Firma Aliplast, jako członek Grupy koncernu Corialis jest prężnie rozwijającym się projektantem, producentem i dystrybutorem profili aluminiowych w Polsce. Dzięki przeprowadzonym szeroko zakrojonym inwestycjom, w ciągu ostatnich kilku lat Aliplast jest również jedną z najlepiej wyposażonych firm na rynku. Szeroki park maszynowy pozwala Aliplastowi na kompleksową obsługę klienta począwszy od zaprojektowania poprzez produkcję, obróbkę aż do dekorowania gotowych profili.

Firma produkuje zarówno profile katalogowe, znajdujące się w stałej ofercie jak i produkty pod specjalne zamówienie klienta. Aby sprostać wyzwaniom stawianym przez rynek Aliplast posiada szeroki park maszynowy. Linia technologiczna składa się m.in. z prasy do wyciskania profili, pionowej i poziomej lakierni proszkowej oraz sterowanego numerycznie centrum CNC firmy Elumatec.

produkcja profili aluminiowych

fot. Aliplast

Produkcja profili aluminiowych – wyciskanie

Prasa do wyciskania profili marki Tecalex posiada szerokie możliwości produkcyjne. Zapewnia moce produkcyjne na poziomie 10 tyś. T materiału w skali roku. Urządzenie o nacisku 2200 T poddaje obróbce elementy o maksymalnej długości 14 tys. mm i szerokości 240 mm. Minimalny ciężar obrabianego profilu nie może być mniejszy nić 0,250 kg a maksymalny sięga 8 T.

profile aluminiowe produkcja

fot. Aliplast

Produkcja profili aluminiowych – lakierowanie

W ofercie firmy znajduje się usługa lakierowania produkowanych elementów wszystkimi rodzajami lakierów proszkowych, w całym zakresie palety barw RAL oraz powierzchni z efektami specjalnymi typu drobna i gruba struktura, z efektem metalicznym.

Odpowiadając na potrzeby rynku, polegające na łączeniu zalet aluminium i szlachetnego wyglądu drewna Aliplast wprowadził również do oferty możliwość nanoszenia powłok lakierniczych w barwach drewnopodobnych. Usługa o nazwie ALIPLAST Wood Colour Effect zawiera 7 podstawowych kolorów:  złoty dąb, orzech, mahoń, dąb bagienny, buk, sosna, wiśnia. System ten posiada również możliwość imitacji takich kolorów i deseni jak: marmur, granit oraz wielu innych.

Wykonywanie wymienionych usług zapewniają: jedna z najnowocześniejszych w naszym kraju lakiernia pionowa oraz dwie lakiernie poziome, które są urządzeniami w pełni zautomatyzowanymi. Pierwsza z nich o wymiarach: 200mm x 100mm x 7500mm charakteryzuje się wydajnością od 600 do 800 m2/h przy zachowaniu norm ekologicznych i jakościowych. Linia pozioma pracuje z wydajnością 360 m2.

Stały nadzór nad procesem lakierowania prowadzą nie tylko pracownicy produkcji, ale również własne, profesjonalne laboratorium, w którym zatrudnieni są profesjonaliści w tej dziedzinie. Wszystkie powłoki wykonane przez Aliplast zachowują normy europejskie Qualicoat.

profile aluminiowe

fot. Aliplast

Produkcja profili aluminiowych – obróbka

Kompleksowe usługi Aliplastu obejmują również obróbkę mechaniczną i powierzchniową elementów w zakresie: cięcia, wykrawania, wiercenia, frezowania oraz gięcia profili. Realizację tych procesów dokonują sterowane numerycznie obrabiarki, zapewniające powtarzalność wymiarową i jakościową. Pieczę nad całym procesem produkcyjnym trzymają wykwalifikowani pracownicy, którzy są dodatkowym gwarantem wysokiej jakości oferowanych usług.

profile aluminiowe obróbka

fot. Aliplast

Ze szczegółową ofertą firmy Aliplast można zapoznać się na stronach: www.aliplast.pl oraz www.aliplastextrusion.pl na której znajduje się również aktualny katalog profili standardowych, produkowanych przez Aliplast.

20-276 Lublin, ul. Wacława Moritza 3, woj. lubelskie
tel. + 48 81 745 50 30,