Firma Aliplast zaplanowała rok 2015 pod znakiem inwestycji. W połowie lipca do użytku została oddana  w pełni zautomatyzowana linia do dekorowania profili aluminiowych firmy Decoral. Druga, zaraz obok nowo powstałej w Bułgarii linia produkcyjna pozwoliła na 8 krotne zwiększenie  możliwości dekoracyjnych. Dzięki temu Aliplast będzie mógł skrócić czas wykonywania zleceń.

dekoracja profili aluminiowych dekoracja profili aluminiowych

fot. Aliplast

 - Automatyczna linia firmy w firmie Aliplast, dzięki zastosowaniu specjalnej głowicy do zgrzewania folii ,licznym przenośnikom oraz unikalnej budowie pieca przelotowego pozwoli osiągnąć poziom 150 profili na godzinę – mówi Rafał Podlaski, dyrektor operacyjny.
Warto dodać że Aliplast od niedawna dysponuje także nową linią lakierniczą wyspecjalizowaną w kierunku lakierowania detali odlanych z aluminium.

dekoracja profili aluminiowych

fot. Aliplast

Na ten moment w skład parku maszynowego firmy Aliplast wchodzą:

- nowoczesna zautomatyzowana linia pionowa,
- linia lakiernicza pozioma;
- osobna linia lakiernicza przeznaczona dla odlewów aluminiowych;
- zautomatyzowana linia Decoral.

Rozbudowa sekcji obróbki powierzchniowej to wyjście naprzeciw wymagań klientów i skrócenie czasu oczekiwania na gotowy produkt.

W momencie rozruchu nowej maszyny Aliplast posiada w ofercie paletę wzorów imitujących strukturę drewna: złoty dąb, orzech, mahoń, dąb bagienny, buk, sosna, wiśnia a także nowości wśród oferty siena rosso, winchester, siena pl oraz gold cherry.

dekoracja profili aluminiowych dekoracja profili aluminiowych

fot. Aliplast

Na czym polega działanie linii Decoral?

Dekoracja detali aluminiowych na linii Decoral odbywa się poprzez sublimację wzoru (drewno, marmur, granit, tkaniny oraz inne) ze specjalnego nośnika w postaci folii w powłokę proszkową, którą pokryte jest aluminium. Dekorowane mogą być zarówno profile, blachy jak i detale akcesoryjne.

dekoracja profili aluminiowych

fot. Aliplast

Linia wyposażona jest w specjalną głowicę, która umożliwia automatyczne przygotowanie worków i zgrzanie końców folii. W znacznym stopniu obniża to ilość osób niezbędnych do obsługi linii. Piec jest konstrukcją przelotową z automatycznym przenośnikiem umożliwiającym osiąganie maksymalnych wydajności rzędu 150 sztuk na godzinę. W połączeniu z dodatkowymi stołami rozładunkowo-załadunkowymi jest to druga taka instalacja w Europie. Zaś na całym świecie jest ich zaledwie kilka.

Z pełną ofertą firmy Aliplast można zapoznać się na stronie www.aliplast.pl

20-276 Lublin, ul. Wacława Moritza 3, woj. lubelskie
tel. + 48 81 745 50 30,