Okiennice przesuwne aluminiowe, zewnętrzne, automatyczne

Mariaże tradycji i nowoczesności

Podlewanie ogrodu za pomocą smartfona, inteligentne domy sterowane zdalnie przez Internet… Automatyzacja coraz śmielej wkracza w kolejne obszary naszego życia. Obejmuje ona również te produkty, które uważamy za tradycyjne. Przykładem mogą być okiennice przesuwne aluminiowe automatyczne. Same okiennice zewnętrzne, uznawane za jedną z najstarszych znanych człowiekowi osłon okiennych (zwłaszcza w wersji drewnianej), dziś stają się synonimem nowoczesności. Nie znaczy to jednak, że tracą swoją wyjątkową, niezwykle „klimatyczną” aurę. Okiennice przesuwne zewnętrzne (również automatyczne) w korzystnej cenie oferuje firma Zielona Okiennica.

Drewno, aluminium, PVC – cena za okiennice przesuwne

Za dawnych lat, zanim jeszcze pojawiły się osłony okienne takie jak rolety czy żaluzje, przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz oraz przed nadmiernym nasłonecznieniem chroniły okiennice drewniane. Ich rolą było ponadto zabezpieczenie budynków przed wychłodzeniem, wiatrem, hałasem dobiegającym z zewnątrz, a także przed włamaniem. Dziś okiennice zmieniły się nie do poznania, a na rynku dostępne są atrakcyjne wyroby wykonywane z PVC czy aluminium. To dzięki nim okiennice przeżywają dziś swój wielki renesans, i to nie tylko w budownictwie o charakterze rustykalnym, ale także w nowoczesnych obiektach, nadając im nieoczywisty, ciekawy rys.

Dostępne obecnie na rynku nowoczesne okiennice przesuwne zewnętrzne z aluminium nadal pełnią swoją pierwotną funkcję i chronią przed słońcem, chłodem i włamaniem, jednak od okiennic drewnianych różnią się przede wszystkim parametrami technicznymi, co gwarantuje sam materiał wykorzystany w procesie produkcyjnym: trwały, odporny na działanie warunków atmosferycznych i korozję. Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść aluminiowych okiennic przesuwnych jest cena, niższa niż wyrobów z drewna. Ponieważ nie wymagają one tak skomplikowanych i kosztownych zabiegów konserwacyjnych jak drewno, niższa jest też cena eksploatacji okiennic przesuwnych aluminiowych, które są łatwe w utrzymaniu i z biegiem czasu nie tracą kolorów.

fot. Zielona Okiennica

Miłośnicy nowoczesnych technologii z pewnością docenią też rozbudowane możliwości w zakresie obsługi okiennic przesuwnych zewnętrznych. Obok tradycyjnych metod otwierania manualnego, dostępne są też okiennice automatyczne wyposażone w silnik.

Niezwykle funkcjonalne, zmechanizowane systemy mają możliwość sterowania bezprzewodowego, sterowania na ruch czy sterowania zsynchronizowanego z alarmem, co pozwala dobrać rozwiązanie najbardziej adekwatne do potrzeb i oczekiwań domowników.

 

 

Okiennice przesuwne zewnętrzne

W ofercie firmy Zielona Okiennica znajduje się bardzo rozbudowana gama okiennic – od dekoracyjnych, poprzez harmonijkowe, przesuwne, rozwierne czy narożne.

Dużą popularnością cieszą się okiennice przesuwne zewnętrzne z aluminium, wybierane z uwagi na nieprzeciętną trwałość, lekkość i łatwość w utrzymaniu. Są one montowane na ścianie nad oknem lub we wnękach do sufitu na prowadnicach. Użytkownik może wybrać aluminiowe okiennice przesuwne jedno-, dwu-, trzy- czy czterotorowo, dobierając potrzebną ilość skrzydeł. Dzięki wyposażeniu prowadnic w specjalne systemy „klik & stop” można z łatwością zablokować skrzydło w wyznaczonej pozycji. Zielona Okiennica oferuje dwa profile: okienny o wymiarach 40 x 50 mm oraz balkonowy o wymiarach 40 x 70 mm.

Klienci firmy mogą też wybrać dowolny rodzaj wypełnienia okiennic. Mogą to być lamele stałe albo ruchome, które dają możliwość regulowania dopływu światła i powietrza bez otwierania okiennicy. Inną możliwością jest wypełnienie lamelą-atrapą lub panelem klepkowym.

Nienaganny design i staranność wykonania idzie tu w parze z bardzo szeroką gamą kolorystyczną, co pozwala zaspokoić nawet najbardziej nietypowe gusta. Okiennice przesuwne aluminiowe są lakierowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL. Ponadto można też wykonać je w kolorach drewnopodobnych w technologii „sublimacyjnej”, otrzymując w ten sposób fakturę do złudzenia przypominającą powierzchnię drewna, a zarazem wolną od jego wad.

fot. Zielona Okiennica

Okiennice przesuwne aluminiowe zmechanizowane

Design i jakość wykonania to bardzo ważne z punktu widzenia klienta aspekty, jednak dziś dochodzą do nich jeszcze inne kwestie. W epoce Internetu i inteligentnych domów wiele osób decyduje się na okiennice automatyczne zamiast tych obsługiwanych ręcznie, co jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem.

 

Napędy stosowane w okiennicach przez firmę Zielona Okiennica cechują się dużą wytrzymałością, niezwykle cichą pracą oraz niezawodnym działaniem w warunkach zewnętrznych. Dzięki różnym systemom sterowania (pilot, smartfon w systemie inteligentny dom poprzez zsynchronizowanie z alarmem) nowoczesne okiennice automatyczne są odpowiedzą na potrzeby tych, którzy cenią rozwiązania nowoczesne i funkcjonalne jednocześnie.

Napędy montuje się w okiennicach o maksymalnej wadze 140 kg. Sterowanie umożliwia otwarcie, zamknięcie oraz zatrzymanie okiennicy automatycznej w wybranej pozycji. Dla bezpieczeństwa producent montuje napędy zasilane 24V.

fot. Zielona Okiennica

Okiennice przesuwne zewnętrzne nie tylko ochronią przed złodziejami, słońcem, wiatrem czy hałasem. Harmonijnie wkomponowane w estetykę budynku staną się jego niebanalną ozdobą, nadającą wyjątkowego charakteru. Dzięki możliwości wyposażenia w systemy sterowania okiennice automatyczne świetnie wpiszą się też w najnowocześniejsze trendy mające na celu podniesienie komfortu życia oraz umożliwienie kontroli nad budynkiem za pomocą pilotów czy Internetu.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.zielonaokiennica.pl

 

76-024 Świeszyno, Konikowo 87D, woj. zachodniopomorskie
tel. +48 503 828 996,


Liczba odwiedzin: 1933 | Data publikacji: 2019-11-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


Sposobów na wyróżnienie domu jest wiele: ciekawa...
Okiennice to przede wszystkim powiew tradycji, bo...
W kształtowaniu współczesnej architektury kluczową rolę odgrywa...
09.11.2015 | Stolarka otworowa
W dzisiejszych czasach producenci okien z aluminium...
30.08.2019 | Stolarka otworowa
Już od kilku lat w budownictwie jedno...
05.03.2020 | Stolarka otworowa
Idzie wiosna, ruszają prace budowlane, najwyższy czas...
05.03.2020 | Stolarka otworowa
Niskie progi, lekko działające konstrukcje okienne, rolety...
Budowane masowo u schyłku ubiegłego wieku srebrne...
29.07.2019 | Stolarka otworowa
Klasyczny model okna rozwieralno-uchylnego, do wysokości 1,5...
30.05.2019 | Stolarka otworowa
Mały element, którego nie zauważamy – oczywiście...
Nowoczesny budynek ma być jasny i przestronny....
24.02.2016 | Domy drewniane
W epoce pięciogwiazdkowych hoteli wciąż wiele osób...
03.02.2016 | Stolarka otworowa
Sposób montażu stolarki otworowej oraz jakość jej...
Segmentowe bramy garażowe są najbardziej popularnym produktem...
Budowa garażu w większości wypadków wiąże się...
10.01.2014 | Stolarka otworowa
Drzwi rzeźbione doskonałe prezentują się we wnętrzach...
09.12.2013 | Stolarka otworowa
Drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów...
31.07.2015 | Stolarka otworowa
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej... ale...
jak montować okna
25.10.2018 | Stolarka otworowa
Okna dachowe stanowią duże wyzwanie zarówno dla...
W dzisiejszych czasach, gdy na rynku można...
30.11.2017 | Chemia budowlana
Jesień to czas, gdy nawet najmniejsze ubytki...
03.06.2016 | Systemy budowlane
Ocieplanie ścian zewnętrznych to bardzo ważny element...
22.07.2020 | Izolacje
Otulina termoizolacyjna na rury to niezwykle ważny...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. małopolskie
woj. zachodniopomorskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: Zielona Okiennica, zielone okiennice, Łukasz Kwiatkowski Zielona okiennica, Łukasz Kwiatkowski, okucia okien, okiennice na okna, akcesoria do okien, ozdoby do okien, ozdoby okien, ozdoby na okna, zabezpieczenie okien, okiennice przesuwne cena, okiennice przesuwne aluminiowe, okiennice przesuwne zewnętrzne, okiennice automatyczne, cena okiennic,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy