Firma Zapp System wprowadza na rynek innowacyjny produkt, którym są profile kartonowo–gipsowe. Jako akcesoria uzupełniające do montażu płyt kartonowo-gipsowych, pozwalają na estetyczne i trwałe wykończenie wnętrza. Profile wykonane są z gipsu i papieru, dokładnie takiego samego jak płyty kartonowo-gipsowe i mają taką samą wytrzymałość. W swoim kształcie są kompatybilne do płyt, mają grubość 12,5mm a na łączeniach zwężają się do 8 mm. Ich montaż jest łatwy, szybki i przyjemny.
Profile mogą być przede wszystkim stosowane do obróbki: narożników ścian, otworów drzwiowych i okiennych, zabudów rur, gzymsów z oświetleniem, półek itp.
– W ofercie posiadamy kilka typów narożników: o kącie prostym oraz łukowe, trapezowe i ceowniki – mówi  Katarzyna Panfil, z firmy Zapp System.

 

zapp system zapp system zapp systemfot. Zapp System

 

Profile kartonowo-gipsowe – trwalsza powierzchnia
Produkt proponowany przez firmę Zapp System może być stosowany zamiast profili stalowych. Narożnik pokryty jest papierem, takim samym jak płyta i to go chroni przed urazami. Wbrew pozorom chroni lepiej niż narożnik metalowy. Po uderzeniu w narożnik tradycyjny metal najczęściej się odkształca i odskakuje od ściany na całej długości. Zatem cały narożnik jest do wymiany.
– W przypadku naszych narożników, jeśli po uderzeniu powstanie uszkodzenie, można to delikatnie zagipsować, zamalować i sprawa załatwiona, czyli naprawa jest w obszarze zwykłego domowego użytkowniki, a nie koniecznie fachowca – stwierdza Katarzyna Panfil.

 

profile kartonowo gipsowerys. Zapp System

 

Profile kartonowo-gipsowe – łatwy i szybki montaż
– Oprócz powyżej opisanej przewagi narożników KG, która pozytywnie skutkuje dla ostatecznego odbiorcy, niewątpliwą i bardzo istotną przewagą jest czas i prostota wykonania zabudowy. Narożnik metodą tradycyjną jest obrabiany około 40 min i nie zależy to tylko od umiejętności fachowca ale także od czasu schnięcia masy szpachlowej, której trzeba nałożyć trzy warstwy. W przypadku naszych narożników jest to kwestia wkręcenia 8 śrub, tak jak montuje się płytę do stelaża i koniec. Czas montażu skraca się zatem z 40 min do 3 min i nie trzeba żadnego wysiłku aby ostatecznie narożnik był prosty i estetyczny – mówi Katarzyna Panfil.
Opisana sytuacja dotyczy tylko narożnika prostego. Jeżeli chcemy wykonać narożnik trapezowy lub łukowy, to czas wykonania metodą tradycyjną potraja się, a w przypadku profilu kartonowo-gipsowego w dalszym ciągu są to tylko 3 minuty. Sytuacja ma się podobnie, jeśli zastosuje się profil ceowy. Ceownik, który jest zakończeniem ścianki lub wykończeniem otworu drzwiowego zastępuje dwa narożniki, jeśli zastosujemy go jako półkę lub gzyms do montażu halogenów, pozbywamy się problemu budowania skomplikowanej konstrukcji  stelaża, obkładania go specjalnie dociętymi kawałkami płyty i wykańczania krawędzi.

 

profil ceowy cp75 profil łukowy nl150 r10rys. Zapp System

 

Profile kartonowo-gipsowe – stosowanie bez ograniczeń
Nie ma żadnych ograniczeń w stosowaniu profili kartonowo-gipsowych, bo z uwagi na to, że produkt jest niepalny, co wynika z właściwości gipsu, który wiąże w sobie wodę krystaliczną, może być stosowany wszędzie, w odróżnieniu od produktów konkurencyjnych. Są nimi narożniki plastikowe i styropianowe mające podnieść estetykę wykończenia, nie wolno ich jednak stosować w obiektach użyteczności publicznej, w budynkach wielorodzinnych i wysokościowcach ze względu na łatwopalność.

 

profil o kącie prostym np75 profil o krawędzi ściętej nt150rys. Zapp System

 

Z pełną ofertą w zakresie profili kartonowo-gipsowych można zapoznać się na stronie: www.zappsystem.pl

 

09-400 Płock, Al. Jachowicza 21 lok 13, woj. mazowieckie
tel. 242612898,