System poziomowania płytek quick level, wielokrotnego użytku

Narzędzie dla perfekcyjnego glazurnika

Remont zawsze stanowi pewne wyzwanie, nawet ten wykonywany samodzielnie. Niezależnie od tego czy zatrudnia się specjalistów, czy nie. Ważne jest to aby prace wykonywane były właściwie. Pomaga w tym użycie przemyślanych narzędzi. Sposobem na idealnie położoną glazurę będzie system poziomowania płytek wielokrotnego użytku Quick Level. Zbiera on bardzo dobre opinie. Ten artykuł wyjaśnia – dlaczego.

Jak układać płytki

Co tak naprawdę jest potrzebne, aby właściwie położyć płytki ceramiczne? Dobrze przygotowane – suche i oczyszczone podłoże. Prawidłowe nałożenie kleju dla zapewnienia właściwej przyczepności. Jednak najistotniejsze jest rozplanowanie płytek, a co za tym idzie, ich symetryczne przycięcie, równe ułożenie i wypoziomowanie.

fot. MMT

Układanie glazury problemy i rozwiązania

Równe ułożenie glazury może jednak okazać się problematyczne nawet dla osób doświadczonych w tym fachu. Nierówne ściany i nierówne płytki potrafią sprawić wiele problemów. Należy pamiętać, że  nawet płytki rektyfikowane mają tolerancję 0,2 mm, czyli różnica na 5 płytkach może wynieść 1 mm. Kolejny problem to stworzenie idealnie gładkiej powierzchni. Często jeden z boków się zapada, a gdy klej nierówno wiąże to ściąga płytki na rogach. Rozwiązaniem jest…

System poziomowania płytek wielokrotnego użytku

I nie chodzi tu wcale o stare, dobrze znane krzyżyki. Ułatwiają one pracę, ale wymagają posiadania wprawy i doświadczenia. System poziomowania płytek Quick Level składa się z klipsów działających jak podstawki pod płytki oraz klinów, które dociskają płytkę do podstawki. Są one wykonane z tworzywa, na tyle miękkiego, by nie uszkodziło powierzchni glazury, ale jednak posiadającego takie właściwości mechaniczne, aby z powodzeniem równoważyły siły, jakie działają na naroża płytek przy poziomowaniu. W tym zestawie klips to krzyżyk, który po spięciu z klinem wyrównuje płytki. Ta innowacja jest niezwykle prosta, ale pomysłowa, znacząco ułatwia i przyśpiesza pracę, gwarantując idealnie wypoziomowaną powierzchnię.

fot. MMT

System Quick Level – jak to działa?

Zasada użycia tego systemu poziomowania płytek jest prosta. Pierwszą płytkę należy ułożyć i wypoziomować przy pomocy poziomicy. Następnie pod jej krawędzie, w odległości 4-8 cm od narożnika, trzeba wprowadzić klipsy. To właśnie na nich bezproblemowo układa się kolejne płytki, dokładając jednocześnie kolejne klipsy pod krawędzie zewnętrzne. Istotne jest to, że w otwory w klipsach przy spotkaniu dwóch płytek wprowadza się kliny, które delikatnie dociskają płytki do podstawek klipsów, dzięki czemu całość jest wypoziomowana dokładnie tak jak pierwsza ułożona płytka. Gdy klej wyschnie, klipsy wyłamuje się – należy je usunąć wykonując to w kierunku fugi. Tak samo postępujemy z klinami.

System poziomowania płytek opinie

System poziomowania płytek Quick Level jest dużym odkryciem w branży glazurniczej, jak i wśród klientów indywidualnych. Za innowacyjność i skuteczność otrzymał nagrody. Brązowy „Laur Innowacyjności 2015” Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT oraz „Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2016”.

fot. MMT

System Quick Level cena

Wielu klientów zakłada, że każda innowacja musi być droga. A jeśli była nagradzana, to na pewno nie jest tania. Błąd. Zakup systemu poziomowania płytek Quick Level nie obciąża kieszeni. Przy założeniu, że uśredniony koszt to 23 złote za 100 klipsów można wykonać następujące wyliczenia. Na każdą płytkę przypadają 2 klipsy na jeden metr przypada około 9 płytek razy 2 klipsy co daje 18 sztuk po 0,23 złotego. Otrzymujemy koszt 4,14 zł/m2. W przypadku gdy inwestor ma tzw. „smykałkę” do robót domowych, ale nie koniecznie ma doświadczenie z równym kładzeniem płytek, to taki system może zastąpić glazurnika. Usługa fachowca to wydatek od 60 zł/m2. Wniosek jest prosty. Quick Level to duża oszczędność. Dla ludzi zawodowo zajmujących się kładzeniem płytek również. Tu nie trzeba wiele wyjaśniać. Czas to pieniądz – szybsza praca, wykonana perfekcyjnie to czysty zysk.

Więcej o systemie na www.mmt-poland.eu

34-100 Wadowice, ul. Wenecja 5, woj. małopolskie
tel. +48 33 873 80 58, +48 604 442 696,


Liczba odwiedzin: 2622 | Data publikacji: 2019-11-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Czy prace remontowe muszą być trudne, szczególnie...
31.03.2021 | Techniki zamocowań
Połączenie krokwi z murłatą to jedno z...
18.11.2020 | Techniki zamocowań
Co w skrócie charakteryzuje firmę MetalMix Stanisław...
13.11.2020 | Techniki zamocowań
Energooszczędność, izolacyjność termiczna i akustyczna, wyeliminowanie zjawiska...
25.06.2020 | Techniki zamocowań
Jak ułatwić sobie prace montażowe i zapewnić...
18.02.2020 | Techniki zamocowań
Słupy drewniane występują w większości więźb czy...
31.07.2019 | Techniki zamocowań
Firma Bandimex to niemiecka precyzja i dokładność...
13.10.2017 | Techniki zamocowań
W styczniu 2017 roku weszły w życie...
06.05.2016 | Techniki zamocowań
Do tej pory wszelkie prace budowlane mogły...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: system poziomowania płytek wielokrotnego użytku, quick level, system poziomowania płytek wielokrotnego użytku opinie, system poziomowania płytek wielokrotnego użytku, system poziomowania płytek, system poziomowania płytek opinie, systemu poziomowania płytek
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy