REGULUS ®- system polski producent grzejników centralnego ogrzewaniaAdres firmy:
43-300 Bielsko-Biała,
ul. Grażyńskiego 51,
woj. śląskie


Kontakt:
tel. +48 33 812 36 69
Email: [email protected]
WWW: www.regulus.com.pl

REGULUS ®- system polski producent grzejników centralnego ogrzewania

O firmie


Podejmując decyzję o modernizacji systemu grzewczego, warto wziąć pod uwagę ofertę REGULUS®-system. Produkowane przez firmę systemy grzewcze charakteryzuje łatwa sterowalność, dzięki czemu można zarządzać komfortem cieplnym i ceną jaką za ten komfort musimy zapłacić. Możemy dostosować ogrzewanie do naszego indywidualnego rytmu dnia i potrzeb. Producent przywiązuje również dużą wagę do estetyki – zarówno grzejniki ścienne, jak i np. podesty w ogrzewaniu kanałowym możemy tak dobrać, aby współgrały z wystrojem wnętrz. Zalety te doceniają wszystkie liczące się w Polsce grupy handlowe, zajmujące się techniką grzewczą.

REGULUS®-system eksportuje grzejniki do kilkunastu krajów UE, Europy i Azji z powodzeniem konkurując z potentatami z branż techniki grzewczej. Zajmuje trzecie miejsce pod względem rozpoznawalności i preferencji zakupowych w rankingu opracowanym przez prestiżowe czasopismo branżowe Budujemy Dom.

Produkty REGULUS®-system podzielone są na trzy główne grupy grzejników w zależności od miejsca montażu: ścienne, wewnątrzścienne i podłogowe kanałowe. Konstrukcja każdego produktu oparta jest na miedzi i aluminium, co gwarantuję długą żywotność oraz doskonałą współpracę z urządzeniami sterującymi.

GRZEJNIKI ŚCIENNE

REGULUS®-system oferuje grzejniki, które cechują bardzo mała pojemność wodna i bardzo duża powierzchnia wymiany ciepła. Dzięki temu niezwykle szybko reagują na sygnał ze sterownika, natychmiast rozpoczynając lub zatrzymując grzanie, przez co łatwo nimi sterować. Świetnie spisują się w instalacjach z kotłami kondensacyjnymi i pompami ciepła, do których firma oferuje wersje grzejników wzmocnionych wentylatorem – to ważny argument na korzyść ogrzewania wodą o niskiej temperaturze.

W ofercie REGULUS®-system znajdziemy także grzejniki basenowe, przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, grzejniki dekoracyjne DECOR z płaską, gładką powierzchnią, wąskie i wysokie, przeznaczone do montażu na filarze, słupie czy wolnej ścianie. Na uwagę zasługują też grzejniki niskie o podwójnej grubości, a w związku z tym dużej mocy – tzw. DUBLE. Montuje się je na nóżkach do posadzki, stosowane są pod ławkami, dużymi oknami, trybunami itp.

OGRZEWANIE KANAŁOWE

W ofercie REGULUS®-system znajdziemy trzy wersje grzejników kanałowych:

-z konwencją naturalną bez wentylatora (zestawy: Solo, Duo, Quattro, Dubel),
-cyrkulacją wzmacnianą wentylatorem(zestawy: Triovent, Quattrovent),
-modułowe z konwekcją naturalną (zestawy: Fractal).

Powyższe zestawy ogrzewania kanałowego (wymiennik, czyli grzejnik, wanna oraz obramowanie wanny, opcjonalnie wentylator) dostępne są w szerokim wyborze długości i głębokości. Rozwiązanie to przeważnie montuje się wzdłuż przeszkleń, ponieważ doskonale chroni przed wnikaniem chłodnego powietrza z tarasów i balkonów, gwarantując równomierne rozchodzenie się ciepła, zapobiega również roszeniu się szyb.

Wybierając ogrzewanie kanałowe podłogę może stanowić dowolny rodzaj materiału: deski, parkiet, mozaika, panele, ceramika, wykładzina, laminat, czy kamień. Po zamontowaniu zestawy ogrzewania kanałowego przykrywa się ażurowym podestem. W ofercie REGULUS®-system podesty aluminiowych malowane, aluminiowe anodowane, jak również drewniane – dzięki czemu można je dopasować do materiału z którego wykonana jest podłoga. To estetyczne i dyskretne rozwiązanie pozwalające na swobodne aranżowanie przestrzeni.

GRZANIE I CHŁODZENIE GRZEJNIKAMI

REGULUS®-system oferuje grzejniki rewersyjne – do grzania i chłodzenia. Zbudowane są jak klasyczne grzejniki REGULUS®-system przy czym są dodatkowo przystosowane do montażu wentylatora to tzw. grzejniki bazowe. Grzejniki rewersyjne bazowe od wewnątrz (od dołu) mają wnękę – miejsce przeznaczone do wpięcia wentylatora. 24 voltowe wentylatory mocowane są na magnesach, ich montaż jest bardzo prosty, bez konieczności kontroli wzrokiem. We wnęce grzejnika bazowego znajduje się również gniazdko do podłączenia wentylatora do pradu i gniazdko sieciowe. Przycisk on/off umieszczony jest z boku grzejnika. Wentylator jest konieczny w przypadku korzystania z funkcji chłodzenia, w przypadku funkcji grzania wentylator zwiększa moc i dynamikę grzania o 40%. Istnieje także możliwość dodatkowego wpływu na dynamikę grzania przy pomocy trzybiegowego sterownika. Grzejniki rewersyjne bazowe (bez wentylatora) oddają ciepło do otoczenia – jak zwykłe grzejniki ścienne REGULUS®-system – poprzez promieniowanie z powierzchni i konwekcję swobodną.

Zespół wentylatorowy (lub wentylator – w zależności od długości grzejnika) kupić można jednocześnie w komplecie z grzejnikiem bazowym rewersyjnym, można też jego zakup odłożyć na przyszłość, mając w układzie c.o. grzejnik wodny przystosowany do takiej opcji. Należy jedynie pamiętać o doprowadzeniu w pobliże podstawy grzejnika instalacji elektrycznej. Wentylator znacznie powiększa moc grzejnika bez zmiany jego gabarytów czyli bez konieczności jego przewymiarowania np. dla niskich parametrów czynnika grzejnego (kotły kondensacyjne, pompy ciepła). Można również przy braku miejsca na grzejnik o odpowiedniej dla potrzeb grzewczych mocy, zamontować grzejnik mniejszy typu REVERS.

Produkty i Usługi


GRZEJNIKI ŚCIENNE 

REGULLUS – miedziano-aluminiowe grzejniki o charakterystycznej owalnej osłonie górnej. Gwarantują efektywną pracę, również w instalacji niskotemperaturowej. Ciepło rozprowadzane jest poprzez promieniowanie z pofalowanej powierzchni oraz przez konwekcję. Dzięki szczególnej własności – małej pojemności wodnej oraz dużej powierzchni grzewczej – bardzo szybko nagrzewają się i równie szybko przestają grzać. To ekonomiczne i komfortowe rozwiązanie, gwarantujące łatwą sterowalność. W ofercie grzejniki w dowolnym kolorze – wszystkie kolory z palety RAL K7 w jednej cenie (bez dopłaty), dopłata 10% do ceny katalogowej netto do kolorów metalicznych i strukturalnych. Grzejniki odwracalne – mogą być podłączone z lewej lub z prawej strony. Dostępne w wersjach:

– E-VENT – grzejnik z wbudowanym wentylatorem – o 30% większa moc
– Wykonanie basenowe – grzejnik z pogrubioną warstwą specjalnego lakieru – do zastosowania w środowisku wilgotnym
– METALLIC – grzejnik polerowany, pokryty bezbarwną farbą proszkową

SOLLARIUS – miedziano-aluminiowe grzejniki z płaską osłoną górną. Gwarantują efektywną pracę, również w instalacji niskotemperaturowej. Ciepło rozprowadzane jest poprzez promieniowanie z pofalowanej powierzchni oraz przez konwekcję. Dzięki szczególnej własności – małej pojemności wodnej oraz dużej powierzchni grzewczej – bardzo szybko nagrzewają się i równie szybko przestają grzać. To ekonomiczne i komfortowe rozwiązanie, gwarantujące łatwą sterowalność.  W ofercie grzejniki w dowolnym kolorze – wszystkie kolory z palety RAL K7 w jednej cenie (bez dopłaty), dopłata 10% do ceny katalogowej netto do kolorów metalicznych i strukturalnych. Grzejniki odwracalne – mogą być podłączone z lewej lub z prawej strony. Dostępne w wersjach:

– E-VENT – grzejnik z wbudowanym wentylatorem – o 30% większa moc
– Wykonanie basenowe – grzejnik z pogrubioną warstwą specjalnego lakieru – do zastosowania w środowisku wilgotnym
– PLAN – grzejnik z płaskim, gładkim frontem
– DECOR – grzejnik wąski, wysoki z płaskim, gładkim frontem
– DUBEL – grzejnik o podwójnej grubości
– S-CORNER – grzejnik narożny, ramiona pod kątem 90°
– METALLIC – grzejnik polerowany, pokryty bezbarwną farbą proszkową

OGRZEWANIE PODŁOGOWE KANAŁOWE

CANAL – ogrzewanie podłogowe kanałowe z konwekcją naturalną

Ogrzewanie kanałowe stosowane jest jako szybko działający składnik dominującego w całym domu ogrzewania podłogowego (tzw. ogrzewanie wspomagające) lub jako ogrzewanie samodzielne. Jest również szczególnie chętnie stosowane w pomieszczeniach użytkowanych okresowo oraz w obiektach zaopatrzonych w duże przeszklenia. Stanowi doskonałą alternatywę nie tylko dla grzejników ściennych lecz przede wszystkim dla ogrzewania podłogowego płaszczyznowego. Przy tego typu ogrzewaniu można z powodzeniem posiadać  drewniane podłogi, z desek, parkietu lub paneli. Grzejniki kanałowe grzeją szybko i efektywnie, gwarantując komfort cieplny. Podesty przykrywające kanał grzewczy można dopasować do wystroju wnętrza. Galeria zdjęć: http://www.regulus.com.pl/galeria/regulus-system-canal

Dostępne w wersjach:

– SOLO – wymiary zestawu [mm]: wys. – 170-700, szer. – 250, dł. – 600-3000
– DUO – wymiary zestawu [mm]: wys. – 100-270, szer. – 350, dł. – 600-3000
– DUBEL – wymiary zestawu [mm]: wys. – 170-700, szer. – 400, dł. – 600-3000

CANAL VENT – ogrzewanie podłogowe kanałowe z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem

System kanałów grzewczych z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem bardzo szybko rozpoczyna grzanie i równie szybko przestaje grzać, jest również elementem łatwym do sterowania. Wystarczy ustawić pożądaną temperaturę na sterowniku, a grzejniki bardzo szybko zareagują na sygnał ze sterownika przekazany np. do elektrozaworu i niemal natychmiast zaczną grzać pełną mocą. Podobnie, po osiągnięciu zadanej temperatury, grzejniki szybko schładzają się i przestają grzać. To ekonomiczne i komfortowe rozwiązanie. Dzięki wykorzystaniu wentylatora zestawy kanałowe są płytsze i krótsze, takie zestawy łatwiej rozmieścić we wnętrzu o skomplikowanym kształcie i dużych wymaganiach estetycznych. Galeria zdjęć: http://www.regulus.com.pl/galeria/regulus-system-canal-vent

Dostępne w wersjach:

– TRIOVENT – wymiary zestawu [mm]: wys. – 80, szer. – 300, dł. – 750, 1250, 1750, 2250, 2750
– QUATTROVENT – wymiary zestawu [mm]: wys. – 100, szer. – 300, dł. – 750, 1250, 1750, 2250, 2750

FRACTAL CANAL – modułowe ogrzewanie podłogowe kanałowe (konwekcja naturalna)

System kanałów grzewczych w wersji modułowej (podzielony na krótsze odcinki) można połączyć w konkretny zestaw kanałowy (o określonej długości i mocy). Rozwiązanie to ułatwia transport na duże odległości, pozwala też dostosować kanały grzewcze do rzeczywistych warunków na miejscu montażu. Występuje w jednej szerokości (350 mm). Więcej na http://www.regulus.com.pl/ogrzewanie-kanalowe-fractal-canal

Dostępne w wersjach:

– DUO 100 – wymiary modułów [mm]: wys. – 100, szer. – 350, dł. – 800-3200
– QUATTRO 150 – wymiary modułów [mm]: wys. – 150, szer. – 350, dł. – 800-3200


Słowa kluczowe: grzejniki, regulus, centralne ogrzewanie, ogrzewanie, grzejniki centralnego ogrzewania,