuszczalności energii słonecznej wynosi w tym przypadku g=60% (w pakiecie dwukomorowym) – podkreśla Maciej Mańko, Marketing Manager Saint-Gobain Building Glass Polska. – Dzięki wysokiemu współczynnikowi przenikania światła (Lt=77%) szkło ECLAZ wpuści do pomieszczeń więcej promieni słonecznych i efektownie je rozjaśni. Z kolei brak efektu lustra sprawi, że granice między wnętrzem a otoczeniem ulegną zatarciu, przez co będzie wydawać się ono większe – dodaje ekspert.

Nowoczesne okna? Less is more!

Mniej znaczy więcej – to zasada, która będzie przyświecać projektowaniu stolarki w nadchodzącym roku. Nowoczesne okna do domu powinny posiadać smukłe ramy, ukryte w coraz węższych profilach okucia oraz pozbawioną podziałów taflę szkła. Im większe okno i niczym niezakłócona powierzchnia, tym lepiej.

fot. Materiały prasowe

Jednak minimalizm nie wyklucza odrobiny szaleństwa, a na tę możemy sobie pozwolić na przykład przy wyborze odcienia ram – wszak obraz za oknem potrzebuje godnej oprawy! Inwestorzy coraz rzadziej wybierają okna w kolorze białym, które do niedawna uznawane były za najbardziej uniwersalne. Ich miejsce zajmuje niezwykle modny antracyt, ciemny brąz, a także bogata paleta odcieni RAL. To równie dobry czas dla naturalnego drewna i oklein drewnopodobnych. Pierwsze sprawdzą się idealnie w nowoczesnych, industrialnych czy modernistycznych wnętrzach, drugie stworzą piękny duet z klimatem scandi, shabby chick czy rustykalnym. Jeśli zaś chodzi o przeszklenia – wysoka estetyka wykonania szyb ECLAZ sprawia, że będą one pasować do każdego stylu.

W nadchodzącym sezonie w branży stolarki okiennej prym wciąż będą wiodły duże przeszklenia, jasne wnętrza, ekologiczne podejście do budowy i eksploatacji domu oraz gorący temat: pasywność i energooszczędność. Ten kierunek sprawia, że doskonałym wyborem do nowoczesnych wnętrz będą szyby ECLAZ, zwłaszcza w rozmiarach XXL.

Dobór wysokiej klasy szyb zespolonych to odpowiedzialna decyzja i inwestycja w przyszłość, która znacząco podniesie nasz komfort życia i jednocześnie nie będzie stanowić obciążenia dla środowiska. Warto bowiem pamiętać, że moda przemija, a dobra jakość pozostaje.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.saint-gobain-building-glass.com

42-530 Dąbrowa Górnicza, ul. Szklanych Domów 1 , woj. śląskie


Liczba odwiedzin: 71 | Data publikacji: 2020-12-06

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


10.01.2021 | Stolarka otworowa
Okna „gospodarcze” były jeszcze do niedawna synonimem...
17.12.2020 | Stolarka otworowa
Szprosy, czy raczej szczebliny okienne, dawniej były...
25.09.2020 | Stolarka otworowa
Okna plastikowe i aluminiowe porównuje się od...
25.09.2020 | Stolarka otworowa
Kiedyś do wyboru było drewno albo biały...
28.05.2020 | Stolarka otworowa
Poszukiwanie jakości często najlepiej zacząć od lokalnego...
Choć w Polsce przeważająca część domów jednorodzinnych...
05.03.2020 | Stolarka otworowa
Idzie wiosna, ruszają prace budowlane, najwyższy czas...
hale magazynowe
Czy magazyn lub sklep da się wybudować...
10.05.2018 | Deweloperzy
Ucieczki z miasta w XXI wieku przybierają...
Nowoczesna architektura, zwłaszcza w dużych miastach, odważnie...
28.08.2017 | Stolarka otworowa
Okna są jednym z najważniejszych elementów każdego...
19.04.2017 | Domy drewniane
Domy z bali są naturalne, zdrowe i...
05.12.2016 | Kontenery
Budownictwo modułowe zaczyna mieć w Polsce coraz...
Stalowe, plastikowe, z włókna szklanego... jakie donice...
03.02.2016 | Stolarka otworowa
Sposób montażu stolarki otworowej oraz jakość jej...
Zarówno w nowo powstających jak i remontowanych...
06.07.2020 | Stolarka otworowa
Jak obniżyć temperaturę w domu w słoneczny,...
05.11.2020 | Stolarka otworowa
W tym roku nieco wcześniej niż zwykle...
jak montować okna
25.10.2018 | Stolarka otworowa
Okna dachowe stanowią duże wyzwanie zarówno dla...
Ekologiczność oraz dbałość o środowisko obecne są...
Straty z tytułu wentylacji w bilansie cieplnym...
16.11.2020 | Izolacje
Energooszczędny, cienki, lekki, elegancki i łatwy w...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. małopolskie
woj. podkarpackie
woj. wielkopolskie
woj. podkarpackie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. podlaskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: nowoczesne okna, trendy 2021, okna panoramiczne, eko okna, okna w zgodzie z naturą, eclaz,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy