Blokowanie pojazdu w trakcie przeładunku

Bezpieczny rozładunek samochodu ciężarowego

Zaostrzające się przepisy BHP to wcale nie przejaw urzędniczej złośliwości. Jeśli za poprzedniego ustroju przedsiębiorcy w Polsce niespecjalnie przejmowali się kwestiami bezpieczeństwa, to obecnie są one precyzyjnie regulowane przez normy prawa. Regulacje tego typu dotyczą dziś wszystkich branż, w tym również logistycznej, która coraz częściej poszukuje rozwiązań umożliwiających poprawę bezpieczeństwa np. podczas rozładunku samochodów ciężarowych. Naprzeciw wysokim oczekiwaniom wychodzi firma Kolbud z rozwiązaniem zwanym Combilok.

Combilok jest urządzeniem holenderskiego producenta, firmy Stertil, wprowadzonym ponad 20 lat temu na rynek jako pionierskie rozwiązanie. System blokady kół z powodzeniem sprzedawany jest do dzisiaj na całym świecie. W Polsce wyłącznym i wieloletnim dystrybutorem produktów marki Steril jest firma Kolbud Sp. z o.o.

 

Blokowanie pojazdu w trakcie przeładunkufot. Kolbud

 

Bezpieczny dok przeładunkowy
Pośpiech, utrudniona komunikacja pomiędzy personelem magazynu a kierowcą samochodu… Każdy, kto poznał specyfikę pracy w branży transportowej i uczestniczył w procesie rozładunku wie doskonale, że w takiej atmosferze o wypadek nietrudno, a przedwczesny odjazd pojazdu z miejsca załadunku lub ślizganie się kół po oblodzonej lub mokrej powierzchni nie należy niestety do rzadkości. 
Jak ograniczyć do minimum ryzyko błędu ludzkiego, będącego najczęstszą przyczyną wypadków? Przede wszystkim trzeba wyeliminować problem zanim powstanie, to znaczy – skutecznie zablokować pojazd w trakcie przeładunku. Właśnie do inwestorów poważnie myślących o bezpieczeństwie kierowana jest oferta firmy Kolbud, która zaopatruje w systemy logistyczne przedsiębiorstwa na terenie całego kraju. System Combilok znanej i cenionej na rynku marki Stertil umożliwia unieruchomienie pojazdu i przeładunek w bezpiecznych warunkach.

Rozładunek towaru z samochodu krok po kroku
Combilok pozwala na bezpieczny rozładunek samochodu. Co istotne, jest też bardzo prosty w obsłudze, bo wymaga naciśnięcia tylko jednego przycisku na panelu sterowania, umieszczonym w magazynie.

System blokowania Combilok nie wymaga żadnej ingerencji pracowników obsługi na zewnątrz obiektu. Niezależnie od warunków pogodowych, wszystkie czynności obsługowe wykonywane są z wnętrza magazynu.

 

Blokowanie pojazdu w trakcie przeładunkufot. Kolbud

 

Jak działa system?
– Otóż w stanie spoczynkowym wewnątrz magazynu zapalone jest czerwone światło, a na zewnątrz – zielone, co oznacza możliwość dokowania. Po zaparkowaniu pojazdu w doku przeładunkowym za pomocą jednego przycisku uruchamiana jest blokada, a światło na zewnątrz natychmiast zmienia się na czerwone – wyjaśnia Maciej Kocikowski, Dyrektor Handlowy w Kolbud Sp. z o.o.
System wyposażony jest w specjalne czujniki, które lokalizują położenie tylnego koła. Bezpośrednio za nim wysuwa się ramię blokujące, które powoduje „zakleszczenie” pojazdu między rampą a ramieniem, co trwa około 30 sekund. 
Dzięki temu, że ramię blokujące wywiera stały nacisk na koła, wyeliminowane jest ryzyko przesuwania się kół w trakcie przeładunku. Ponadto ramię blokady wyposażone jest w przycisk awaryjnego zatrzymania, który po naciśnięciu niezwłocznie dezaktywuje działanie systemu Combilok.
Gdy samochód jest unieruchomiony w doku przeładunkowym, pracownik magazynu może otworzyć bramę i uruchomić most przeładunkowy, a światło w magazynie zmienia się na zielone, dając czytelny sygnał do rozpoczęcia rozładunku towaru z samochodu. Po zakończeniu pracy wszystkie powyższe czynności wykonywane są ponownie, ale w odwróconej kolejności – most przeładunkowy wraca do pozycji spoczynkowej, brama jest zamykana, system blokady zwalniany. Zmieniają się również światła w magazynie i na zewnątrz, co jest znakiem dla kierowcy, że może odjechać od doku przeładunkowego.
Integralnym składnikiem systemu jest ponadto sygnalizacja dźwiękowa, która 
aktywuje się na 3 sekundy przed rozpoczęciem procesu blokowania pojazdu i trwa do czasu jego całkowitego zakończenia. 
– Tak działający system gwarantuje pełne unieruchomienie pojazdu i przeładunek z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Pojazd będzie zablokowany tak długo, dopóki rampa przeładunkowa nie powróci do pozycji spoczynkowej. O tym, czy urządzenie blokujące jest w użyciu informuje zielone i czerwone światło na panelu wewnątrz magazynu, nie ma tu więc mowy o pomyłkach – podkreśla Maciej Kocikowski.

 

Blokowanie pojazdu w trakcie przeładunkufot.Kolbud

 

Rozładunek samochodu z Combilok – jak to działa?
Obok zalet takich jak podniesienie bezpieczeństwa podczas rozładunku samochodu ciężarowego, system usprawnia i automatyzuje prace związane z tym etapem procesu logistycznego. Jego bezawaryjne działanie gwarantuje opracowana w każdym detalu konstrukcja. 
– Przede wszystkim system nie posiada elementów mechanicznych, które mogłyby ulec uszkodzeniu, a cała konstrukcja wykonana jest ze stali ciężkiej oraz ocynkowana, co zapewnia jej odporność na warunki atmosferyczne – zaznacza Maciej Kocikowski.
System przeznaczony jest do blokowania w trakcie przeładunku pojazdów niemal każdego typu i wielkości. W wersji standardowej ramię blokujące ma wysokość 300 mm, opcjonalnie może być wyższe lub niższe, co zwiększa wszechstronność zastosowań.
Combilok z łatwością można też zintegrować z innymi urządzeniami pracującymi w dokach przeładunkowych (rampy przeładunkowe, bramy segmentowe, uszczelnienia pneumatyczne), dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększa się bezpieczeństwo pracowników zaangażowanych w proces rozładunku towaru z samochodu.

 

Blokowanie pojazdu w trakcie przeładunkufot. Kolbud

 

Combilok, który jest znany i powszechnie wykorzystywany na całym świecie przez wielu liderów z sektora transportowo-logistycznego, dzięki pośrednictwu firmy Kolbud jest dostępny również dla firm z Polski. Ten w pełni zautomatyzowany system doskonale odpowiada na potrzeby tych firm, które dbają nie tylko o bezpieczeństwo prac przeładunkowych, ale także o jakość pracy swoich pracowników. Dodatkowym atutem zaprojektowanego w ten sposób systemu jest ochrona przed kradzieżą zablokowanych naczep. 

System blokownia pojazdu Combilok cieszy się dużym zainteresowaniem na świecie i jest coraz bardziej popularny w Polsce. Największy sklep internetowy z USA dynamicznie zwiększający swoją kubaturę magazynową w Europie zakontraktował ponad 2 tysiące Combiloków na najbliższe 3 lata. W Polsce z powodzeniem działa już kilka takich centrów logistycznych, a dwa kolejne są w trakcie realizacji.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.kolbud.pl


Liczba odwiedzin: 41 | Data publikacji: 2018-04-18

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


08.01.2016 | Podnośniki

Grupa Haulotte, która na swoim koncie ma 30 lat doświadczeń w tworzeniu prostych, wytrzymałych i niezawodnych urządzeń, oferuje swoim klientom nową generację masztowych podestów ruchomych z przedłużeniem ramienia JIB. Bestsellery w gamie Haulotte: STAR 8 i STAR 10 są idealnym rozwiązaniem do wykonywania codziennych prac na wysokości, przy zachowaniu wysokiej wydajności i bezpieczeństwa pracy.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: bezpieczny dok przeładunkowy, blokowanie pojazdu w trakcie przeładunku, blokowanie pojazdu, bezpieczny rozładunek samochodu ciężarowego, bezpieczny rozładunek, bezpieczny przeładunek, rozładunek towaru krok po kroku