REGULUS ®- system polski producent grzejników centralnego ogrzewaniaAdres firmy:
43-300 Bielsko-Biała,
ul. Grażyńskiego 51,
woj. śląskie


Kontakt:
tel. +48 33 812 36 69
Email: [email protected]
WWW: www.regulus.com.pl

REGULUS ®- system polski producent grzejników centralnego ogrzewania

O firmie


Podejmując decyzję o modernizacji systemu grzewczego, warto wziąć pod uwagę ofertę REGULUS®-system. Produkowane przez firmę systemy grzewcze charakteryzuje łatwa sterowalność, dzięki czemu można zarządzać komfortem cieplnym i ceną jaką za ten komfort musimy zapłacić. Możemy dostosować ogrzewanie do naszego indywidualnego rytmu dnia i potrzeb. Producent przywiązuje również dużą wagę do estetyki – zarówno grzejniki ścienne, jak i np. podesty w ogrzewaniu kanałowym możemy tak dobrać, aby współgrały z wystrojem wnętrz. Zalety te doceniają wszystkie liczące się w Polsce grupy handlowe, zajmujące się techniką grzewczą.
REGULUS®-system eksportuje grzejniki do kilkunastu krajów UE, Europy i Azji z powodzeniem konkurując z potentatami z branż techniki grzewczej. Zajmuje trzecie miejsce pod względem rozpoznawalności i preferencji zakupowych w rankingu opracowanym przez prestiżowe czasopismo branżowe Budujemy Dom.
Produkty REGULUS®-system podzielone są na trzy główne grupy grzejników w zależności od miejsca montażu: ścienne, wewnątrzścienne i podłogowe kanałowe. Konstrukcja każdego produktu oparta jest na miedzi i aluminium, co gwarantuję długą żywotność oraz doskonałą współpracę z urządzeniami sterującymi.

GRZEJNIKI ŚCIENNE
REGULUS®-system oferuje grzejniki, które cechują bardzo mała pojemność wodna i bardzo duża powierzchnia wymiany ciepła. Dzięki temu niezwykle szybko reagują na sygnał ze sterownika, natychmiast rozpoczynając lub zatrzymując grzanie, przez co łatwo nimi sterować. Świetnie spisują się w instalacjach z kotłami kondensacyjnymi i pompami ciepła, do których firma oferuje wersje grzejników wzmocnionych wentylatorem – to ważny argument na korzyść ogrzewania wodą o niskiej temperaturze.
W ofercie REGULUS®-system znajdziemy także grzejniki basenowe, przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, grzejniki dekoracyjne DECOR z płaską, gładką powierzchnią, wąskie i wysokie, przeznaczone do montażu na filarze, słupie czy wolnej ścianie. Na uwagę zasługują też grzejniki niskie o podwójnej grubości, a w związku z tym dużej mocy – tzw. DUBLE. Montuje się je na nóżkach do posadzki, stosowane są pod ławkami, dużymi oknami, trybunami itp.

OGRZEWANIE KANAŁOWE
W ofercie REGULUS®-system znajdziemy trzy wersje grzejników kanałowych:
-z konwencją naturalną bez wentylatora (zestawy: Solo, Duo, Quattro, Dubel),
-cyrkulacją wzmacnianą wentylatorem(zestawy: Triovent, Quattrovent),
-modułowe z konwekcją naturalną (zestawy: Fractal).

Powyższe zestawy ogrzewania kanałowego (wymiennik, czyli grzejnik, wanna oraz obramowanie wanny, opcjonalnie wentylator) dostępne są w szerokim wyborze długości i głębokości. Rozwiązanie to przeważnie montuje się wzdłuż przeszkleń, ponieważ doskonale chroni przed wnikaniem chłodnego powietrza z tarasów i balkonów, gwarantując równomierne rozchodzenie się ciepła, zapobiega również roszeniu się szyb.
Wybierając ogrzewanie kanałowe podłogę może stanowić dowolny rodzaj materiału: deski, parkiet, mozaika, panele, ceramika, wykładzina, laminat, czy kamień. Po zamontowaniu zestawy ogrzewania kanałowego przykrywa się ażurowym podestem. W ofercie REGULUS®-system podesty aluminiowych malowane, aluminiowe anodowane, jak również drewniane – dzięki czemu można je dopasować do materiału z którego wykonana jest podłoga. To estetyczne i dyskretne rozwiązanie pozwalające na swobodne aranżowanie przestrzeni.

Produkty i Usługi


GRZEJNIKI ŚCIENNE 

REGULLUS – miedziano-aluminiowe grzejniki o charakterystycznej owalnej osłonie górnej. Gwarantują efektywną pracę, również w instalacji niskotemperaturowej. Ciepło rozprowadzane jest poprzez promieniowanie z pofalowanej powierzchni oraz przez konwekcję. Dzięki szczególnej własności – małej pojemności wodnej oraz dużej powierzchni grzewczej – bardzo szybko nagrzewają się i równie szybko przestają grzać. To ekonomiczne i komfortowe rozwiązanie, gwarantujące łatwą sterowalność. W ofercie grzejniki w dowolnym kolorze – wszystkie kolory z palety RAL K7 w jednej cenie (bez dopłaty), dopłata 10% do ceny katalogowej netto do kolorów metalicznych i strukturalnych. Grzejniki odwracalne – mogą być podłączone z lewej lub z prawej strony. Dostępne w wersjach:
– E-VENT – grzejnik z wbudowanym wentylatorem – o 30% większa moc
– Wykonanie basenowe – grzejnik z pogrubioną warstwą specjalnego lakieru – do zastosowania w środowisku wilgotnym
– METALLIC – grzejnik polerowany, pokryty bezbarwną farbą proszkową

SOLLARIUS – miedziano-aluminiowe grzejniki z płaską osłoną górną. Gwarantują efektywną pracę, również w instalacji niskotemperaturowej. Ciepło rozprowadzane jest poprzez promieniowanie z pofalowanej powierzchni oraz przez konwekcję. Dzięki szczególnej własności – małej pojemności wodnej oraz dużej powierzchni grzewczej – bardzo szybko nagrzewają się i równie szybko przestają grzać. To ekonomiczne i komfortowe rozwiązanie, gwarantujące łatwą sterowalność.  W ofercie grzejniki w dowolnym kolorze – wszystkie kolory z palety RAL K7 w jednej cenie (bez dopłaty), dopłata 10% do ceny katalogowej netto do kolorów metalicznych i strukturalnych. Grzejniki odwracalne – mogą być podłączone z lewej lub z prawej strony. Dostępne w wersjach:
– E-VENT – grzejnik z wbudowanym wentylatorem – o 30% większa moc
– Wykonanie basenowe – grzejnik z pogrubioną warstwą specjalnego lakieru – do zastosowania w środowisku wilgotnym
– PLAN – grzejnik z płaskim, gładkim frontem
– DECOR – grzejnik wąski, wysoki z płaskim, gładkim frontem
– DUBEL – grzejnik o podwójnej grubości
– S-CORNER – grzejnik narożny, ramiona pod kątem 90°
– METALLIC – grzejnik polerowany, pokryty bezbarwną farbą proszkową

OGRZEWANIE PODŁOGOWE KANAŁOWE

CANAL – ogrzewanie podłogowe kanałowe z konwekcją naturalną

Ogrzewanie kanałowe stosowane jest jako szybko działający składnik dominującego w całym domu ogrzewania podłogowego (tzw. ogrzewanie wspomagające) lub jako ogrzewanie samodzielne. Jest również szczególnie chętnie stosowane w pomieszczeniach użytkowanych okresowo oraz w obiektach zaopatrzonych w duże przeszklenia. Stanowi doskonałą alternatywę nie tylko dla grzejników ściennych lecz przede wszystkim dla ogrzewania podłogowego płaszczyznowego. Przy tego typu ogrzewaniu można z powodzeniem posiadać  drewniane podłogi, z desek, parkietu lub paneli. Grzejniki kanałowe grzeją szybko i efektywnie, gwarantując komfort cieplny. Podesty przykrywające kanał grzewczy można dopasować do wystroju wnętrza. Galeria zdjęć: http://www.regulus.com.pl/galeria/regulus-system-canal

Dostępne w wersjach:
– SOLO – wymiary zestawu [mm]: wys. – 170-700, szer. – 250, dł. – 600-3000
– DUO – wymiary zestawu [mm]: wys. – 100-270, szer. – 350, dł. – 600-3000
– DUBEL – wymiary zestawu [mm]: wys. – 170-700, szer. – 400, dł. – 600-3000

CANAL VENT – ogrzewanie podłogowe kanałowe z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem

System kanałów grzewczych z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem bardzo szybko rozpoczyna grzanie i równie szybko przestaje grzać, jest również elementem łatwym do sterowania. Wystarczy ustawić pożądaną temperaturę na sterowniku, a grzejniki bardzo szybko zareagują na sygnał ze sterownika przekazany np. do elektrozaworu i niemal natychmiast zaczną grzać pełną mocą. Podobnie, po osiągnięciu zadanej temperatury, grzejniki szybko schładzają się i przestają grzać. To ekonomiczne i komfortowe rozwiązanie. Dzięki wykorzystaniu wentylatora zestawy kanałowe są płytsze i krótsze, takie zestawy łatwiej rozmieścić we wnętrzu o skomplikowanym kształcie i dużych wymaganiach estetycznych. Galeria zdjęć: http://www.regulus.com.pl/galeria/regulus-system-canal-vent

Dostępne w wersjach:
– TRIOVENT – wymiary zestawu [mm]: wys. – 80, szer. – 300, dł. – 750, 1250, 1750, 2250, 2750
– QUATTROVENT – wymiary zestawu [mm]: wys. – 100, szer. – 300, dł. – 750, 1250, 1750, 2250, 2750

 

FRACTAL CANAL – modułowe ogrzewanie podłogowe kanałowe (konwekcja naturalna)

System kanałów grzewczych w wersji modułowej (podzielony na krótsze odcinki) można połączyć w konkretny zestaw kanałowy (o określonej długości i mocy). Rozwiązanie to ułatwia transport na duże odległości, pozwala też dostosować kanały grzewcze do rzeczywistych warunków na miejscu montażu. Występuje w jednej szerokości (350 mm). Więcej na http://www.regulus.com.pl/ogrzewanie-kanalowe-fractal-canal

Dostępne w wersjach:
– DUO 100 – wymiary modułów [mm]: wys. – 100, szer. – 350, dł. – 800-3200
– QUATTRO 150 – wymiary modułów [mm]: wys. – 150, szer. – 350, dł. – 800-3200


Słowa kluczowe: grzejniki, regulus, centralne ogrzewanie, ogrzewanie, grzejniki centralnego ogrzewania,