Polski producent profili aluminiowych inwestuje w nową lakiernię i anodownię

Aliplast się rozwija

Firma Aliplast Aluminium Systems, polska część światowej grupy koncernu Corialis, uruchomiła anodownię o największej mocy produkcyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej. To nie jedyna z inwestycji w nowym zakładzie produkcyjnym tego producenta profili aluminiowych. Aliplast dysponuje od niedawna także drugą „szytą na miarę” lakiernią pionową. Nieustanny rozwój przedsiębiorstwa oznacza jeszcze szybszą realizację zamówień oraz większe możliwości produkcyjne.

Aliplast działa prężnie

Jedną z najnowszych inwestycji Spółki Aliplast jest niedawno zakończona budowa kolejnego zakładu produkcyjnego o powierzchni 6 tys. m2. Na jego terenie uruchomiono anodownię, czyli linię produkcyjną, która służy do uszlachetniania powierzchni profili aluminiowych. Dzięki nowej, w pełni zautomatyzowanej linii technologicznej firmy Galvatek można anodować profile aluminiowe oraz inne elementy do maksymalnej długości 7,2 m. Głębokość robocza linii wynosi 2m, a jej wydajność max. 1 600 000 m2/rok. Nowa anodownia Spółki Aliplast wyposażona jest w system operacyjny, który obsługuje 39 wanien procesowych w tym cztery suszarki, które przyspieszają proces produkcyjny oraz uszczelnianie dwustopniowe zimno-gorące. Linia Galvatek pozwala nakładać powłoki o grubości 5-25 mikronów oraz elektrobarwienie (C31 , C32, C33, C34, C35). W nowym zakładzie pojawiła się także w pełni automatyczna włoska śrutownica OSMG, która nadaje profilom aluminiowym aksamitny i jednorodny wygląd.

Producent profili aluminiowych stawia na jakość

Aliplast nieustannie inwestuje w nowoczesne i zaawansowane technologie, dzięki czemu znajduje się w czołówce swojej branży w Polsce i Europie. Jedną z takich inwestycji jest najnowsza pionowa linia lakiernicza, już druga w tym zakładzie. Ta przygotowana „na miarę”, zgodnie z potrzebami Aliplast, linia do wysokowydajnego malowania profili aluminiowych, to jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu na rynku, które pozwala malować detale o wielkości 100 x 200 x 7000 mm. Maksymalna wydajność tej linii produkcyjnej wynosi aż 1100 m2.

W trosce o jakość wyrobu i szybkość produkcji

Najnowsza pionowa linia lakiernicza Aliplast znacznie przyspieszyła produkcję w zakładzie. Ta nowoczesna linia, wyposażona została w dwie kabiny w kształcie litery V z 20 pistoletami na każdą z kabin. Aplikacja farby proszkowej odbywa się z wykorzystaniem pompy firmy GEMA AP 1.1 w technologii gęstego przepływu farby proszkowej. Zainstalowana przez producenta profili aluminiowych linia posiada rozbudowany proces chemicznego przygotowania powierzchni w oparciu o technologię Oxilan firmy Chemetall oraz pozwala przeprowadzić alkaliczno – kwaśne strawianie aluminium. Za sprawą wykorzystanego w linii rozbudowanego systemu tunelowego do chemicznej obróbki powierzchni udało się zminimalizować możliwość przenoszenia kąpieli między strefami. Co więcej, nowa linia Aliplast posiada piec do polimeryzacji farby proszkowej nowej generacji, a zastosowany w maszynie przenośnik cechuje się dużą prędkością.

Profile aluminiowe od najlepszych

Aliplast Aluminium Systems od 2002 roku projektuje i produkuje profile aluminiowe dla budownictwa. Polska Spółka jest częścią światowej grupy Corialis. Projektowane i produkowane systemy aluminiowe charakteryzują się doskonałą jakością, dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, jaki posiada Aliplast. Ten polski producent profili aluminiowych posiada dwie lakiernie pionowe, dwie poziome, a także akcesoryjną manualną linią dedykowaną pod elementy akcesoryjne wykonane z stopów odlewanych. Ponadto, firma posiada dwie linie do dekoracji aluminium, które pozwalają na uzyskanie powłoki lakierniczej imitującej drewno (Aliplast Wood Colour Effect). W firmie znajduje się także dział CNC, który wzbogacony został niedawno o dwie nowe giętarki firmy Thomann do profili aluminiowych. W zakładzie pojawiło się także nowe stanowisko do spawania konstrukcji aluminiowych. Z kolei Spółka Aliplast Extrusion, ściśle współpracująca z Aliplast Aluminium Systems, dysponuje trzema prasami do wyciskania aluminium. Najnowszą z nich stanowi uruchomiona w tym roku, 8-calowa prasa firmy SMS o nacisku 2800T. Obecnie obie Spółki Aliplast zatrudniają 630 pracowników.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.aliplast.pl

 

20-276 Lublin, ul. Wacława Moritza 3, woj. lubelskie
tel. +48 81 745 50 30,


Liczba odwiedzin: 1644 | Data publikacji: 2019-07-12

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Firma Aliplast zainwestowała w nową linię do...
Najważniejszym elementem każdego okna, szklanej fasady, ogrodu...
04.02.2021 | Stolarka otworowa
AG DOM SYSTEM oferuje pełny przekrój rozwiązań...
17.08.2020 | Stolarka otworowa
Jakie kwestie powinniśmy uwzględnić, wybierając drzwi tarasowe...
30.08.2019 | Stolarka otworowa
Już od kilku lat w budownictwie jedno...
Dobierając dziś system okienny czy system przesuwny,...
drzwi przeciwpożarowe dwuskrzydłowe
W ciągu kilkunastu lat działalności firma Aliplast...
28.08.2017 | Stolarka otworowa
Okna są jednym z najważniejszych elementów każdego...
Coraz częściej wybieraną alternatywą dla garaży tradycyjnych...
16.07.2021 | Ogrody zimowe
Czy nam się to podoba, czy nie,...
Malowanie proszkowe aluminium, metalu, stali to efektywny...
13.11.2020 | Techniki zamocowań
Energooszczędność, izolacyjność termiczna i akustyczna, wyeliminowanie zjawiska...
25.09.2020 | Stolarka otworowa
Okna plastikowe i aluminiowe porównuje się od...
06.07.2020 | Dźwigi (żurawie)
Współcześnie wielkie i małe inwestycje budowlane nieodłącznie...
28.05.2020 | Oświetlenie
Profil aluminiowy LED kątowy, wpuszczany, nawierzchniowy czy...
Choć w Polsce przeważająca część domów jednorodzinnych...
systemy przeciwpożarowe
W budynkach użyteczności publicznej przepisy odpowiedzialne za...
29.03.2018 | Stolarka otworowa
Technologie stosowane we współczesnym budownictwie mają m.in....
Wybierając odpowiednią farbę, należy wziąć pod uwagę...
Kontrola rolet zewnętrznych, wewnętrznych, screenów oraz markiz...
01.02.2018 | Kontenery
Kontenery początkowo wykorzystywane w transporcie, znajdują obecnie...
Kiedy na naszej działce chcemy postawić garaż,...
Okna wpuszczają do budynku światło i świeże...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie

Słowa kluczowe: Aliplast, producent profili aluminiowych, aluminiowe konstrukcje
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy