Grzejniki kanałowe REGULUS®-system CANAL VENT (z cyrkulacją powietrza wspomaganą wentylatorem) są grzejnikami rewersyjnymi, co oznacza, że nie tylko służą do ogrzewania w zimnych porach roku, ale też mogą być stosowane w instalacji z pompą ciepła do chłodzenia latem. Pojemność wodna tych grzejników jest bardzo mała, dzięki czemu bardzo szybko reagują na impuls płynący ze sterownika i zaczynają lub przestają działać. Mała pojemność wodna, a co za tym idzie mała masa całkowita grzejnika umożliwia łatwe sterowanie.

fot. REGULUS ®

Zestawy ogrzewania kanałowego CANAL VENT zaopatrzone w niemal bezszelestnie pracujący trzybiegowy wentylator, gwarantują odpowiednią do potrzeb moc grzewczą przy jednoczesnym zminimalizowaniu długości i głębokości kanałów. Wentylator zwiększa płynnie moc grzejnika, zwiększa dynamikę grzania, także w niskich parametrach czynnika grzewczego (kotły kondensacyjne, pompy ciepła).

System kanałów grzewczych z wentylatorem może być stosowany jako ogrzewanie samodzielne lub stanowić ogrzewanie wspomagające. Stosowane jest w instalacjach z hybrydową dystrybucją ciepła, współpracując z fragmentarycznie usytuowanym ogrzewaniem podłogowym (ścieżki komunikacji), pracując w tej samej temperaturze zasilania, podłączone do wspólnego rozdzielacza. Rotametry pozwalają na łatwą zmianę proporcji grzania – poprzez zmianę ilości przepływającego przez „podłogówkę” i „kanałówkę” czynnika grzewczego. Korzystnym sposobem sterowania ogrzewaniem kanałowym są elektrozawory umieszczone na rozdzielaczu współpracujące z pokojowym czujnikiem temperatury.

W ofercie REGULUS®-system dwa modele zestawów kanałowych z wentylatorem:

- TRIOVENT – wysokość: 80 mm, szerokość: 300 mm, długość od 750 do 3500 mm
- QUATTROVENT – wysokość: 100 mm, szerokość: 300 mm, długość od 750 do 3500 mm

W cenie zastawów: wymiennik (grzejnik), wanna z obramowaniem, zespół wentylatorów, odpowietrznik, zestaw montażowo-stabilizujący.

Podesty przykrywające kanał grzewczy nie wchodzą w skałd zestawu, należy kalkulować je osobno.

Więcej na: www.regulus.com.pl


Data publikacji: 2020-05-05