Aliplast działa prężnie

Jedną z najnowszych inwestycji Spółki Aliplast jest niedawno zakończona budowa kolejnego zakładu produkcyjnego o powierzchni 6 tys. m2. Na jego terenie uruchomiono anodownię, czyli linię produkcyjną, która służy do uszlachetniania powierzchni profili aluminiowych. Dzięki nowej, w pełni zautomatyzowanej linii technologicznej firmy Galvatek można anodować profile aluminiowe oraz inne elementy do maksymalnej długości 7,2 m. Głębokość robocza linii wynosi 2m, a jej wydajność max. 1 600 000 m2/rok. Nowa anodownia Spółki Aliplast wyposażona jest w system operacyjny, który obsługuje 39 wanien procesowych w tym cztery suszarki, które przyspieszają proces produkcyjny oraz uszczelnianie dwustopniowe zimno-gorące. Linia Galvatek pozwala nakładać powłoki o grubości 5-25 mikronów oraz elektrobarwienie (C31 , C32, C33, C34, C35). W nowym zakładzie pojawiła się także w pełni automatyczna włoska śrutownica OSMG, która nadaje profilom aluminiowym aksamitny i jednorodny wygląd.

Producent profili aluminiowych stawia na jakość

Aliplast nieustannie inwestuje w nowoczesne i zaawansowane technologie, dzięki czemu znajduje się w czołówce swojej branży w Polsce i Europie. Jedną z takich inwestycji jest najnowsza pionowa linia lakiernicza, już druga w tym zakładzie. Ta przygotowana „na miarę”, zgodnie z potrzebami Aliplast, linia do wysokowydajnego malowania profili aluminiowych, to jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu na rynku, które pozwala malować detale o wielkości 100 x 200 x 7000 mm. Maksymalna wydajność tej linii produkcyjnej wynosi aż 1100 m2.

W trosce o jakość wyrobu i szybkość produkcji

Najnowsza pionowa linia lakiernicza Aliplast znacznie przyspieszyła produkcję w zakładzie. Ta nowoczesna linia, wyposażona została w dwie kabiny w kształcie litery V z 20 pistoletami na każdą z kabin. Aplikacja farby proszkowej odbywa się z wykorzystaniem pompy firmy GEMA AP 1.1 w technologii gęstego przepływu farby proszkowej. Zainstalowana przez producenta profili aluminiowych linia posiada rozbudowany proces chemicznego przygotowania powierzchni w oparciu o technologię Oxilan firmy Chemetall oraz pozwala przeprowadzić alkaliczno – kwaśne strawianie aluminium. Za sprawą wykorzystanego w linii rozbudowanego systemu tunelowego do chemicznej obróbki powierzchni udało się zminimalizować możliwość przenoszenia kąpieli między strefami. Co więcej, nowa linia Aliplast posiada piec do polimeryzacji farby proszkowej nowej generacji, a zastosowany w maszynie przenośnik cechuje się dużą prędkością.

Profile aluminiowe od najlepszych

Aliplast Aluminium Systems od 2002 roku projektuje i produkuje profile aluminiowe dla budownictwa. Polska Spółka jest częścią światowej grupy Corialis. Projektowane i produkowane systemy aluminiowe charakteryzują się doskonałą jakością, dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, jaki posiada Aliplast. Ten polski producent profili aluminiowych posiada dwie lakiernie pionowe, dwie poziome, a także akcesoryjną manualną linią dedykowaną pod elementy akcesoryjne wykonane z stopów odlewanych. Ponadto, firma posiada dwie linie do dekoracji aluminium, które pozwalają na uzyskanie powłoki lakierniczej imitującej drewno (Aliplast Wood Colour Effect). W firmie znajduje się także dział CNC, który wzbogacony został niedawno o dwie nowe giętarki firmy Thomann do profili aluminiowych. W zakładzie pojawiło się także nowe stanowisko do spawania konstrukcji aluminiowych. Z kolei Spółka Aliplast Extrusion, ściśle współpracująca z Aliplast Aluminium Systems, dysponuje trzema prasami do wyciskania aluminium. Najnowszą z nich stanowi uruchomiona w tym roku, 8-calowa prasa firmy SMS o nacisku 2800T. Obecnie obie Spółki Aliplast zatrudniają 630 pracowników.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.aliplast.pl

 

20-276 Lublin, ul. Wacława Moritza 3, woj. lubelskie
tel. + 48 81 745 50 30,