Małe wielkie detale
Stworzenie spójnej aranżacji wnętrza wymaga uwzględnienia wielu elementów. Na etapie urządzania domu czy mieszkania nie zapominajmy o tym, że o ile pewne rzeczy dość łatwo można modyfikować (poprzestawiać meble czy wymienić dywan), o tyle inne montujemy na stałe, a ich późniejsza zmiana może być kłopotliwa i kosztowna. Dobór sprzętu elektrycznego, który niektórym wydaje się niewiele znaczącym detalem, ma w tych aranżacyjnych kompozycjach niemałe znaczenie, a niedopasowany zepsuje nawet najbardziej przemyślaną aranżację przestrzeni.

 

Osprzęt elektryczny podtynkowyfot. OSPEL

W teorii niewielkie różnice mogą radykalnie wpłynąć na efekt finalny, dlatego nie warto kierować się jedynie ceną osprzętu, ale również (a może – przede wszystkim) jego walorami estetycznymi. Tylko w ten sposób dobrze rozplanujemy całą stylistykę wnętrza, które stanowić będzie spójną kompozycję bez dysonansów, fałszu i zbędnych elementów.
Poszczególne kolekcje osprzętu elektrycznego marki OSPEL różnią się między sobą subtelnymi, acz wyrazistymi detalami, które najlepiej pasują do określonych wnętrz. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy funkcjonalnej prostoty, jak i łowcy designu, poszukujący na rynku rozwiązań odważnych i wyrazistych.

 

Osprzęt elektryczny podtynkowyfot. OSPEL

 

Osprzęt elektryczny AS – mariaż klasyki z geometrią
Projektując serię AS designerzy z firmy Ospel postawili na zdecydowane kształty. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących ponadczasową klasykę, gdzie zarówno główne elementy, jak i ramki uzupełniające oparte są na kwadracie z mocno zarysowanymi rogami. Modny w aranżacjach wnętrz geometryczny trend dobrze odwzorowują tu kąty ostre, a wyraziste akcenty można spotęgować w przypadku wyboru elementów z dodatkowym, praktycznym podświetleniem.

 

Osprzęt elektryczny AS Osprzęt elektryczny ASfot. OSPEL

AS to kolekcja dla zdecydowanych, dlatego również opcje kolorystyczne są ograniczone i mocno korespondują z ponadczasową klasyką. Do wyboru bowiem mamy dwie możliwości – białą oraz ecru. Choć wydawać by się mogło, że to niewiele, to jednak w praktyce kolory te otwierają szerokie pole do popisu, a jednocześnie nie wymagają wielu godzin analiz, który odcień lepiej pasuje do charakteru danego wnętrza. Jednocześnie zyskujemy też pewność, że stylizacja będzie modna niezależnie od panujących trendów.

 

Osprzęt elektryczny ASfot. OSPEL

 

Osprzęt SONTA – z miłości do awangardy
Nowoczesne wnętrza lubią odważne kolory. To właśnie w modnych i śmiałych aranżacjach najciekawiej będzie prezentować się kolekcja osprzętu elektrycznego SONATA, dzięki której zagrać można nie tylko odważnym kształtem, ale i kolorem łączników, wybierając na przykład szampańskie złoto, matowe srebro, metaliczną czekoladę czy głęboką czerń w wersjach metalizowanych.

 

Osprzęt SONTA Osprzęt SONTAfot. OSPEL

W skład tej innowacyjnej kolekcji wchodzą pojedyncze i wielomodułowe ramki specjalne, które wykonane są z różnego rodzaju tworzyw, na przykład z drewna, kamienia, białego, szarego lub czarnego szkła, aluminium i stali szlachetnej. Pozwalają one wcielić w życie nawet najśmielsze koncepcje, zamieniając prosty łącznik lub gniazdo w oryginalną ozdobę w prosty i szybki sposób, bez konieczności wymiany całego łącznika. Całość można dopełnić o dodatkowe, ciekawe akcenty poprzez zastosowanie modelu łącznika z podświetleniem, które również dostępne jest w kilku kolorach.

 

Osprzęt SONTAfot. OSPEL

 

Osprzęt elektroinstalacyjny KIER – precyzja nowoczesnego designu
Ospel proponuje coś również dla tych, którzy stawiają przede wszystkim na rozwiązania kompaktowe, gdzie wysoka jakość wykonania idzie w parze z funkcjonalnością elementów. Te wysokie wymagania spełnia linia osprzętu elektrycznego KIER, która opiera się na kształcie klasycznego kwadratu z delikatnie wypukłym środkiem.

 

Osprzęt elektroinstalacyjny KIER Osprzęt elektroinstalacyjny KIERfot. OSPEL

Atutem kolekcji są stonowane, naturalne barwy elementów – biel i beż, które w niektórych modelach zostały dodatkowo wzbogacone subtelnymi, podświetlanymi komponentami.
Dzięki łagodnej, pastelowej kolorystyce łączniki KIER będą idealnie współgrały nie tylko z jasnymi, tradycyjnymi odcieniami ścian, ale także z tymi w bardziej intensywnych i odważnych barwach. Produkty z tej linii są też chętnie wybierane do pomieszczeń biurowych, a także – dzięki podwyższonej odporności na wilgoć – również do kuchni czy łazienki.

 

Osprzęt elektroinstalacyjny KIERfot. OSPEL

 

Kolekcja osprzętu KARO, czyli klasyka w nowej odsłonie
Pierwszy rzut oka na proste kształty i subtelną formę kolekcji KARO przywodzi na myśl głównie sprawdzoną klasykę. Jednak po bliższym przyjrzeniu się można zauważyć, że to klasyka w nowym wcieleniu, gdyż projektanci przełamali regularną linię delikatnymi wypukłościami, a wrażenie lekkości nadaje smukły, subtelnie zaokrąglony kształt przycisków.

 

Kolekcja osprzętu KARO Kolekcja osprzętu KAROfot. OSPEL

Dzięki tym designerskim pomysłom osprzęt KARO sprawdzi się zarówno we wnętrzach utrzymanych w klasycznie eleganckich aranżacjach, jak i w nowoczesnych, urządzanych z oszczędną w wyrazie prostotą.
Łączniki i gniazda o delikatnej linii i w jasnych barwach doskonale prezentować się będą zarówno na ścianach w zdecydowanych kolorach, jak i na powierzchni utrzymanej w odcieniach beżu czy szarości.

 

Kolekcja osprzętu KAROfot. OSPEL

 

Osprzęt elektroinstalacyjny IMPRESJA – oryginalny minimalizm
Oryginalny kształt o delikatnie wypukłej linii, zamknięty w nowoczesnej, geometrycznej formie – tak w skrócie można określić kolekcję osprzętu elektrycznego IMPRESJA.

 

Osprzęt elektroinstalacyjny IMPRESJA Osprzęt elektroinstalacyjny IMPRESJAfot. OSPEL

Wrażenia dopełniają niespotykane kolory tej linii – obok ponadczasowej bieli, ecru i srebrnego, można także wybrać odcień tytanowy, złoty z metalicznym połyskiem oraz stylowy i elegancki antracytowy. Połączenie ascetycznej formy z niebanalną kolorystyką sprawia, że linia IMPRESJA doskonale będzie prezentować się zarówno w aranżacjach utrzymanych w modnej, surowej stylistyce industrialnej, jak i w bogato zdobionych wnętrzach. W tych pierwszych stanie się wyrazistym detalem, który nada wnętrzu charakteru, w drugich – neutralnym elementem dopełniającym całości.

 

Osprzęt elektroinstalacyjny IMPRESJAfot. OSPEL

 

Ospel proponuje m.in.: łączniki pojedyncze, podwójne lub potrójne (z podświetleniem lub bez), łączniki żaluzjowe, dwubiegunowe, kontrolne, modele o specjalnym oznaczeniu (schodowe, światło, dzwonek), hotelowe, ściemniacze (także sterowane pilotem lub dotykiem), gniazda wtyczkowe, gniazda RTV-SAT, antenowe, komputerowe i telefoniczne, czujnik ruchu, regulatory temperatury i wiele innych. Dodatkowo każda z kolekcji oferuje szereg elementów uzupełniających, dzięki którym można stworzyć dopasowaną do potrzeb kompozycję, m.in. puszki naścienne i ramki (od pojedynczych do pięciokrotnych) czy zaślepki. Modułowość rozwiązań znacząco wpływa na funkcjonalność propozycji marki Ospel, a wysoka jakość ich wykonania oraz użycie najlepszych materiałów sprawiają, że będą służyć przez wiele lat.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.ospel.pl

 

42-436 Pilica, Ul. Główna 128, Wierbka, woj. śląskie
tel. 326737106,