Jakie drewno na taras warto wybrać?

Deski z rodzimych gatunków drewna – jakość za rozsądną cenę

Taras jest łącznikiem pomiędzy ciepłem domowego ogniska a naturalnym oddechem ogrodu. Jego podstawową rolą jest zapewnienie domownikom stałego kontaktu z naturą. Dlatego decydując o tym jakiego materiału użyć do jego budowy, powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim drewno, najbardziej przyjazny ludziom materiał budowlany.

Jednym z najważniejszych argumentów za budową własnego domu jest możliwość obcowania z walorami przyrody. Jednocześnie nasze usposobienie podpowiada nam przede wszystkim to, by w namacalny sposób oddzielić przestrzeń mieszkalną od strefy natury. Najlepszą, w takim wypadku platformą „porozumienia” może być taras drewniany, który zapewnia płynne przejście pomiędzy tymi dwoma światami. Żaden z materiałów budowlanych nie jest w stanie zbliżyć nas do natury tak jak drewno. Jego faktura, kolory, naturalne ciepło powodują, że obcowanie z nim jest przede wszystkim przyjemne. Oprócz tego drewno oferuje nam nieporównywalną z innymi materiałami estetykę oraz poczucie niepowtarzalności.
 

deski tarasowefot. Poltarex

Deska tarasowa – jaką wybrać?
Podstawowym i najważniejszym elementem każdego tarasu są deski. Na rynku dostępne są zarówno deski tarasowe wyprodukowane z drewna gatunków egzotycznych jak i rodzimych. Jakie wybrać? Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytania o zasobność portfela oraz o ilość czasu jaki będziemy mogli poświęcić naszemu tarasowi. Najczęściej poszukujemy produktów, które charakteryzują się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Niewątpliwie do tej grupy należy deski tarasowe produkowane z sosny i modrzewia, które znajdują się w ofercie firmy Poltarex.
 

deski tarasowefot. Poltarex

Deski tarasowe – priorytet to zabezpieczenie
Budując taras, oczekujemy od niego przede wszystkim tego, aby był funkcjonalny oraz zachowywał swoje właściwości przez wiele lat.  W przypadku korzystania z drewna gatunków iglastych, nasz taras będzie mniej odporny na wilgoć czy infekcje grzybów. Dlatego wybierając deski tarasowe należy zwracać uwagę na odpowiednio zabezpieczone. Firma Poltarex oferuje deski tarasowe poddane obróbce chemicznej.
– Jako jeden z największych producentów desek tarasowych w Polsce, przede wszystkim stawiamy nacisk na jakość naszych produktów. Dlatego w naszych tartakach deski tarasowe poddawane są impregnacji ciśnieniowej – mówi Małgorzta Kubiak – Dzięki temu procesowi drewno jest zabezpieczone nie tylko na wierzchu, ale również wewnątrz – dodaje.
Pomimo zastosowania środków chemicznych, deski tarasowe zachowują swój ekologiczny charakter. Impregnaty Tanalith E i Wolmanit  Cx 10, z których korzysta się  w firmie Poltarex nie zawierają niebezpiecznego chromu. Występują w dwóch kolorach: brązowym i zielonym.
 

deska tarasowafot. Poltarex

Deski tarasowe – czyste i suche pozostaną estetyczne
Chemiczne zabezpieczenia fabryczne nie zwalniają nas jednak z obowiązku dbania o taras. Przy zachowaniu kilku prostych reguł pielęgnacji i użytkowania taras będzie służył nam przez długie lata. Raz w roku należy deski tarasowe pomalować impregnatem do drewna. W związku z tym, że sosna i modrzew to gatunki miękkie ważne jest również utrzymywanie desek w czystości. Na bieżąco powinno się z nich zmiatać zanieczyszczenia oraz piasek.
Największym wrogiem desek tarasowych jest przede wszystkim wilgoć. Dlatego nie powinno się dopuszczać do sytuacji, w której zalega na nich woda, śnieg lub lód. Aby ułatwić użytkownikowi usuwanie wody z desek firma Poltarex w trakcie strugania ryfluje je jedno lub obustronnie. Ryfle, czyli żłobione rowki w materiale powodują, że wymiatanie wody staje się łatwiejsze. Dodatkowo deski ryflowane szybciej oddają wilgoć.
Decydując się na drewniane deski tarasowe należy brać pod uwagę to, że z biegiem czasu będą one zmieniały swoją strukturę pod wpływem warunków atmosferycznych. Nabierają one wówczas modnego i poszukiwanego charakteru rustykalnego. Mniej podatne na taki proces są deski suszone przed impregnacją. W ofercie firmy Poltarex dostępne są zarówno suszone jak i „mokre” deski tarasowe.
 

deski tarasowefot. Poltarex

Drewniany taras jest niewątpliwie najlepszym wyborem spośród dostępnych na rynku rozwiązań. Łączy w sobie funkcjonalność i piękno drewna. Jednocześnie jest łącznikiem pomiędzy naszym domem a przyrodą. Stosując odpowiednie materiały nie musi być drogi. Decydując się na deski tarasowe z rodzimych gatunków drewna nie nadszarpniemy domowego budżetu.

Ze szczegółową ofertą firmy Poltarex można zapoznać się na stronie: www.poltarex.pl

84-300 Lębork, ul. Żeromskiego 9/10, woj. pomorskie
tel. 598622449,


Liczba odwiedzin: 1787 | Data publikacji: 2013-09-30

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Drewno cenimy za jego naturalny wygląd, wytrzymałość...
Piękny taras to miejsce idealne na odpoczynek....
Profesjonalnie wykonany taras wymaga zastosowania zarówno odpowiedniego...
Tarasy z deski tarasowej, tarasy z kompozytu,...
14.12.2016 | Galanteria ogrodowa
Elegancja czy komfort? Krótkotrwałe, spektakularne piękno czy...
Taras drewniany czy kompozytowy – to pytanie,...
11.01.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton drewnopodobny na taras, ścieżkę ogrodową czy...
Nowoczesny ogród przed domem to dziś kwintesencja...
Coraz doskonalsze wkręty do drewna, jakie możemy...
21.02.2020 | Galanteria ogrodowa
W ostatnich latach beton architektoniczny stał się...
Wysokie połyski, wzorzyste tapety, żywe nasycone kolory,...
Jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał...
Dla polskiej branży budowlanej drewno staje się...
09.10.2013 | Tartaki
Popyt na wszelkie, drzewne produkty budowlane stale...
Deska plastikowa na ogrodzenie, balustradę czy poręcz,...
Drewno – czy to na tarasie, czy...
Drewno klejone warstwowo to bodaj najbardziej zaawansowana...
14.07.2014 | Galanteria ogrodowa
Drewno w zastosowaniach na zewnątrz budynków przy...
26.01.2021 | Altany, pergole
Kompozytowa deska tarasowa WPC i ogrodzeniowa to...
Drewno to jeden z najchętniej wykorzystywanych materiałów...
16.02.2015 | Tartaki
Chociaż użycie drewna w polskim w budownictwie...
Jest mnóstwo powodów, dla których wielu inwestorów...
11.10.2019 | Altany, pergole
Montaż deski kompozytowej na tarasie czy rezygnacja...
Podłoga jest bardzo ważnym elementem każdego wnętrza...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. lubuskie
woj. wielkopolskie
woj. świętokrzyskie
woj.
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. podkarpackie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: deski tarasowe, deska tarasowa, jakie drewno na taras, budowa tarasu, deska tarasowa świerk, deski tarasowe świerk, deska tarasowa sosna, deski tarasowe sosna, deska tarasowa modrzew, deski tarasowe modrzew, deski tarasowe egzotyczne, deski tarasowe rodzime,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy