Pompy ciepła dla budynków mieszkalnych oraz przemysłowych

Efektywne, ekonomiczne oraz niezawodne systemy grzania i chłodzenia

Inwestorzy decydujący się na zakup pompy ciepła powinni zwrócić uwagę na wiele elementów – od odpowiedniego zaprojektowania urządzenia, poprzez wygodę jego obsługi, efektywność ekonomiczną, aż na designie kończąc. Niezależnie od tego, gdzie ma zostać zainstalowany dany system grzewczo-chłodzący, ważne jest odpowiednie jego dobranie, zgodnie z oczekiwaniami odbiorcy. Warto poznać możliwości, jakie dają najnowsze pompy ciepła.

Urządzenia marki Dimplex zapewniają skuteczną kontrolę temperatury i posiadają także szereg funkcjonalności i udogodnień dla inwestora oraz ostatecznego odbiorcy. Oferowane systemy, ze względu na szereg swoich zalet i odpowiednio dobranych właściwości, doskonale sprawdzą się zarówno w domach jednorodzinnych, jak też obiektach przemysłowych i komercyjnych.

Nowa generacja pomp ciepła – System M
Rozwiązaniem dedykowanym budynkom mieszkalnym jest nowy System M, którego wygoda obsługi, sterowania oraz efektywność energetyczna sprawiają, że jest on idealnie dopasowany do potrzeb współczesnych użytkowników pomp w domach.
– Nasz nowy System M to pompy ciepła do grzania i chłodzenia Dimplex nowej generacji, których modułowa konstrukcja jest wręcz unikalna i wyznacza nowe standardy na rynku pomp ciepła. Można powiedzieć, ze opracowaliśmy pompę ciepła całkowicie na nowo! Te doskonałe urządzenia wyróżniają sie wyjątkowo niskim zapotrzebowaniem na miejsce, doskonałym wzornictwem i wydajnością, oferują nieprawdopodobnie cichą pracę i komfort. Są one bardzo wszechstronne i spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników – informuje Adam Koniszewski, Key Account Manager w firmie Glen Dimplex.

 

pompy ciepła dimplexfot. Glen Dimplex

 

5 zalet w jednym systemie
System M to modułowe, wykonane na miarę i minimalistyczne rozwiązanie „made in Germany”, które wyróżnia się wyjątkowym designem, funkcjonalnością i komfortem użytkowania. Unikalna i odpowiednio wyposażona konstrukcja oferuje rzeczywiste korzyści – zarówno użytkownikowi, jak i instalatorowi.
– System M jest osiąga doskonałą równowagę oraz łączy w sobie inteligentną i funkcjonalną konstrukcję z wysoką wydajnością, cichą pracą, jakością i niewielkimi wymiarami. Co więcej, System M pozwala cieszyć sie z wszystkich tych zalet jednocześnie, a dla użytkownika, w największym skrócie oznacza to po prostu wyjątkowy komfort, który dopełnia łatwy dobór odpowiedniej konfiguracji urządzenia oraz proste sterowanie za pomocą dotykowego panelu lub poprzez aplikację w smartfonie. Urządzenie jest ponadto bardzo intuicyjne, a jego pierwsze uruchomienie jest szybsze i łatwiejsze niż w jakimkolwiek innym systemie grzewczym. System M jest dostarczany standardowo z własnym połączeniem internetowym dla każdej konfiguracji, dzięki czemu urządzenie może samo zgłosić ewentualne nieprawidłowości bezpośrednio serwisowi. Połączenie z Internetem oznacza również stałą możliwość aktualizacji – wyjaśnia Adam Koniszewski.

 

pompy ciepła dimplexfot. Glen Dimplex

 

Wygoda użytkowania oraz efektywność energetyczna
System M to rozwiązanie, które może być zainstalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dzięki swojej minimalistycznej formie, a także wielu dostępnym materiałom i kolorom, System M doskonale dopasować można do otoczenia, w którym ma zostać ustawiony. Bardzo dużą zaletą jest cicha praca, którą uzyskano dzięki zakrytemu wentylatorowi oraz przykrytym kratkom wentylacyjnym.
– Tylko pompy ciepła, takie jak System M osiągają efektywność energetyczną klasy A++, której nie są w stanie osiągnąć żadne urządzenia gazowe, a tym bardziej olejowe. Co więcej, System M integruje bardzo wiele możliwości i funkcji, które sprawiają, że osiąga on najwyższe wartości efektywności energetycznej dla urządzeń systemowych. System M został wyposażony w najnowocześniejszy dostępny na rynku system sterowania, dzięki czemu łączy on najwyższy komfort, wydajność i eliminuje udział sztywnej krzywej grzewczej poprzez ciągłe określanie najniższych możliwych temperatur zasilania dla wymaganych warunków i to aż w 10 pomieszczeniach niezależnie – tłumaczy Adam Koniszewski.

 

pompy ciepła dimplexfot. Glen Dimplex

 

System M w kilku wariantach
– Dostępnych jest kilka wariantów Systemu M, a wybór właściwego sprowadza się do wskazania komfortowej ilości ciepłej wody użytkowej. Dostępna jest również opcja zintegrowanego chłodzenia – bez przeciągów, hałasu i niebezpieczeństwa powstawania pleśni, jak to ma miejsce w klimatyzatorach. Warianty „Plus” wykorzystują technologię inwerterową i są idealne dla użytkowników, którzy potrzebują od czasu do czasu więcej mocy bez ryzyka przewymiarowania systemu – mówi Adam Koniszewski.

 

pompy ciepła dimplexfot. Glen Dimplex

 

Zero strat i zero piętrzenia kosztów
Rozwiązaniem Dimplex, które rewolucjonizuje wykorzystanie energii cieplnej w zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych jest natomiast System Zero, czyli rewersyjna, powietrzno-gruntowa pompa ciepła. Dzięki temu rozwiązaniu można bardzo efektywnie wykorzystać niedoceniane do tej pory źródła energii i w ten sposób zredukować koszty eksploatacji nawet o 25%. System Zero pozwala zagospodarować całe powstające ciepło w biurze lub zakładzie i wykorzystać je do grzania oraz chłodzenia, znacząco obniżając koszty eksploatacji.
– Zwłaszcza duże obiekty komercyjne i przemysłowe wytwarzają dużo ciepła odpadowego – niezależnie od tego, czy to centrum obliczeniowe, chłodnia, czy kompleks mieszkaniowy. Naprawdę trudno się tego uniknąć – takie są prawa fizyki. Ale czy ta energia naprawdę musi się marnować? Właśnie to pytanie doprowadziło zespół w Glen Dimplex Thermal Solutions do opracowania niezwykłego rozwiązania, które nazwano System Zero. „Zero” jak zero strat ciepła odpadowego. Oznacza to również zero piętrzenia kosztów, gdyż System Zero to pierwsza na świecie pompa ciepła dużej mocy, która wykorzystuje ciepło z wielu źródeł, w tym ciepło odpadowe. Efekt? Bardzo wydajne wykorzystanie energii cieplnej, a tym samym znacząca redukcja kosztów eksploatacji – wyjaśnia Adam Koniszewski.

 

pompy ciepła dimplexfot. Glen Dimplex

 

Rewersyjna pompa w Systemie Zero
– Jest to jedno z najbardziej wszechstronnych urządzeń do grzania oraz chłodzenia, które jako dolne źródło ciepła wykorzystuje powietrze, grunt, a także ciepło odpadowe z procesów technologicznych. Do tej pory, inwestor planujący zastosowanie pompy ciepła, zwykle miał do wyboru – zastosować gruntową (wodną) albo powietrzną pompę ciepła. System Zero położył kres wyborowi „albo/albo”. Głównym źródłem energii w Systemie Zero jest powietrze, natomiast grunt pełni role źródła uzupełniającego – jednak oba źródła mogą być wykorzystywane jednocześnie. Co więcej, rozwiązanie umożliwia wykorzystanie ciepła powstającego nie tylko z procesów technologicznych, ale także z urządzeń chłodniczych lub elektrycznych, czyli doskonale nadaje się do zastosowania w sklepach wielkopowierzchniowych, czy też serwerowniach. System Zero jest niebywale oszczędny, gdyż automatycznie wykorzystuje odpowiednie źródło ciepła w zakresie, w którym urządzenie pracuje z najwyższa wydajnością. Dla projektantów oznacza to nowe możliwości w projektowaniu nowoczesnych systemów, a dla inwestorów – wymierne korzyści finansowe – wyjaśnia Adam Koniszewski.
System Zero to pierwsza seryjnie produkowana i opatentowana pompa ciepła, która łączy zalety powietrznej oraz gruntowej pompy ciepła. Wielką zaletą urządzenia jest automatyczne wykorzystanie danego źródła ciepła w zakresie, w którym system pracuje z najwyższą wydajnością i wykorzystanie ekologicznego czynnika chłodniczego, jakim jest propan. Dzięki temu nie dochodzi do marnotrawienia energii, a tym samym pieniędzy.

 

pompy ciepła dimplexfot. Glen Dimplex

 

Z ofertą marki Dimplex można zapoznać się na stronie: www.dimplex.pl

 

60-650 Poznań, ul. Obornicka 233, woj. wielkopolskie
tel. 618425805,


Liczba odwiedzin: 1371 | Data publikacji: 2018-03-14

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Kończą się czasy dymiących kotłów na węgiel,...
06.06.2021 | Energia ekologiczna
Dylemat dotyczący wyboru odpowiedniego systemu grzewczego niejednokrotnie...
Pompa ciepła i jej montaż są tematem...
10.08.2020 | Energia ekologiczna
Gdy szukamy najbardziej wydajnego, autonomicznego i opłacalnego...
Ogrzewanie domu, biura czy innego wnętrza ma...
Rosnąca sukcesywnie popularność odnawialnych źródeł energii nie...
03.10.2019 | Piece, kotły
Częściowy zwrot pieniędzy mogą uzyskać osoby, które...
16.05.2019 | Ogrzewanie
System C to flagowy produkt firmy Glen...
11.10.2018 | Pompy
Okres grzewczy spędza sen z powiek tysiącom...
19.07.2018 | Ogrzewanie
Wybierając powietrzną pompę ciepła do ogrzewania domu,...
21.05.2018 | Ogrzewanie
Daikin to firma, która zdążyła już nas...
14.07.2014 | Ogrzewanie
Ekologiczne i tanie ogrzewanie budynków stało się...
15.02.2018 | Pompy
Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się...
23.06.2017 | Ogrzewanie
Pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych...
Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
13.05.2021 | Piece, kotły
Pompa ciepła i kocioł wodorowy będą najbardziej...
26.11.2020 | Ogrzewanie
Inwestycja w energooszczędne pompy obiegowe oraz naczynia...
Firma Euro-Wiert oferuje usługi wykonania odwiertów pod...
W opinii społecznej firmy rodzinne cieszą się...
31.05.2019 | Ogrzewanie
Zmiany klimatyczne i kurczące się zasoby naturalne...
16.08.2018 | Ogrzewanie
Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim...
22.03.2018 | Ogrzewanie
Rozwój technologii sprawia, że świadomie wybieramy takie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podlaskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. podlaskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: pompa ciepła, pompy ciepła, pompa rewersyjna, pompy rewersyjne,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy