Wkręt regulacyjny do drewna Spax, poziomujący

Pewne połączenie konstrukcji drewnianych

Coraz doskonalsze wkręty do drewna, jakie możemy znaleźć na rynku, rozwiązują wiele problemów, z którymi wcześniej trudno było sobie poradzić. Świetnym przykładem może być wkręt regulacyjny do drewna Spax (poziomujący). Możliwość płynnej regulacji odległości między drewnianymi elementami konstrukcji czy optymalny skok gwintu znacznie ułatwiają i przyspieszają prace montażowe, a to wszystko bez najmniejszych kompromisów na rzecz stabilności i trwałości wykonanego połączenia.

Jest kwestią oczywistą, że wybór odpowiednich i wysokiej jakości wkrętów do drewna przekłada się na stabilność i solidność powstałej finalnie konstrukcji. Fakt, że na rynku dostępne są coraz bardziej zaawansowane rozwiązania w tym zakresie sprawia, że powiększają się też możliwości realizacji coraz bardziej rozbudowanych i nietypowych obiektów. Na jakie aspekty zwracają uwagę firmy, które oferują budowę różnego typu konstrukcji z drewna i stają przed koniecznością wyboru wkrętów? Obok wysokiej klasy połączenia liczą się też kwestie takie jak wygoda pracy (np. możliwość regulacji lub czy wybrany wkręt wymaga wcześniejszych nawierceń, jakiego nakładu wysiłku wymaga proces wkręcania), a także jego odporność na czynniki atmosferyczne. Z myślą o wymagających klientach powstały wkręty regulacyjne do drewna Spax (poziomujące). Znany i ceniony producent różnego typu elementów złącznych, w tym jednym rozwiązaniu połączył zarówno kwestie związane z wygodą pracy (możliwość płynnej regulacji, dzięki pierścieniom pod główką) z trwałością i solidnością powstałego w ten sposób połączenia drewnianych elementów.

Wkręt regulacyjny do drewna Spax – gdzie się sprawdzi?

Wkręt Spax do drewna powstał z myślą o pracach prowadzonych zarówno w nowych budynkach, jak i podczas renowacji – do wyrównywania drewnianych konstrukcji z drewna litego, a także materiałów i płyt drewnopochodnych. Doskonale sprawdzi się np. podczas montażu podwieszanych paneli sufitowych, paneli ściennych, do przykręcania łat na więźbie dachowej, podczas renowacji podłóg czy budowy podłóg i tarasów.

Jego atutem jest duża oszczędność czasu, bo podczas montażu nie ma konieczności stosowania klinów (poza sytuacją, gdy wkręt stosuje się w powierzchni podłogi i więźbie dachowej, gdzie z uwagi na duże obciążenia, stosowanie klinów po zakończeniu procesu regulacji jest zalecane). Na przyspieszenie prac prowadzonych z wykorzystaniem wkręta Spax wpływa też wyeliminowanie konieczności wcześniejszego nawiercania drewna (w przypadku pracy z miękkimi gatunkami).

fot. SPAX POLSKA

Osoby, które użytkują w codziennej pracy poziomujący wkręt regulacyjny do drewna Spax doceniają go też za prostą dalszą obróbkę. Ponieważ podczas wkręcania włókna drewniane są dociskane dużą siłą przez płaską główkę. Główka całkowicie zagłębia się w drewnie, co ułatwia dalszą pracę przy układaniu kolejnych elementów np. płyta kartonowo –gipsowa, pokrycie dachowe, deski tarasowe i podłogowe – mogą być układane bez szczelin.

Wkręt regulacyjny Spax pokryty jest specjalną powłoką ułatwiającą poślizg, co w połączeniu z optymalnym skokiem gwintu znacznie usprawnia prace montażowe i zmniejsza wysiłek. Producent zastosował w tym rozwiązaniu swoje sprawdzone rozwiązania, m.in. bit T-STAR plus w połączeniu z gniazdem T-Star plus, co pozwala na lepsze przenoszenie siły i prowadzenia, czy szpic 4CUT i profil falisty gwintu, które skutecznie zmniejszają siłę potrzebna do wkręcania.. Dzięki temu zmniejszony jest niepożądany efekt rozszczepiania drewna, co umożliwia wykonywanie połączeń blisko krawędzi.

fot. SPAX POLSKA

Regulacja poziomowania łączonych elementów konieczna jest podczas wielu prac z drewnem. Użycie wkrętów regulacyjnych SPAX sprawia, że poziomowanie staje się bardzo proste, a pierścienie pod główką wkręta, które wbijają się w materiał, pozwalają na precyzyjną regulację odległości miedzy drewnianymi elementami konstrukcji z dokładnością co do milimetra, bez najmniejszych kompromisów na rzecz bezpieczeństwa. Ukłonem producenta w stronę wymagających klientów jest też możliwość stosowania wkręta Spax zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz (o ile nie jest eksponowany na działanie czynników atmosferycznych) dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki WIROX.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.spax.com

32-020 Wieliczka, ul. Krakowska 1, woj. małopolskie
tel. +48 12 279 88 00,


Liczba odwiedzin: 210 | Data publikacji: 2020-07-29

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


08.05.2018 | Systemy budowlane
Rynek budowlany nieustannie zaskakuje, a coś, co...
Wznoszenie konstrukcji z drewna budowlanego wymaga nie...
25.06.2020 | Techniki zamocowań
Jak ułatwić sobie prace montażowe i zapewnić...
15.04.2020 | Izolacje
Efektywna termoizolacja budynków mieszkalnych oraz pomieszczeń przemysłowych...
24.10.2019 | Izolacje
Dlaczego ciepło przenika przez przegrody budowlane? Odpowiedzialne...
20.08.2019 | Termoizolacja
Doskonała termoizolacja budynków to nie tylko moda,...
16.07.2019 | Energia ekologiczna
Decydując się na montaż kolektorów słonecznych na...
Profesjonalnie wykonany taras wymaga zastosowania zarówno odpowiedniego...
19.09.2017 | Systemy budowlane
Właściwości płyty gipsowo-kartonowej są powszechnie znane i...
Dach z blachy to powszechne rozwiązanie w...
26.04.2017 | Altany, pergole
Dla mieszkańców miast, zwłaszcza tych, którzy nie...
Okna i drzwi energooszczędne, okna ocieplane, coraz...
Od 2002 roku na terytorium Polski obowiązuje...
Na polskim rynku standardem jest wciąż wykorzystywanie...
10.03.2016 | Altany, pergole
Mały drewniany domek postawiony w ogrodzie czy...
Szybko i tanio – to podstawowe wyzwania,...
25-lecie istnienia firmy na polskim rynku, a...
10.09.2015 | Izolacje
Płyty warstwowe, stosowane w budownictwie od ponad...
Z dachem jest jak z powietrzem –...
Producent domów szkieletowych ROMAR już od prawie...
24.05.2016 | Domy prefabrykowane
Drewno jest znanym od zarania dziejów materiałem...
Pozornie wydawać by się mogło, że konstrukcje...
Ktoś, kiedyś powiedział, że „Pasja jest przewodnikiem...
16.01.2015 | Domy drewniane
Prefabrykacja, czyli przygotowywanie gotowych do złożenia elementów...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. śląskie
woj. dolnośląskie
woj. dolnośląskie

Słowa kluczowe: wkręty, konstrukcje drewniane, profesjonalne wkręty do drewna, spax, spax polska, wkręty specjalne, wkręty do okien, akcesoria do wkrętów, wkręty ze stali nierdzewnej, wkręt regulacyjny do drewna, wkręt spax do drewna,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy