Purmo nagrodzone za sukces w branży

30 lat na polskim rynku to czas, który bez wątpienia zweryfikował Purmo jako niekwestionowanego lidera w branży instalacyjnej. Przez ten czas firma sprzedała rekordową liczbę ponad 17 mln grzejników płytowych. Statystycznie oznacza to, że w każdym polskim domu znajduje się co najmniej jeden grzejnik marki Purmo. Większość z nich pochodzi z najbardziej nowoczesnej i największej fabryki koncernu mieszczącej się w Rybniku, która w tym roku obchodzi 30-lecie produkcji. Sukces firmy i marki Purmo został doceniony przez kapitułę Builder Awards – firma otrzymała tytuł Budowlanej Firmy Roku. A za Osobowości Branży Budowlanej uznani zostali – Andrzej Iżycki – Wiceprezes Sprzedaży, Barbara Katychów – Regionalny Dyrektor Operacyjny i Roman Strzelczyk – Dyrektor Produktu Grzejniki Płytowe.

fot. Purmo 

Budowlana Firma Roku to wyróżnienie przyznawane przez redakcję i radę naukową jednego z najbardziej prestiżowych i opiniotwórczych miesięczników branży budowlanej – „Builder”. Otrzymują je firmy z branży budowlanej, które wyróżniają się dynamicznym rozwojem i osiągniętą pozycję na rynku budowlanym, za szczególne osiągnięcia wyróżniające firmę na tle branży i konkurencji. „Jako dostawca produktów zapewniających ciepło i chłód czujemy się odpowiedzialni za rozwiązania oszczędzające energię, potrzebną zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia pomieszczeń. Dlatego jako firma odpowiedzialna społecznie nieustannie podejmujemy działania na rzecz zrównoważenia klimatu. Myślimy o dostarczaniu ciepła całościowo, ponieważ w ten sposób możemy uzyskać efekt synergii, a to oznacza, że ogrzewanie może być i bardziej wydajne, i energooszczędne” – mówi Andrzej Iżycki, wiceprezes sprzedaży Purmo Group, nagrodzony tytułem Osobowości Branży za efektywne zarządzanie, skuteczne poszerzanie potencjału i przewagi konkurencyjnej, jak również za przedsiębiorczość i intuicję biznesową oraz wspieranie istotnych dla rozwoju branży inicjatyw.

fot. Purmo 

Historia ciepłem pisana

Polska to obecnie jeden z najważniejszych rynków i najbardziej rozwiniętych rynków dla koncernu Purmo. Mimo szybko osiągniętej popularności w segmencie grzejników płytowych firma Purmo równocześnie zaproponowało inne rozwiązania grzewcze, na czele z ogrzewaniem podłogowym. Początkowo instalowane było wybiórczo np. na parterach czy w łazienkach, jednak z czasem stało się alternatywnym system grzewczym, wybieranym przez coraz większą liczbę klientów. W ciągu ostatnich pięciu lat Purmo podwoiło obroty w sprzedaży tzw. podłogówki. W ostatnich latach Purmo umacnia także swoją pozycję jako dostawca kompleksowych systemów grzewczych, w skład których wchodzą systemy rurowe, ogrzewanie płaszczyznowe, grzejniki (panelowe, łazienkowe, dekoracyjne, kanałowe) oraz mechanizmy sterujące. Filozofię firmy krótko i celnie oddaje hasło „comfort delivered” co oznacza, że rozwiązania Purmo łączą różne elementy w jednym celu – najefektywniejszego ogrzewania odpowiadającego potrzebom domu i jego mieszkańców. „Branża musi iść w kierunku rozwiązań energooszczędnych i przyjaznych środowisku, to jest obecnie nasze najważniejsze wyzwanie i misja. Mając na uwadze przyszłość kolejnych pokoleń, Purmo Group jako firma odpowiedzialna społecznie i środowiskowo stawia sobie ambitne cele mające na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych w całym procesie produkcji. A oferowane i wprowadzane przez Purmo na rynek kompleksowe rozwiązania dla instalacji grzewczych nie tylko spełniają oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców, ale przede wszystkim stawiają na efektywność i oszczędność energii” – mówi Roman Strzelczyk, Dyrektor Produktu Grzejniki Płytowe nagrodzony tytułem Osobowość Branży.

fot. Purmo 

30 lat produkcji w Polsce

Fabryka w Rybniku rozpoczęła produkcję grzejników płytowych już po roku obecności marki w Polsce – w 1993 roku i szybko została największym i najbardziej nowoczesnym zakładem produkcyjnym koncernu. Obecnie co roku z Rybnika do odbiorców na całym świecie trafia ponad 2 miliony grzejników. W 2017 roku zarządzanie fabryką w Rybniku objęła dyrektor Barbara Katychów, związana z zakładem od 20 lat i zaledwie w ciągu roku produkcja osiągnęła rekordowy poziom – aż 2,7 miliona sztuk grzejników w skali roku! „W każdym procesie najważniejsi są dla mnie… ludzie. Sukces, który osiągamy w zarządzanym przeze mnie zakładzie produkcyjnym w Rybniku jest możliwy przede wszystkim dzięki zespołowi specjalistów, którzy pracują z pełnym zaangażowaniem na sukces marki Purmo. Otwarcie nowej hali produkcyjnej było możliwe dzięki niezwykle efektywnej pracy zespołowej pomiędzy wszystkimi działami naszej fabryki. Część z osób, które symbolicznie przecinały wstęgę, pracuje w naszej fabryce od samego początku – czyli od 30 lat! Dzięki takiemu zespołowi wysokiej klasy specjalistów w fabryce w Rybniku nieustannie doskonalimy procesy, mając na uwadze dbałość o ekologię całego cyklu produkcyjnego, co stało się naszą pasją.” – podsumowuje Barbara Katychów, uznana za Osobowość Branży przez kapitułę Builder Awards.


Data publikacji: 2023-04-16

Podobne technologie i poradniki


10.04.2024 | Grzejniki
Sytuacja związana z drastycznym wzrostem cen ogrzewania...
24.11.2023 | Grzejniki
Firma Purmo wprowadziła na rynek nową aplikację...
23.10.2023 | Grzejniki
Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania? To jedno...
18.06.2023 | Grzejniki
Rosnące koszty ogrzewania coraz częściej stają się...
14.06.2023 | Grzejniki
Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych podejmuje decyzje...
23.03.2023 | Grzejniki
Kiedy w 1992 roku na polskim rynku...
17.03.2023 | Grzejniki
Grzejniki konwektorowe są bardzo popularne zarówno wśród...
09.03.2023 | Grzejniki
Strefy Ex to obszary, w których ze...
06.02.2023 | Grzejniki
Grzejniki elektryczne RRH to użebrowane wysokowydajne grzejniki...
13.01.2023 | Grzejniki
Niezależnie od tego czy przeprowadzasz remont, czy...
12.12.2022 | Grzejniki
Rok 2022 jest wyjątkowy dla marki Purmo...
01.12.2022 | Grzejniki
Pytanie o to jak surowa będzie tegoroczna...