Wkręty ciesielskie to sprawdzone rozwiązanie. Zastosowanie mocnych, trwałych i odpowiednio dobranych elementów łączeniowych pozwala na uzyskanie bardzo satysfakcjonujących efektów.

Czym są wkręty ciesielskie?

Wkręt ciesielski to element łączeniowy, który przeznaczony jest do trwałego połączenia dwóch części drewnianych. Charakteryzuje się bardzo niewielką wagą łączną, trwałym wykonaniem i dużą wytrzymałością – jest w stanie udźwignąć naprawdę duży ciężar.

Ważne jest również ich wykonanie. Wkręty ciesielskie są stworzone w taki sposób, aby łatwiej wgłębiać się w drewniane konstrukcje. Mają m.in. nacięcia na ostrzu czy karby na gwincie. Dzięki temu wysokiej klasy elementy poradzą sobie nawet z bardzo twardym, mocnym drewnem.

Do czego możesz wykorzystać wkręty ciesielskie?

Wykorzystanie wkrętów ciesielskich jest naprawdę szerokie. Z ich zalet korzystają osoby, które stawiają konstrukcję domów czy dachów. Łączą m.in. krokwie, łaty czy więźby dachowe. Z ich pomocą skutecznie postawisz także ściany danej konstrukcji czy inne elementy.

W zależności od potrzeb, możesz użyć też wkrętów ciesielskich do przygotowania drewnianych mebli, wiat garażowych, altan i innych rzeczy czy konstrukcji, wymagających stabilności, pewnego łączenia i materiałów wytrzymujących spore obciążenie. To rozwiązanie, które z pewnością sprawdzi się w Twoim warsztacie, profesjonalnej stolarni czy firmie usługowej.

Jak dobrać je do swoich potrzeb?

Przede wszystkim pamiętaj, aby wybrać wysokiej klasy wkręty, wykonane precyzyjną techniką, z odpowiedniej jakości materiałów. Tylko te są w stanie wytrzymać nawet duże obciążenie. Zwróć uwagę także na sposób wkręcania. Np. przy pomocy końcówki torx możesz stabilniej, pod większą kontrolą montować kolejne elementy. Zwróć też uwagę jaką nośność mają wybierane przez Ciebie wkręty ciesielskie.

Podczas szukania wkrętów postaraj się także oszacować grubość i długość wkręta, która będzie Ci niezbędna. Elementy te z jednej strony nie mogą być zbyt grube i długie, gdyż nie będą chciały wejść w strukturę drzewa i mogą je przebić. Z drugiej strony za krótkie części nie będą spełniały swojej roli. Musisz mieć to na uwadze, wybierając części przeznaczone do określonej pracy.

62-540 Kleczew, Aleja 600-lecia 36, woj. wielkopolska
tel. 63 263 31 36, +48 665 959 006,