Puszki elektryczne podtynkowe
Puszki rozgałęźne i osprzętowe są niezbędnym elementem każdej instalacji elektrycznej, niezależnie od tego, czy jest to nowy, czy też już istniejący budynek. Z pozoru wydaje się, że puszka elektryczna podtynkowa, stropowa, czy puszka elektryczna do płyt gipsowych jest elementem prostym w budowie i zastosowaniu, jednak gdy zagłębimy się w temat okazuje się, że istnieje wiele rodzajów o różnym zastosowaniu.

 

Fot. Astat

Puszki firmy KAISER pozwalają ograniczyć zapotrzebowanie energetyczne budynków i spełniają wymogi prawa budowlanego. Dodatkowo w ofercie firmy można znaleźć nie tylko same puszki elektryczne podtynkowe, ale także kompletne systemy do montażu podtynkowego oraz systemy do montażu w ścianach murowanych i szkieletowych.
KAISER wprowadził technologię UP-Plus, która pozwala na bezpieczne łączenie puszek w zestawy i pozostawia więcej miejsca na instalację. Kolejną innowacyjną technologią jest ECON, która jest wykorzystywana do wiatroszczelnych puszek osprzętowych i rozgałęźnych zarówno do ścian murowanych jak i szkieletowych. W puszkach stosowane są też membrany uszczelniające do przeprowadzania instalacji.

 

 

Fot. Astat

KAISER posiada ponadto rozwiązania do ocieplonych ścian zewnętrznych jak i wewnętrznych, które wraz ze szczelnym montażem sprawiają, że instalacja elektryczna jest zgodna z normą wydajności energetycznej. Dla ścian szkieletowych wprowadzono system uszczelnień kabli i rur elektroinstalacyjnych, które zapewniają pewną, certyfikowaną ochronę przeciwpożarową bez konieczności używania masy ppoż. Firma proponuje uniwersalne oprawy montażowe z pokrywą mineralną do wszystkich standardowych rodzajów akcesoriów. KAISER wprowadził na rynek puszki spełniające wymogi izolacji akustycznej w ścianach dźwiękoszczelnych, nawet dla ścian szkieletowych. Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem są puszki elektryczne chroniące przed promieniowaniem, do użytku w ołowianych i bezołowiowych ścianach ochronnych.

Puszki elektryczne do konstrukcji betonowych i żelbetonowych
KAISER posiada też bezpieczne rozwiązania dla projektowania, planowania i instalacji w nowoczesnym budownictwie, zarówno dla betonowych prefabrykatów jak i dla betonu lanego, a także do konstrukcji żelbetonowych. Są to modułowe systemy i puszki elektryczne odporne na odkształcenia i obciążenia termiczne zgodne z najnowszymi wytycznymi i normami. Posiadają czytelny system kodów oznaczających poszczególne elementy instalacji. System Prefix pozwala na szybki i łatwy montaż w zbrojeniu bez podparcia. Istnieje też możliwość montażu w prefabrykacji poziomej, co oznacza znaczną oszczędność czasu. Kaiser proponuje też elementy do instalacji pozwalające na praktyczne rozwiązania do przejść między sufitem a ścianą.

 

 

Fot. Astat

Puszki elektryczne do płyt gipsowych – przeciwpożarowe instalacje ścienne i sufitowe
Firma ASTAT jest obecna na rynku od wielu lat i proponuje klientom najlepsze, najnowocześniejsze i bezpieczne rozwiązania. Firma oferuje różnego rodzaju puszki elektryczne podtynkowe, a także pełną wersję puszek elektrycznych i obudów z ochroną przeciwpożarową dla wszystkich typów instalacji ściennych i sufitowych (także sufitów podwieszanych). W tym wypadku zastosowano technologię aktywnego powstrzymywania ognia AFS, która aktywuje powłokę ognioodporną natychmiast po pojawieniu się ognia, powodując pęcznienie obudowy i szczelne wypełnienie otworu instalacyjnego, zapobiegając rozprzestrzenianiu się dymu i gazów spalinowych. Takie rozwiązanie pozwala utrzymać klasą odporności ogniowej sufitu albo ściany pomimo wykonania w nich otworów instalacyjnych, jest dymoszczelne i bezhalogenowe. Nie wymaga też stosowania dodatkowej obudowy i zachowuje skuteczność izolacji akustycznej ściany. Dodatkowo Kaiser zaprojektował systemy uszczelnień do ścian przeciwpożarowych: przepusty kablowe, rurowe, sufitowe i zaślepki. Do sufitów podwieszanych są dedykowane obudowy z galwanizowanych płyt z powłoką ognioochronną. Całości dopełnia ogniotrwała masa uszczelniająca do wypełnienia połączeń i sklejania płyt.

Puszki elektryczne do styropianu
W ofercie firmy Kaiser możemy znaleźć rozwiązania dla wszystkich rodzajów instalacji. Są to m.in.: puszki elektryczne do styropianu, jak również puszki elektryczne do płyt gipsowych, do betonu lanego, mocowane w zbrojeniu, stropowe, hermetyczne (także do elektroniki), przeciwpożarowe, wiatroszczelne, bezhalogenowe, dźwiękoszczelne, dwukomorowe, ekranowane, fasadowe oraz dla budownictwa okrętowego. Kaiser posiada też specjalne rozwiązania dla rygorystycznych norm w szpitalach.

 

Fot. Astat

Poszczególne wersje puszek elektrycznych podtynkowych, do płyt gipsowych i innych oferowanych przez ASTAT różnią się ilością oraz średnicą wpustów i wejść kablowych, a także rozmiarami, materiałem wykonania, głębokością instalacji i przeznaczeniem. W większości modeli puszek i obudów firmy Kaiser przewidziano wytłoczone osłabienia pod kable i wejścia na peszel, dzięki czemu można łatwo wyciąć lub wypchnąć potrzebne otwory. Dobierając puszkę czy też obudowę trzeba te wszystkie parametry wziąć pod uwagę, a w doborze odpowiednich rozwiązań mogą pomóc doradcy techniczni ASTAT.

 

Firma ASTAT zawsze podąża za zmianami na rynku i stara się dobrać asortyment, który sprosta wyzwaniom, które są tak charakterystyczne dla szybkich zmian i wymogów nowoczesnego budownictwa. Z tego powodu też ASTAT proponuje rozwiązania, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Marka KAISER odpowiada tej filozofii, dlatego też znalazła się w ofercie ASTAT.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.astat.pl

60-451 Poznań, ul. Dąbrowskiego 441, woj. wielkopolskie
tel. (61) 848 88 71,