Kärcher – odkurzacze profesjonalne, urządzenia wysokościśnieniowe

Na budowie wszystko w porządku!

Zachowanie czystości i porządku na placu budowy to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim – bezpieczeństwa. Czyste maszyny i sprzęt budowlany są przecież mniej awaryjne, nie wymagają ponadto częstych napraw i serwisowania. W ramach promocji „Czysta moc” zestawy z akcesoriami przygotowała firma Kärcher. Odkurzacze profesjonalne NT z opatentowanym przez producenta systemem czyszczenia filtra TACT czy urządzenia wysokociśnieniowe HDS (z podgrzewaniem wody) lub HD (bez podgrzewania wody) to flagowe produkty firmy, które – dobrane w zestawy – można nabyć po atrakcyjnej cenie w ramach promocji trwającej do końca czerwca 2022 roku.

Zachowanie czystości na placu budowy znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa pracowników, a także eliminuje kosztowne przestoje maszyn, które w czystym środowisku rzadziej ulegają awariom. Na różnych etapach pracy pojawiają się różne rodzaje zabrudzeń, ponadto z innymi ich rodzajami mamy do czynienia podczas wykańczania czy remontów wnętrz, z innymi podczas prac budowlanych.

Jako wiodący niemiecki producent urządzeń czyszczących, firma Kärcher oferuje urządzenia wysokociśnieniowe z lub bez podgrzewania wody (HD lub HDS), które szczególnie dobrze spiszą się podczas prac budowlanych. Z kolei na dalszych etapach – w czasie robót wykończeniowych wymagających użycia elektronarzędzi – doskonale sprawdzą się uniwersalne, profesjonalne odkurzacze Kärcher NT, nazywane też „pogromcami pyłów”.

fot. Kärcher 

Wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące Kärcher – siła gorącej wody

Mechaniczne działanie wody, detergenty, odpowiednio długi czas działania i temperatura – zgodnie z kołem dr Sinnera, opisującym proces czyszczenia, to właśnie te cztery elementy mają wpływ na efekt końcowy. Nie trzeba jednak sięgać do opracowań naukowych, aby wiedzieć, jak duże znaczenie w przyspieszaniu i polepszaniu procesu czyszczenia ma energia cieplna – wystarczy pomyśleć o tym, jak trudno zmyć tłuszcz z rąk zimną wodą (nawet z dodatkiem mydła). Dopiero ciepła woda pozwala uzyskać dobry efekt.

Zasada ta działa również w odniesieniu do profesjonalnych prac czyszczących, a zastosowanie wysokiej temperatury pomaga skutecznie usunąć brud. Wzrost temperatury o każde 10°C przyspiesza procesy chemiczne i skraca czas reakcji aż o połowę. W efekcie dzięki zastosowaniu gorącej wody całkowity czas czyszczenia można zredukować aż o 40%, co w sposób oczywisty przekłada się na optymalizację kosztów pracy. Ponadto powierzchnie, które czyszczone są z użyciem wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących z podgrzewaniem wody, są lekko podgrzane, a przez to szybciej schną.

W ramach promocji „Czysta moc” Kärcher oferuje m.in. swoje bestsellerowe urządzenie – HDS 10/20-4 M. Maszyna może pracować w oszczędnym trybie eco!efficiency, a przy podgrzewaniu wody do temperatury 60 stopni pozwala zaoszczędzić aż 20% paliwa bez pogorszenia efektów czyszczenia. Jest to więc – najdosłowniej – czysta oszczędność.

fot. Kärcher 

Wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące Kärcher HDS 10/20-4 M wyposażone są w system tłumienia drgań SDS, który redukuje pulsacje ciśnienia w układzie ciśnieniowym. Kolejnym ukłonem w stronę wymagających użytkowników jest wyposażenie maszyn w pistolet wysokociśnieniowy EASY!Force, który do zera redukuje siłę potrzebną do utrzymania go w dłoni. Dzięki temu nawet po wielu godzinach pracy nie odczuwa się zmęczenia. Wygodnym i docenianym przez użytkowników rozwiązaniem jest też duże pokrętło obsługowe, który służy nie tylko do włączania/wyłączania, ale także do wyboru zimnej lub ciepłej wody i regulacji jej temperatury.

Dostępne w ofercie Kärcher wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące z podgrzewaniem wody posiadają dyszę rotacyjną ze środkiem do mycia wysokociśnieniowego RM 806, lancę do piany i preparat ochronny RM 110. Tak doskonałe wyposażenie w połączeniu z zaawansowaną technologią opracowaną przez producenta zapewnia wysoką skuteczność działania nawet w ekstremalnie trudnych warunkach.

fot. Kärcher 

Moc ciśnienia wody w urządzeniach czyszczących HD

W ramach promocji „Czysta moc” nie mogło też zabraknąć urządzeń czyszczących HD, których siła działania opiera się o odpowiednio mocny strumień wody. Kärcher proponuje w tym zakresie urządzenie HD 6/16-4 M Plus, niezwykle popularne wśród budowlańców z uwagi na niezawodność oraz długą żywotność, przez co cieszy się opinią maszyny „nie do zdarcia”. Urządzenie wyposażone jest w najwyższej jakości mosiężną głowicę cylindrów oraz 4-biegunowy, wolnoobrotowy silnik elektryczny.

Co istotne – wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące HD 6/16-4 M Plus mogą pracować zarówno w pionie, jak i w poziome, przez co zakres ich zastosowań i mobilność są naprawdę imponujące. Oferowane są z lancą do piany oraz środkiem do mycia wysokociśnieniowego RM 806.

fot. Kärcher 

Profesjonalne odkurzacze Kärcher

Warunki pracy w budownictwie są nieraz bardzo trudne, dlatego ważna jest dbałość o zdrowie zatrudnionej ekipy – szczególnie podczas prac wykończeniowych, gdy zapylenie jest duże. Przed wdychaniem różnego rodzaju niebezpiecznych pyłów skutecznie uchroni profesjonalny odkurzacz. Kärcher proponuje w tym zakresie wiele różnych modeli urządzeń, wśród których niesłabnącą popularnością cieszą się odkurzacze NT TACT, z opatentowaną przez producenta technologią automatycznego oczyszczania filtra. Zastosowanie tego rozwiązania sprawia, że odkurzacz może absorbować duże ilości drobnego pyłu, bez zmniejszania przy tym siły ssącej. Jest to możliwe dzięki temu, że filtr przedmuchiwany jest automatycznie w stałych odstępach czasu silnym strumieniem powietrza zwrotnego, przez co zachowuje swoje właściwości, a operator nie jest narażony na wdychanie szkodliwych pyłów.

fot. Kärcher 

Na rynku pojawiła się też nowość wśród profesjonalnych odkurzaczy Kärcher, jaką jest ulepszony system TACT, działający jeszcze ciszej, a zarazem – bardziej efektywnie. Ponadto producent zatroszczył się też o to, aby jak najbardziej usprawnić i ułatwić pracę, dlatego wszystkie elementy są zintegrowane z turbiną i systemem filtrowania, a innowacyjne filtry z wkładem PTFE chronią jeszcze lepiej niż wcześniej. W promocji „Czysta moc” można znaleźć odkurzacz z ulepszonym systemem NT TACT – jest to model NT30/1 Tact L, który oferowany jest z zestawem pięciu worków.

Więcej informacji o promocji i dostępnych produktach na stronie: www.karcher.pl

31-346 Kraków, ul. Stawowa 138-140, woj. małopolskie
tel. 12 63 97 105, 801 811 234,


Liczba odwiedzin: 111 | Data publikacji: 2022-05-06

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Jeśli przyjrzymy się naszemu dachowi z bliska,...
20.05.2022 | Grzejniki
Klimakonwektor Purmo VIDO S2 to grzejnik, który...
Boazeria, tapeta, farba, imitacja cegły, beton architektoniczny…...
Deska WPC łączy najlepsze zalety drewna i...
19.05.2022 | Beton
Ściany oporowe to elementy wykonane ze specjalnej...
19.05.2022 | Baseny, fontanny
Niezależnie od wielkości, rodzaju oraz sposobu użytkowania...
19.05.2022 | Energia ekologiczna
IV edycja programu Mój Prąd już ruszyła....
Zastanawiasz się nad wykonaniem ogrodzenia wokół swojej...
17.05.2022 | Stolarka otworowa
W zdrowym domu… zdrowy duch! Lapsus językowy?...
Intensywna urbanizacja zabiera nam zieleń i zmienia...
Każdy, kto kiedykolwiek podjął się aranżacji wymarzonej...
Pojawienie się w domu nowego członka rodziny...
10.05.2022 | Izolacje
Czas wysychania budynku po jego budowie może...
Solidne wykonanie osłony okiennej przekłada się na...
Wśród rozwiązań poprawiających wydajność i obniżających koszty...
05.05.2022 | Uzdatnianie wody
Kanalizacja nie jest infrastrukturą, która jest dostępna...
04.05.2022 | Ogrodniczy sprzęt
Wiosna podobnie jak to miało miejsce w...
04.05.2022 | Energia ekologiczna
Zacznijmy od faktów. Coraz droższy prąd i...
Ogrodzenie wokół nieruchomości powstaje często zanim jeszcze...
Podczas projektowania agregatów chłodniczych oprócz niezawodności eksploatacyjnej,...
Naturalne drewno to wyjątkowy materiał, który współgra...
28.04.2022 | Beton komórkowy
Rocznie w Polsce powstają setki kilometrów dróg...
26.04.2022 | Techniki zamocowań
Podczas projektowania więźby dachowej (zarówno tradycyjnej, jak...
25.04.2022 | Ogrzewanie
ZMIENIA SIĘ POGODA, ZMIENIA SIĘ ŚWIAT I...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podlaskie

Słowa kluczowe: odkurzacze profesjonalne Karcher, Kärcher, odkurzacze profesjonalne Kärcher,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy