Okna energooszczędne i ogrody zimowe

Ekskluzywna stolarka okienna w standardzie energooszczędnym

Sposób montażu stolarki otworowej oraz jakość jej wykonania to jeden z kluczowych aspektów wpływających na bilans energetyczny budynku. Jednak osoby, które decydują się na budowę domu w standardzie energooszczędnym oczekują też, że wybrane okna – obok doskonałych parametrów technicznych – będą też atrakcyjne wizualnie. Do takich klientów swoją ofertę kieruje firma PPUH PINUS SP.J. J&M SMOLARCZYK.

Stylowe okna energooszczędne
Na całym świecie, jak również i w Polsce z roku na rok rośnie liczba budynków projektowanych w standardzie energooszczędnym, co w równej mierze powodowane jest ciągłym drożeniem energii, jak również rosnącą świadomością ekologiczną. Za wymaganiami rynku muszą też nadążyć firmy oferujące poszczególne komponenty dedykowane specjalnie dla tego typu budownictwa.
– W takich obiektach dobór stolarki okiennej odgrywa ogromną rolę. Nowoczesne, energooszczędne konstrukcje okienne muszą ograniczać straty ciepła budynku i spełniać surowe wymagania odnośnie współczynnika przenikania ciepła – mówi Jerzy Smolarczyk z firmy PINUS.
Jednocześnie dzisiejszy klient nie godzi się na żadne kompromisy jeśli chodzi o design – doskonałe parametry wyrobów muszą więc iść w parze z designem i ponadprzeciętnym wzornictwem. Tacy wymagający konsumenci mogą wybierać spośród dwóch linii okien firmy PINUS: drewnianych z profilem Energy+ lub aluminiowych z profilem AluEnergy+. Wszystkie komponenty zastosowane do wyprodukowania okien energooszczędnych zostały dobrane tak, aby wyrób spełniał najsurowsze wymogi.

 

okna energooszczędne i ogrody zimowe okna energooszczędne i ogrody zimowe okna energooszczędne i ogrody zimowe okna energooszczędne i ogrody zimoweSystem okien drewnianych Energy+: Arte, Antique, Classic, Modern.

 

– Drewno klejone czterowarstwowo, jakie stosujemy w produkcji okien, jest odpowiednio wyselekcjonowane. Dwukomorowe szyby są wypełnione argonem i mają współczynnik U=0,5 W/m2*K. Stabilność i bezpieczeństwo zapewniają okucia obwiedniowe firmy Maco, a zastosowane dwie uszczelki Q-lon gwarantują szczelność i eliminują straty ciepła – podkreśla Jerzy Smolarczyk.
Zarówno okna Energy+, jak i AluEnergy+ dostępne są w czterech wariantach wykonania: Ante, Antique, Classic i Modern, które można dopasować do różnych stylów architektonicznych, w jakich zaprojektowane są budynki. Klient końcowy ma też szeroki wybór w zakresie kolorów okien. W firmie PINUS stosowane są sprawdzone farby kryjące lub transparentne marki GORI, które zapewniają łatwość pielęgnacji i konserwacji.

 

okna energooszczędne i ogrody zimowe okna energooszczędne i ogrody zimowe okna energooszczędne i ogrody zimowe okna energooszczędne i ogrody zimoweSystem okien aluminiowych Energy+:  Arte, Antique, Classic, Modern.

 

Ogrody zimowe z drewna
Ogród zimowy to świetny pomysł na zatrzymanie lata przez cały rok, a także sposób na to, aby przedłużyć salon lub inną część domu o zielony kącik. W zależności od projektu dachy mogą być jedno-, dwu- lub wielospadowe, co daje ogromne możliwości konstrukcyjne: dach oranżerii może nawiązywać do pochyłości istniejącego budynku, albo w ciekawy sposób architektonicznie przełamywać jego bryłę. W firmie PINUS dachy wykonywane są z wysokiej klasy kształtowników drewnianych, zapewniających odpowiednią wytrzymałość konstrukcji, a jednocześnie swoją estetyką podkreślających piękno naturalnego surowca. Podobnie jak w przypadku okien energooszczędnych, wszystkie elementy drewniane malowane są farbami kryjącymi i ukazującymi strukturę drewna marki GORI, które dodatkowo zabezpieczają przed działaniem czynników atmosferycznych.

 

ogrody zimowe ogrody zimowefot. PPUH PINUS SP.J. J&M SMOLARCZYK

 

– Istotą konstrukcji ogrodu zimowego jest dach oraz przeszklenia pionowe. Cała konstrukcja wykonana jest z drewna mahoniowego lub sosnowego klejonego wielowarstwowo. Ściany pionowe ogrodu zimowego, ich podział, wynika z założeń projektowo-konstrukcyjnych. W zależności od projektu, mogą składać się z: ram stałych, okien, drzwi balkonowych oraz drzwi przesuwnych niskoprogowych typu HS – wyjaśnia Jerzy Smolarczyk.
Duże możliwości indywidualnego dopasowywania konstrukcji ogrodu zimowego do upodobań i gustu właścicieli daje też swobodny dobór ram. Mogą to być ramy stałe, łukowe, trapezowe, trójkątne, witryny, a do okien można zastosować szprosy wewnątrzszybowe, zewnętrzne otwierane, wiedeńskie (naklejane na szybie) czy konstrukcyjne.

Komfortowy ogród zimowy
O ile strona wizualna ogrodów zimowych dla wielu klientów jest najważniejsza, to jednak to nie wszystko. Ważny jest też komfort użytkowania i bezpieczeństwo, które sprawią, że to właśnie w oranżerii będziemy chcieli spędzać jak najwięcej czasu niezależnie od pory roku.
Przede wszystkim ogrody zimowe muszą więc być szczelne na wody opadowe, dlatego w połaci dachowej na krokwie nakładane są profile aluminiowe, w których montowane są zestawy szybowe odporne na wodę, a aluminiowe systemy rynnowe są malowane proszkowo, co zapewnia trwałość powłoki przez kilkadziesiąt lat.

 

ogrody zimowe ogrody zimowefot. PPUH PINUS SP.J. J&M SMOLARCZYK

 

– Ważne jest też bezpieczeństwo użytkowania. Standardowo w ścianach pionowych stosujemy szyby zespolone CLIMAPLUS o współczynniku U=0,5 W/m²K z argonem wewnątrz, ale możliwe jest też zastosowanie szklenia szybami bezpiecznymi, antywłamaniowymi, kuloodpornymi, dźwiękochłonnymi czy refleksyjnymi. Możemy też zastosować samoczyszczącą szybę Bioclean, która wykorzystuje promienie ultrafioletowe światła dziennego oraz deszcz, aby usunąć zanieczyszczenia organiczne, ślady kropel deszczu i pyłu – komentuje Jerzy Smolarczyk.
Przed wypadkiem użytkowników ogrodów w razie stłuczenia szyby chroni zespolenie z szybą zewnętrzną hartowaną oraz wewnętrzną typu P4 antywłamaniową z foliami chroniącymi przed spadkiem. Zapewniają też one komfort przebywania w oranżerii, gdyż latem skutecznie ograniczają nagrzewanie, zimą zapewniają izolację termiczną, a jesienią i wiosną pozwalają na pełne wykorzystanie światła słonecznego przy ograniczeniu bezpośredniego promieniowania.

 

ogrody zimowe ogrody zimowefot. PPUH PINUS SP.J. J&M SMOLARCZYK

 

Dla utrzymania mikroklimatu w ogrodzie zimowym stosowany jest wentylator mechaniczny wyciągowy oraz listwy nawiewowe umieszczone w dolnych częściach ram okiennych. Zespół przewietrzający pracuje w cyklu automatycznym z termostatem, zapewniając odpowiednią wymianę powietrza.
Zaawansowane rozwiązania technologiczne zastosowane w ogrodach zimowych firmy PINUS sprawiają, że pozwalają one zatrzymać w domu lato również w tych miesiącach, gdy za oknem jest zimno – a to wszystko bez ustępstw na rzeczy wizualnej strony projektów.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.pinus-okna.pl

48-318 Skarbimierz, Topolowa 15, woj. opolskie
tel. 774113925,


Liczba odwiedzin: 2078 | Data publikacji: 2016-02-03

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


25.09.2020 | Stolarka otworowa
Okna plastikowe i aluminiowe porównuje się od...
domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
28.08.2017 | Stolarka otworowa
Okna są jednym z najważniejszych elementów każdego...
22.11.2016 | Domy drewniane
Kiedy nadchodzi czas na własne cztery kąty,...
Nowoczesne budownictwo stawia przede wszystkim na estetykę...
01.03.2021 | Stolarka otworowa
Współczesne budownictwo nieustannie zmierza w kierunku coraz...
16.02.2021 | Stolarka otworowa
Nowy rok – symboliczny czas zmian, oczywiście...
18.01.2021 | Stolarka otworowa
Parowanie okien od zewnątrz i wewnątrz często...
14.01.2021 | Stolarka otworowa
Przy wyborze okien do domu lepiej nie...
02.10.2020 | Stolarka otworowa
W świetle nadchodzących Warunków Technicznych 2021 najważniejszym...
Jak zbudować samodzielnie dom jednorodzinny w ekspresowym...
12.08.2020 | Stolarka otworowa
Ciepło, cieplej, gorąco... Nawet, jeśli tegoroczne lato...
27.05.2020 | Stolarka otworowa
W tradycyjnym budownictwie straty ciepła przez otwory...
28.01.2020 | Domy prefabrykowane
Doświadczony producent domów modułowych Moodhouse spod Poznania...
Energooszczędne rozwiązania, doskonale zaizolowane budynki, nowoczesne metody...
16.07.2019 | Domy prefabrykowane
Domy z prefabrykatów drewnianych, bardzo popularne w...
Jednym z elementów, które odpowiadają za największe...
jak montować okna
25.10.2018 | Stolarka otworowa
Okna dachowe stanowią duże wyzwanie zarówno dla...
05.10.2018 | Natryski pianki
Jeszcze do niedawna izolacje natryskowe z pewnym...
05.06.2018 | Grzejniki
Kwestia ogrzewania w domu jest bardzo ważna....
27.03.2018 | Stolarka otworowa
Odpowiednia izolacja domu jest już podstawowym wyznacznikiem...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. opolskie
woj. śląskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. podkarpackie
woj. wielkopolskie
woj. podkarpackie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. podlaskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: okno energooszczędne, ogród zimowy, ogród zimowy, ogrody zimowe, stylowe okna, okna energooszczędne, okna energooszczedne, okno energooszczędne, energooszczędne okna, energooszczędna stolarka okienna, komfortowy ogród zimowy, ogrody zimowe z drewna, stylowe okna energooszczędne
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy