Puszki elektryczne podtynkowe, do styropianu, płyt gipsowych

Osprzęt elektryczny: energooszczędny i zgodny z przepisami

Puszki elektryczne podtynkowe, puszki elektryczne do styropianu, przeciwpożarowe, do konstrukcji betonowych i żelbetonowych, puszki elektryczne do płyt gipsowych… Oferta rynkowa w zakresie osprzętu elektrycznego jest dziś bardzo rozbudowana, jednak przy podejmowaniu decyzji o tym, co wybrać, trzeba uwzględnić nie tylko konkretne zastosowanie, ale także zmiany w zakresie prawa budowlanego, które nastąpiły w ostatnich latach i wprowadziły surowe wymogi dotyczące bezpieczeństwa instalacji oraz efektywności energetycznej. Firma ASTAT, wykorzystując swoje doświadczenie oraz stabilną pozycję na rynku, wprowadza nowoczesne rozwiązania m.in. produkty firmy Kaiser.

Puszki elektryczne podtynkowe
Puszki rozgałęźne i osprzętowe są niezbędnym elementem każdej instalacji elektrycznej, niezależnie od tego, czy jest to nowy, czy też już istniejący budynek. Z pozoru wydaje się, że puszka elektryczna podtynkowa, stropowa, czy puszka elektryczna do płyt gipsowych jest elementem prostym w budowie i zastosowaniu, jednak gdy zagłębimy się w temat okazuje się, że istnieje wiele rodzajów o różnym zastosowaniu.

 

Fot. Astat

Puszki firmy KAISER pozwalają ograniczyć zapotrzebowanie energetyczne budynków i spełniają wymogi prawa budowlanego. Dodatkowo w ofercie firmy można znaleźć nie tylko same puszki elektryczne podtynkowe, ale także kompletne systemy do montażu podtynkowego oraz systemy do montażu w ścianach murowanych i szkieletowych.
KAISER wprowadził technologię UP-Plus, która pozwala na bezpieczne łączenie puszek w zestawy i pozostawia więcej miejsca na instalację. Kolejną innowacyjną technologią jest ECON, która jest wykorzystywana do wiatroszczelnych puszek osprzętowych i rozgałęźnych zarówno do ścian murowanych jak i szkieletowych. W puszkach stosowane są też membrany uszczelniające do przeprowadzania instalacji.

 

 

Fot. Astat

KAISER posiada ponadto rozwiązania do ocieplonych ścian zewnętrznych jak i wewnętrznych, które wraz ze szczelnym montażem sprawiają, że instalacja elektryczna jest zgodna z normą wydajności energetycznej. Dla ścian szkieletowych wprowadzono system uszczelnień kabli i rur elektroinstalacyjnych, które zapewniają pewną, certyfikowaną ochronę przeciwpożarową bez konieczności używania masy ppoż. Firma proponuje uniwersalne oprawy montażowe z pokrywą mineralną do wszystkich standardowych rodzajów akcesoriów. KAISER wprowadził na rynek puszki spełniające wymogi izolacji akustycznej w ścianach dźwiękoszczelnych, nawet dla ścian szkieletowych. Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem są puszki elektryczne chroniące przed promieniowaniem, do użytku w ołowianych i bezołowiowych ścianach ochronnych.

Puszki elektryczne do konstrukcji betonowych i żelbetonowych
KAISER posiada też bezpieczne rozwiązania dla projektowania, planowania i instalacji w nowoczesnym budownictwie, zarówno dla betonowych prefabrykatów jak i dla betonu lanego, a także do konstrukcji żelbetonowych. Są to modułowe systemy i puszki elektryczne odporne na odkształcenia i obciążenia termiczne zgodne z najnowszymi wytycznymi i normami. Posiadają czytelny system kodów oznaczających poszczególne elementy instalacji. System Prefix pozwala na szybki i łatwy montaż w zbrojeniu bez podparcia. Istnieje też możliwość montażu w prefabrykacji poziomej, co oznacza znaczną oszczędność czasu. Kaiser proponuje też elementy do instalacji pozwalające na praktyczne rozwiązania do przejść między sufitem a ścianą.

 

 

Fot. Astat

Puszki elektryczne do płyt gipsowych – przeciwpożarowe instalacje ścienne i sufitowe
Firma ASTAT jest obecna na rynku od wielu lat i proponuje klientom najlepsze, najnowocześniejsze i bezpieczne rozwiązania. Firma oferuje różnego rodzaju puszki elektryczne podtynkowe, a także pełną wersję puszek elektrycznych i obudów z ochroną przeciwpożarową dla wszystkich typów instalacji ściennych i sufitowych (także sufitów podwieszanych). W tym wypadku zastosowano technologię aktywnego powstrzymywania ognia AFS, która aktywuje powłokę ognioodporną natychmiast po pojawieniu się ognia, powodując pęcznienie obudowy i szczelne wypełnienie otworu instalacyjnego, zapobiegając rozprzestrzenianiu się dymu i gazów spalinowych. Takie rozwiązanie pozwala utrzymać klasą odporności ogniowej sufitu albo ściany pomimo wykonania w nich otworów instalacyjnych, jest dymoszczelne i bezhalogenowe. Nie wymaga też stosowania dodatkowej obudowy i zachowuje skuteczność izolacji akustycznej ściany. Dodatkowo Kaiser zaprojektował systemy uszczelnień do ścian przeciwpożarowych: przepusty kablowe, rurowe, sufitowe i zaślepki. Do sufitów podwieszanych są dedykowane obudowy z galwanizowanych płyt z powłoką ognioochronną. Całości dopełnia ogniotrwała masa uszczelniająca do wypełnienia połączeń i sklejania płyt.

Puszki elektryczne do styropianu
W ofercie firmy Kaiser możemy znaleźć rozwiązania dla wszystkich rodzajów instalacji. Są to m.in.: puszki elektryczne do styropianu, jak również puszki elektryczne do płyt gipsowych, do betonu lanego, mocowane w zbrojeniu, stropowe, hermetyczne (także do elektroniki), przeciwpożarowe, wiatroszczelne, bezhalogenowe, dźwiękoszczelne, dwukomorowe, ekranowane, fasadowe oraz dla budownictwa okrętowego. Kaiser posiada też specjalne rozwiązania dla rygorystycznych norm w szpitalach.

 

Fot. Astat

Poszczególne wersje puszek elektrycznych podtynkowych, do płyt gipsowych i innych oferowanych przez ASTAT różnią się ilością oraz średnicą wpustów i wejść kablowych, a także rozmiarami, materiałem wykonania, głębokością instalacji i przeznaczeniem. W większości modeli puszek i obudów firmy Kaiser przewidziano wytłoczone osłabienia pod kable i wejścia na peszel, dzięki czemu można łatwo wyciąć lub wypchnąć potrzebne otwory. Dobierając puszkę czy też obudowę trzeba te wszystkie parametry wziąć pod uwagę, a w doborze odpowiednich rozwiązań mogą pomóc doradcy techniczni ASTAT.

 

Firma ASTAT zawsze podąża za zmianami na rynku i stara się dobrać asortyment, który sprosta wyzwaniom, które są tak charakterystyczne dla szybkich zmian i wymogów nowoczesnego budownictwa. Z tego powodu też ASTAT proponuje rozwiązania, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Marka KAISER odpowiada tej filozofii, dlatego też znalazła się w ofercie ASTAT.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.astat.pl

60-451 Poznań, ul. Dąbrowskiego 441, woj. wielkopolskie
tel. (61) 848 88 71,


Liczba odwiedzin: 2054 | Data publikacji: 2019-04-04

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Każdy, kto choć trochę interesuje się wystrojem...
29.09.2015 | Automatyka domowa
Nowa linia osprzętu elektroinstalacyjnego firmy Legrand Polska...
25.11.2019 | Automatyka domowa
W dobie niezliczonych blogów wnętrzarskich projektowanie wnętrz...
21.04.2021 | Elektroinstalatorstwo
„Idealne wnętrze”… każdy może rozumieć to pojęcie...
04.11.2020 | Energia ekologiczna
Profesjonalne firmy i instalatorzy fotowoltaiki, oferując klientom...
W opinii społecznej firmy rodzinne cieszą się...
Można mnożyć branże, które w toku codziennej...
mini ładowarka rolnicza
Profesjonalizacja rynku to dziś nie tylko zwiększanie...
Sezon ogrodowy w pełni. Trwa przycinanie żywopłotów,...
23.02.2017 | Ogrzewanie
Ogrzewanie podłogowe to nie tylko przyjemność stąpania...
Ładowarki kołowe to najczęściej używane maszyny w przemyśle....
Marki Gerda nie trzeba nikomu przedstawiać. To...
30.03.2020 | Składy budowlane
W branży przemysłowej, kojarzonej zazwyczaj z potężną...
Każdy pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom odpowiednie...
Firma Usługi Projektowe Budownictwo, Drogownictwo, Instalacje Paweł...
Obiekty przemysłowe czy zakłady produkcyjne to miejsca,...
25.08.2020 | Systemy kominowe
Ricom energy produkuje systemy instalacji, będące wewnętrznymi...
Tempo, w jakim ewoluuje rynek, często stawia...
24.06.2020 | Energia ekologiczna
Jeśli jeszcze kilkanaście lat temu panele fotowoltaiczne...
Hala namiotowa całoroczna lub sezonowa to obiekt,...
04.12.2019 | Ogrzewanie
Nieustanny rozwój, ciągłe dążenie do doskonałości oraz...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. podkarpackie

Słowa kluczowe: osprzęt elektryczny, astat, przemysłowe instalacje, puszki elektryczne podtynkowe, do styropianu, płyt gipsowych, przeciwpożarowe instalacje ścienne i sufitowe
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy