Przenośniki i podajniki
Kluczowym aspektem, który w przedsiębiorstwach produkcyjnych usprawnia pracę, jest dobrze rozwiązany transport i płynność procesów produkcyjnych. Pasy transmisyjne, po których przesuwane są kolejne towary muszą być dokładnie dopasowane do profilu produkcyjnego, rodzaju oraz gabarytów transportowanych elementów. W zależności od potrzeb firma Rol-Pas oferuje swoim klientom różne przenośniki i transportery: karuzelowe, taśmowe, łańcuchowe, płytkowe, a także rolkowe, których bazą są rolki transportowe.

 

linie technologiczne przenośniki maszyny na zamówieniefot. Rol-Pas

 

– Istnieje też możliwość wykonania przenośnika łamanego – wówczas część linii porusza się w poziomie, a druga część po skosie, transportując załadunek w górę lub w dół – mówi Aleksandra Gawryś z firmy Rol-Pas.
Firma oferuje również linie łukowe, które szczególnie sprawdzają się na zakrętach i na połączeniach dwóch przenośników.

Transport wewnętrzny, taśmy transportujące – przenośniki i podajniki
Rol-Pas na swoim koncie ma również sporo realizacji, w których pod potrzeby klienta stworzony został cały system przenośników, łączących produkcję w zakładzie. W tym zakresie firma oferuje szeroką gamę rozwiązań – mogą to być programowalne linie transportujące i taśmy transportujące czy linie, którymi można sterować, wyposażone w napęd (elektrobębny, serwosilniki, motoreduktory, silniki krokowe, trójfazowe, z hamulcami, przekładniami i falownikami lub przenośniki grawitacyjne jeśli jest nie ma potrzeby stosowania napędów).

 

linie technologiczne przenośniki maszyny na zamówieniefot. Rol-Pas

 

Przenośniki i podajniki wykonywane są w różnych standardach, dlatego wśród klientów przedsiębiorstwa znajdują się zarówno firmy z branży farmaceutycznej i spożywczej, jak i firmy, których profil produkcyjny nie jest obwarowany tak licznymi obostrzeniami.
Sterowanie linią może być zautomatyzowane, a transport towarów może również być uzależniony od pewnych wartości załadunku. Możliwe jest na przykłada zaprojektowanie i wykonanie linii segregujących i rozdzielających dalszy transport w zależności od wagi produktu lub od wyglądu opakowania, a przenośniki mogą zostać doposażone w zależności od potrzeb klienta. Takim dodatkowym wyposażeniem może być waga, etykieciarka, skaner czy system do wideokontroli.
– W przypadku stworzenia większego systemu przenośników lub całych linii produkcyjnych, wspólnie z klientem zastanawiamy się, jak najskuteczniej zaprojektować i wyposażyć linie. Gdy zachodzi taka potrzeba, proponujemy również zakup robota. Oferujemy tylko urządzenia wysokiej klasy, od sprawdzonych producentów, którzy gwarantują najlepszą jakość i sparametryzowanie maszyny pod kątem potrzeb produkcyjnych klienta – komentuje Aleksandra Gawryś.

 

linie technologiczne przenośniki maszyny na zamówieniefot. Rol-Pas

 

Stanowiska pracy, stoły montażowe
Ciekawą możliwością, jaką poza systemem przenośników jest też możliwość współpracy z firmą Rol-Pas na etapie tworzenia stanowisk pracy. Mogą być one połączone z liniami, ale mogą być to również stanowiska oddzielne, przy czym każdorazowo ich wygląd i wyposażenie zależy od charakteru pracy, jaki będzie na nich wykonywany. Mogą to być na przykład biurka produkcyjne z oświetleniem, uchwytami i półkami, jak również stoły montażowe z przygotowaną instalacją elektryczną i pneumatyczną.

 

linie technologiczne przenośniki maszyny na zamówienie linie technologiczne przenośniki maszyny na zamówienie linie technologiczne przenośniki maszyny na zamówienie linie technologiczne przenośniki maszyny na zamówieniefot. Rol-Pas

 

– Proponujemy również wyposażenie w niezbędne przy każdej produkcji regały magazynowe i wózki, których rodzaj, wygląd i wielkość również uzależniony jest od potrzeb przedsiębiorstwa zamawiającego – mówi Aleksandra Gawryś.

 

linie technologiczne przenośniki maszyny na zamówieniefot. Rol-Pas

 

Linie technologiczne usprawniające produkcję
Jednym z ciekawszych przykładów realizowanych przez Rol-Pas zamówień, które jednocześnie łączyło taśmociąg produkcyjny i stanowiska pracy wielu osób, była linia do montażu odkurzaczy z obrotowymi, przesuwanymi stanowiskami pracy, popularnie zwanymi paletkami. Po mierzącej 7 metrów linii poruszały się, od osoby do kolejnej osoby, paletki, na których układano montowany produkt. Po wykonaniu pracy przez pierwszego operatora, produkt trafiał do kolejnego, który wykonywał następną czynność, aż do złożenia całego odkurzacza. Następnie, na ostatnim odcinku linii, gotowy produkt był ściągany, a paletka automatycznie się obracała i chowała pod spodem linii produkcyjnej, skąd wracała z powrotem na jej początek, gdzie ponownie się odwracała i po powrocie na linię była wykorzystywana do montażu kolejnych produktów.
– Mamy także duże doświadczenie w innych rodzajach linii, przy których operatorzy w kolejnych etapach montują produkty. Dla jednej z największych firm z Mieleckiej Strefy Ekonomicznej stworzyliśmy zautomatyzowane linie karuzelowe, na których opiera się właściwie cała produkcja – informuje Aleksandra Gawryś.

 

linie technologiczne przenośniki maszyny na zamówieniefot. Rol-Pas

 

Maszyny na indywidualne zamówienie
Firma Rol-Pas projektuje i wykonuje nie tylko linie technologiczne, przenośniki, taśmy transportujące i podajniki. Przedsiębiorstwo zajmuje się także produkcją maszyn, które stanowią części linii produkcyjnych. Wśród klientów firmy znajdują się największe przedsiębiorstwa produkcyjne jak Zelmer, Kronospan, Lear, Husqvarna, UTC, Zielona Budka, Tecpro, Anwis, Eko-Okna i wiele innych.
– Ponadto połowa naszej produkcji to urządzenia dla branży produkującej osłony okienne i drzwiowe. Mamy więc ogromne doświadczenie w konstruowaniu urządzeń do cięcia materiałów, podnoszenia i testowania, zwijania, przewijania, zgrzewania czy w konstruowaniu pił, pras, wiertarek czy wykrojników – podkreśla Aleksandra Gawryś.
Fachowość, wiedza technologiczna i ogromne portfolio z sukcesem zrealizowanych zamówień pozwalają firmie Rol-Pas na realizację zleceń niezależnie od wielkości produkcji, rozmiarów hali produkcyjnej, zasobów ludzkich czy finansowych.

 

linie technologiczne przenośniki maszyny na zamówienie linie technologiczne przenośniki maszyny na zamówieniefot. Rol-Pas

 

– Zawsze staramy się dopasować do potrzeb i możliwości danego producenta. Ponadto stawiamy na jakość używanych przez nas materiałów i części, dlatego korzystamy jedynie ze sprawdzonych poddostawców, z którymi wypracowaliśmy sobie dogodne warunki transakcyjne, a którzy oferują produkty najwyższej klasy – podsumowuje Aleksandra Gawryś.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.rol-pas.pl

39-300 Mielec, ul. Wojska Polskiego 9 Lok. A14, woj. podkarpackie
tel. (017) 586 48 86, (017) 717 32 81,