Nowe grzejniki Yali Plus – inteligentna oszczędność energii

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania? To jedno z największych wyzwań stojących obecnie przed projektantami, instalatorami i inwestorami. Nieprzewidywalne ceny prądu czy gazu nie ułatwiają tego zadania, ponieważ trudno jednoznacznie odpowiedzieć jaki system będzie najbardziej energooszczędny w dłuższej perspektywie czasu. W tej sytuacji rozwiązaniem mogą okazać się inteligentne grzejniki dopasowujące się do temperatury otoczenia oraz potrzeb użytkowników w celu maksymalnego ograniczenia zużycia energii takie jak nowość – Yali Plus wprowadzone na rynek przez firmę Purmo.

fot. Purmo Group Poland

Grzejniki elektryczne ze względu na wysokie koszty ogrzewania przez długi czas były traktowane jako rozwiązanie alternatywne, stosowane głównie w sytuacjach kiedy trzeba było dogrzać pomieszczenie (pomieszczenia użytkowane czasowo) lub braku możliwości zamontowania pełnej instalacji grzewczej (np. kosztowny remont itp.). Nowe rozwiązanie na rynku – grzejniki z serii Yali Plus (Yali Digital Plus – klasyczny z perforowaną płytą, Yali Parada Plus – gładka przednia płyta i Yali Ramo Plus – płaska przednia płyta z delikatnymi poziomymi przetłoczeniami), zaprojektowane przez ekspertów Purmo, całkowicie zmieniają tę definicję. Zamieniają one każdy wat energii elektrycznej w ciepło, bez generowania strat, a dodatkowo – inteligentnie zarządzają ogrzewaniem. Koncepcja tego rozwiązania spełnia definicję zrównoważonego rozwoju i energooszczędności – od etapu produkcji do funkcji użytkowych. Przede wszystkim z punktu widzenia użytkowników – grzejniki Yali Plus mogą pracować z odnawialnym źródłem energii takim jak panele słoneczne czy energia wiatrowa, które generuje tani prąd, co już na wstępie diametralnie obniża koszty ogrzewania. W przypadku grzejników elektrycznych niewątpliwą zaletą jest także fakt, że wystarczy podłączyć je pod źródło prądu, bez konieczności wykonania kosztownej instalacji. Grzejniki elektryczne Yali Plus firmy Purmo mają jednak jeszcze dodatkową przewagę – to rozwiązanie inteligentne, dostosowujące się do potrzeb użytkowników. Zintegrowany termostat elektroniczny gwarantuje precyzyjne ustawienie temperatury w zależności od warunków zewnętrznych, a wszystkie nastawy są bardzo czytelne dzięki ciekłokrystalicznemu wyświetlaczowi umieszczonemu dyskretnie na osłonie bocznej. Dodatkowo w przypadku grzejników Yali Plus producent daje możliwość integracji z aplikacją mobilną Unisenza Plus instalowaną w telefonie poprzez dodatkowe akcesorium – bramkę Gateway, co umożliwia zarządzanie ogrzewaniem przez bezprzewodową łączność wifi (np. można obniżyć temperaturę podczas nieobecności, a podwyższyć przed powrotem do domu). Co więcej – aplikacja pozwala na cyfrową wizualizację zużycia energii przez grzejniki, dzięki czemu można łatwo monitorować i regulować zużycie energii w dowolnym miejscu i czasie. Każdy grzejnik z serii Yali Plus może być sterowany oddzielnie, ogrzewając tylko pomieszczenia, z których faktycznie korzystają domownicy, zamiast niepotrzebnego ogrzewania całej przestrzeni użytkowej, co także znacznie minimalizuje to straty energii i ogranicza koszty ogrzewania.

fot. Purmo Group Poland

W trosce o środowisko naturalne grzejniki elektryczne Yali Plus wykonane są z materiałów nadających się do recyklingu, a także wypełnione biodegradowalnym olejem roślinnym, dzięki czemu szybko się rozgrzewają i długo utrzymują temperaturę. W rezultacie doskonale emitują ciepło, nawet gdy są wyłączone. Producent deklaruje zgodność z europejskim oznakowaniem CE i dyrektywą ECO Design. Gwarantuje to, że spełniają wszystkie wymagania ekologiczne i mają ograniczony wpływ na środowisko przez cały cykl życia produktu. Nie bez znaczenia jest także najwyższa jakość wykonania, co jest gwarancją trwałości i skuteczności przez wiele lat użytkowania.

Więcej informacji na temat marki Purmo oraz energooszczędnych rozwiązań i produktów dostępnych jest na stronie: www.purmo.pl


Data publikacji: 2023-10-23

Podobne technologie i poradniki


10.04.2024 | Grzejniki
Sytuacja związana z drastycznym wzrostem cen ogrzewania...
24.11.2023 | Grzejniki
Firma Purmo wprowadziła na rynek nową aplikację...
18.06.2023 | Grzejniki
Rosnące koszty ogrzewania coraz częściej stają się...
14.06.2023 | Grzejniki
Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych podejmuje decyzje...
16.04.2023 | Grzejniki
30 lat na polskim rynku to czas,...
23.03.2023 | Grzejniki
Kiedy w 1992 roku na polskim rynku...
17.03.2023 | Grzejniki
Grzejniki konwektorowe są bardzo popularne zarówno wśród...
06.02.2023 | Grzejniki
Grzejniki elektryczne RRH to użebrowane wysokowydajne grzejniki...
13.01.2023 | Grzejniki
Niezależnie od tego czy przeprowadzasz remont, czy...
12.12.2022 | Grzejniki
Rok 2022 jest wyjątkowy dla marki Purmo...
01.12.2022 | Grzejniki
Pytanie o to jak surowa będzie tegoroczna...