Renowacja systemu grzewczego – nawet do 30% oszczędności energii!

Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych podejmuje decyzje związane z renowacją istniejących systemów grzewczych. Dlaczego? Powodem są rosnące koszty związane z ceną energii i gazu, które wręcz wymuszają inwestycję w energooszczędne rozwiązania. W przypadku renowacji największą popularnością na rynku cieszą się pompy ciepła i nowoczesne kotły gazowe. Musimy jednak pamiętać, że równie ważne w przypadku efektywnego i taniego ogrzewania są odpowiednio dobrane grzejniki, które pozwalają zaoszczędzić nawet do 30% energii. Z pomocą dla inwestorów przychodzi firma Purmo, która opracowała specjalny selektor grzejników pozwalający na prosty wybór i dobór odpowiednich modeli, zapewniających najlepsze parametry grzewcze.

fot. Purmo Group

Instalacja z pompą ciepła lub nowoczesnym kotłem gazowym działała wydajnie tylko wtedy, gdy wszystkie jej elementy są ze sobą kompatybilne. Dlatego decydując się na wymianę źródła ciepła, należy również dokonać ponownego doboru grzejników dopasowanych do nowego systemu. W przypadku istniejącego budynku, w którym źródło ciepła jest wymieniane, najlepszym rozwiązaniem są odpowiednio dobrane grzejniki płytowe dostosowane do instalacji niskotemperaturowych lub klimakonwektory w przypadku instalacji ultraniskotemperaturowych. Pozwala ono nie tylko zaoszczędzić na kosztach remontu, ale także na czasie – wymiana grzejników na nowe, efektywne rozwiązania to najwyżej kilka dni pracy.

Rozwiązanie dla oszczędności energii i… nowy wystrój wnętrz

Większość inwestorów przy podejmowaniu decyzji o wymianie źródła ciepła zapomina o tym, że konieczne będą także nowe, energooszczędne grzejniki. Dlaczego? Jeżeli kocioł zostanie wymieniony na nowy model lub na energooszczędną pompę ciepła, powinno się również dokonać ponownego doboru grzejników. Tylko taki system grzewczy, w którym wszystkie elementy są do siebie idealnie dopasowane funkcjonuje optymalnie i pozwala zaoszczędzić nawet do 30% energii! Kompatybilne i energooszczędne grzejniki gwarantują bardziej wydajny system grzewczy, który obniża rachunki za energię i gwarantuje optymalny komfort cieplny w pomieszczeniach. A dodatkowo nowoczesne grzejniki mogą być doskonałym uzupełnieniem wystroju wnętrza, ponieważ w ofercie renomowanych producentów dostępne są rozwiązania dopasowane do potrzeb najbardziej wymagających inwestorów. Specjaliści firmy Purmo opracowali i przygotowali dla swoich klientów specjalny selektor grzejników, pozwalający na dobór najbardziej optymalnych i energooszczędnych rozwiązań – https://www.purmo.com/pl-pl/wnetrza/campaigns/pompa-ciepla-i-grzejniki

fot. Purmo Group

Szeroki wybór grzejników do renowacji

Odpowiednio dobrane grzejniki płytowe marki Purmo współpracują z niskotemperaturowymi źródłami ciepła np. pompami ciepła równie efektywnie co instalacje podłogowe i ścienne. Z tego rozwiązania mogą skorzystać zwolennicy ekologicznych rozwiązań grzewczych, jeśli z powodu wysokich kosztów lub czasochłonnego remontu nie zdecydują się na montaż ogrzewania płaszczyznowego. Dodatkowo dzięki oryginalnemu wzornictwu grzejniki płytowe Purmo mają szansę stać się niezwykle atrakcyjnym elementem aranżacji każdego wnętrza. W dostępnej na rynku ofercie znajdziemy co najmniej kilka rozwiązań, które doskonale sprawdzą się w przypadku zastosowania pompy ciepła w modernizowanych budynkach.

fot. Purmo Group

• Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie model Purmo Compact. W tradycyjnych instalacjach z żeliwnymi grzejnikami żeberkowymi najlepiej sprawdzi się dedykowany do bezpośredniej wymiany grzejnik o wysokości 550 mm, który ma rozstaw przyłączy taki sam jak stare grzejniki żeliwne.

• Bardzo dobrym przykładem nowoczesnego grzejnika płytowego do pompy ciepła, jest także Plan Compact. Ten grzejnik wyróżnia całkowicie płaska płyta frontowa.

• Kolejną propozycją jest poziomy grzejnik płytowy Ramo Compact. Model charakteryzuje się nowoczesnym designem – na pierwszy plan wysuwają się subtelne, zdobiące płaski front przetłoczenia poziome na całej długości grzejnika.

• Miłośników wyszukanego wzornictwa z pewnością zainteresuje także poziomy grzejnik dekoracyjny Tinos H Flex lub pionowy Tinos V. W jednym i drugim przypadku panel czołowy grzejnika tworzy z osłonami bocznymi jeden element. Konstrukcja modelu umożliwia zawieszenie na ścianie w taki sposób, że odległość pomiędzy urządzeniem a ścianą jest zredukowana do minimum, co uwypukla walory dekoracyjne grzejnika.

• Niedawno w ofercie Purmo pojawiło się nowe, jeszcze bardziej elastyczne rozwiązanie – uniwersalny grzejnik płytowy Flex. Jego zaletą jest możliwość wyboru strony montażu wkładki i głowicy termostatycznej. Model Flex również występuje w wersjach Plan i Ramo z płaskimi frontami przednimi.

fot. Purmo Group

• W ofercie Purmo dostępne są także „grzejniki z wentylatorem”, takie jak klimakonwektor Vido S2, które mogą pracować w temperaturach poniżej 40°C. Zapewniają one optymalny komfort ciepły w pomieszczeniach – zarówno optymalne ogrzewanie, jak i chłodzenie.

Modele grzejników Purmo Flex, Tinos H Flex i Tinos V są dostępne w wersji z podłączeniem dolnym zapewniającym bardziej „dyskretne” podłączenie, które doskonale sprawdzi się w przypadku jeżeli planowana jest również modyfikacja instalacji doprowadzającej wodę i ukrycie rur w ścianie.

Więcej informacji na temat marki Purmo oraz energooszczędnych rozwiązań i produktów dostępnych jest na stronie – www.purmo.com

Kontakt dla mediów:
Monika Apitz
Best Brands PR
mail: [email protected]
tel. 505 446 776


Data publikacji: 2023-06-14

Podobne technologie i poradniki


10.04.2024 | Grzejniki
Sytuacja związana z drastycznym wzrostem cen ogrzewania...
24.11.2023 | Grzejniki
Firma Purmo wprowadziła na rynek nową aplikację...
23.10.2023 | Grzejniki
Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania? To jedno...
18.06.2023 | Grzejniki
Rosnące koszty ogrzewania coraz częściej stają się...
16.04.2023 | Grzejniki
30 lat na polskim rynku to czas,...
23.03.2023 | Grzejniki
Kiedy w 1992 roku na polskim rynku...
17.03.2023 | Grzejniki
Grzejniki konwektorowe są bardzo popularne zarówno wśród...
09.03.2023 | Grzejniki
Strefy Ex to obszary, w których ze...
06.02.2023 | Grzejniki
Grzejniki elektryczne RRH to użebrowane wysokowydajne grzejniki...
13.01.2023 | Grzejniki
Niezależnie od tego czy przeprowadzasz remont, czy...
12.12.2022 | Grzejniki
Rok 2022 jest wyjątkowy dla marki Purmo...
01.12.2022 | Grzejniki
Pytanie o to jak surowa będzie tegoroczna...