Tereny zielone w mieście
O dobroczynnym wpływie zieleni miejskiej na człowieka i środowisko można mówić wiele. Zielone przestrzenie w architekturze – zwłaszcza parki – to miejsca rekreacji, relaksu i wypoczynku, które pozytywnie wpływają na jakość życia i zdrowie ludzi. Nierzadko są to jedyne miejsca wytchnienia i wyciszenia dla mieszkańców miast.
Zadbane i odpowiednio pielęgnowane rośliny wprowadzają również element ładu i uporządkowania. Dlatego też w miejscach, gdzie nie ma do dyspozycji większego obszaru, który można by zagospodarować jako park czy ogród, stosuje się różnego rodzaju klomby czy zieleń przyuliczną. Oprócz funkcji dekoracyjnej, takie zielone lub kolorowe wyspy skutecznie przełamują nudę monotonnej miejskiej przestrzeni, nadając jej bardziej atrakcyjny i indywidualny charakter.
Nie można też zapomnieć o korzystnym wpływie roślinności na środowisko – a tym samym na życie człowieka. Rośliny chronią nas przed kurzem, dymem, sadzą, ponadto doskonale tłumią hałasy dobiegające z ulic. Dzięki temu, że są źródłem tlenu, wpływają na oczyszczanie powietrza. Zapobiegają również erozji gleby oraz regulują mikroklimat powietrza.

 

tereny zielone w mieściefot. Szkółkarstwo Ozdobne Ulińscy

 

Sprawdzony dostawca roślin
Aby roślinność w przestrzeni parków, skwerów i w innych miejscach publicznych spełniała wszystkie swoje funkcje – przede wszystkim tę estetyczną – nie wystarczy jedynie odpowiednie jej rozplanowanie i skomponowanie nasadzeń, uwzględniające okresy kwitnienia czy zrzucania liści.
Ważne jest też, aby w rośliny zaopatrywać się u sprawdzonego dostawcy, co z jednej strony daje gwarancję fachowej obsługi i doradztwa, z drugiej zaś pewność, że kupujemy rośliny zdrowe, o kontrolowanej jakości poświadczonej przez współpracę ze służbami fitosanitarnymi. Takim dostawcą jest należąca do Związku Szkółkarzy Polskich firma Szkółkarstwo Ozdobne Ulińscy, działająca na rynku już od 1980 roku.

 

sprawdzony dostawca roślin szkółkarstwo ozdobnefot. Szkółkarstwo Ozdobne Ulińscy

– Ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji wysokiej jakości roślin oraz rodzinny charakter naszej firmy pomagają nam sprostać wszelkim oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Z całą naszą pasją i zaangażowaniem oferujemy najlepszą kombinację jakości i ceny, połączoną z profesjonalną obsługą i doskonałą logistyką. Wielu klientów potwierdziło swoje zaufanie do naszej firmy, czego dowodem jest wieloletnia i lojalna współpraca – podkreśla Emilia Ulińska, właścicielka firmy.
Szkółkarstwo Ozdobne Ulińscy w gospodarstwie składającym się z produkcji pojemnikowej oraz gruntowej o łącznej powierzchni  35 ha zaoferować może rośliny w dużych partiach jednorodnego materiału oraz w najwyższej jakości. Asortyment roślin nieustannie się powiększa w związku ze zmieniającymi się na rynku tendencjami oraz oczekiwaniami klientów. Są to różnego rodzaju byliny, rośliny owocowe, drzewa alejowe, krzewy i drzewa liściaste i iglaste, pnącza, rośliny wrzosowate czy duże, ukorzenione rośliny w pojemnikach.
W przypadku braku w ofercie danej rośliny, firma jest w stanie skompletować w krótkim okresie czasu całe zamówienie dzięki współpracy z wyspecjalizowanymi szkółkami w kraju i za granicą oraz wysłać je do klienta z jednego miejsca.

 

rośliny z referencjami drzewa krzewy kwiaty do miastafot. Szkółkarstwo Ozdobne Ulińscy

 

Rośliny z referencjami
Wśród klientów firmy Ulińscy znajdują się centra i sklepy ogrodnicze, firmy urządzające tereny zieleni, architekci krajobrazu, supermarkety znanych sieci, jak również osoby prywatne.
– Nasze rośliny zdobią ogrody tak prestiżowych miejsc jak Pałac Prezydencki w Warszawie, Belweder, teren wokół gmachu Sejmu RP, park przy Pałacu Wilanowskim, Łazienki Królewskie w Warszawie, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, Ogród Botaniczny UW w Warszawie, tereny zieleni przed luksusowymi hotelami oraz innymi miejscami użyteczności publicznej, jak również ogrody wielu ekskluzywnych prywatnych willi w kraju i za granicą – mówi Emilia Ulińska.
Ulińscy jako pierwsza firma w Polsce wprowadzili system pakowania wysyłanych roślin w specjalne siatki.

 

drzewa i krzewy w przestrzeni miejskiejfot. Szkółkarstwo Ozdobne Ulińscy

– Dzięki temu nasze rośliny, nawet po przejechaniu często tysięcy kilometrów, docierają do klientów w stanie idealnym – podkreśla Emilia Ulińska.
Firma od wielu lat współpracujemy również z firmami z kilkunastu państw Europy wschodniej i zachodniej. Potwierdzeniem wysokiej jakości oferowanych roślin, jak również profesjonalnej obsługi i logistyki jest przyznanie firmie Certyfikatu Euro Renoma.

Ze szczegółową ofertą Szkółkarstwa Ozdobnego Ulińscy można zapoznać się na stronie: www.ulinscy.pl

 

05-825 Grodzisk Mazowiecki, Kozery, ul. Ukośna 5, woj. mazowieckie
tel. 227342711,