Purmo Calculator – aplikacja do błyskawicznego doboru grzejników

Firma Purmo wprowadziła na rynek nową aplikację mobilną – Purmo Calculator, która ma na celu prosty dobór grzejników w przypadku wymiany źródła ciepła lub modernizacji istniejącej instalacji. To narzędzie dedykowane instalatorom, którzy po wpisaniu podstawowych danych takich jak głębokość i szerokość grzejnika oraz obciążenie grzewcze pomieszczenia i temperaturę zasilania instalacji otrzymają informację jaka powierzchnia może być ogrzana wybranym modelem. Aplikacja dostępna jest na telefon komórkowy, w wersji na IOS i Android.

fot. Purmo 

Poza możliwością doboru najbardziej optymalnych wymiarów grzejnika dopasowanych do danego pomieszczenia aplikacja Purmo Calculator oferuje także bardziej zaawansowane funkcje. Jest ona przydatna na przykład w sytuacji kiedy inwestor chciałby osiągnąć inną niż standardowa temperaturę danego pomieszczenia (np. wyższą lub niższą). W takim przypadku aplikacja Purmo Calculator pozwala na obliczenie optymalnych wymiarów grzejnika dopasowanego do indywidualnych preferencji związanych z komfortem cieplnym użytkowników. Została ona zaprojektowana dla standardowych grzejników o wysokości 600 mm. „Ze względu na drastyczne zmiany związane z podwyżką cen prądu i gazu jakie obserwujemy w ostatnim okresie czasu coraz więcej inwestorów w Polsce podejmuje decyzję o modernizacji istniejącej instalacji grzewczej. Musimy jednak pamiętać, że nie wystarczy wymiana samego źródła ciepła, np. na energooszczędną pompę ciepła czy kondensacyjny kocioł gazowy. Aby w pełni wykorzystać ich potencjał musimy dostosować do nich całą instalację grzewczą. Oznacza to konieczność sprawdzenia czy istniejące grzejniki są w stanie ogrzać pomieszczenie, w którym zostały zainstalowane i czy będą one współpracować z nowym źródłem ciepła w taki sposób, aby osiągnąć najbardziej optymalne parametry grzewcze – zarówno pod kątem oszczędności energii, jak i komfortu użytkowników. Jeżeli nie – warto wymienić je na optymalny model. Ten niewielki, jednorazowy koszt może decydować o sukcesie wymiany, ponieważ w przypadku nieodpowiedniego grzejnika koszty ogrzewania mogą bardzo istotnie wzrosnąć. Aby ułatwić pracę instalatorom stworzyliśmy specjalne narzędzie, które po wpisaniu czterech prostych danych pozwoli ocenić sytuację i zaproponować najbardziej efektywne rozwiązanie dopasowane do potrzeb klienta” – mówi Piotr Krzemiński, menedżer działu technicznego wsparcia sprzedaży w firmie Purmo i autor koncepcji aplikacji Purmo Calculator.

fot. Purmo 

Aplikacja mobilna Purmo Calculator dedykowana jest przede wszystkim instalatorom i ma na celu ułatwienie ich pracy, ale może być przydatna także dla projektantów i inwestorów, którzy mogą sprawdzić czy grzejniki zamontowane w ich domach spełniają oczekiwania związane z komfortem cieplnym. Jest ona dostępna do pobrania w sklepach App Store na system IOS oraz Google Play na Android.

Adresy do pobrania aplikacji:

Google Play – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.purmoinstallercalculator&pli=1

App Store – https://apps.apple.com/cz/app/purmo-calculator/id6467500835

Więcej informacji na temat marki Purmo oraz energooszczędnych rozwiązań i produktów dostępnych jest na stronie: www.purmo.pl


Data publikacji: 2023-11-24

Podobne technologie i poradniki


23.10.2023 | Grzejniki
Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania? To jedno...
18.06.2023 | Grzejniki
Rosnące koszty ogrzewania coraz częściej stają się...
14.06.2023 | Grzejniki
Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych podejmuje decyzje...
16.04.2023 | Grzejniki
30 lat na polskim rynku to czas,...
23.03.2023 | Grzejniki
Kiedy w 1992 roku na polskim rynku...
17.03.2023 | Grzejniki
Grzejniki konwektorowe są bardzo popularne zarówno wśród...
06.02.2023 | Grzejniki
Grzejniki elektryczne RRH to użebrowane wysokowydajne grzejniki...
13.01.2023 | Grzejniki
Niezależnie od tego czy przeprowadzasz remont, czy...
12.12.2022 | Grzejniki
Rok 2022 jest wyjątkowy dla marki Purmo...
01.12.2022 | Grzejniki
Pytanie o to jak surowa będzie tegoroczna...
02.11.2022 | Grzejniki
W ofercie marki Purmo pojawił się nowy...