RRH – Grzejniki ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej do stosowania w obiektach przemysłowych IP66

Grzejniki elektryczne RRH to użebrowane wysokowydajne grzejniki wykonane ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej V4A. Polecamy je szczególnie do ogrzewania zakładów przemysłu spożywczego, browarów, zakładów chemicznych, oczyszczalni ścieków, sortowni odpadów przepompowni itp.

Wysoki stopień ochrony IP66 umożliwia stosowanie ich w pomieszczeniach wilgotnych.

Wilgoć w budynku stanowi jedno z największych zagrożeń w trakcie jego użytkowania. Zawilgocone pomieszczenia są narażone na zagrzybienie i szybciej niszczeją (woda uszkadza ściany i fundamenty). Ponadto przebywanie w zbyt wilgotnych wnętrzach jest szkodliwe dla zdrowia ludzi.

Bardzo często stosuje się grzejniki RRH również do ogrzewania magazynów, szybów windowych, hydroforni oraz w przepompowniach ścieków, myjniach samochodowych, hangarach. Dla środowiska silnie korozyjnego i agresywnego idealnym rozwiązaniem będą grzejniki wykonane ze stali kwasoodpornej – grzejniki RRH V4A.

Oferowane grzejniki dostępne są zarówno w wersji nisko, jak również wysokotemperaturowej.

fot. TOM-EL

W zależności od typu mamy do wyboru grzejniki z termostatem albo 3-stopniowym przełącznikiem mocy. Dostępne są również wersje bez termostatu. Grzejniki zasilane standardowo napięciem 230V. Inne napięcia zasilające dostępne na zamówienie.

Krawędzie użebrowane w grzejnikach niskotemperaturowych RRH NO osiągają temperaturę około 90oC, natomiast krawędzie w modelach wysokotemperaturowych (RRH, RRH TR , RRH ST) mogą osiągnąć temperatury ok.220oC.

Ze względu na te wartości zwracamy uwagę na instalację grzejników w pomieszczeniach, do których ma dostęp przeszkolony personel. Jeśli z pomieszczenia, w którym znajduje się system grzejny, korzysta większa ilość osób, grzejnik powinien być zamontowany poza zasięgiem rąk, powinny być zastosowane osłony SK albo powinny być zastosowane grzejniki niskotemperaturowe RRH NO.

Do produkcji grzejników wykorzystuje się stal nierdzewną albo kwasoodporną, która pozwala na pracę w otoczeniu korozyjnym albo agresywnym. W zależności od wersji grzejniki RRH mogą posiadać zabudowany termostat o zakresie nastaw +5 do +30oC lub 3 stopniowy przełącznik mocy grzejnika.

fot. TOM-EL

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w obiektach przemysłowych jest bardzo ważne

Wilgoć i wahania temperatury w obiektach przemysłowych stanowi zagrożenie zarówno dla samych budynków produkcyjnych, jak i dla zainstalowanych w nich maszyn i urządzeń. Zmiany temperatury powodują kondensację wilgoci co może doprowadzić do awarii i zakłóceń w pracy urządzeń. Zapewnienie stałej temperatury w pomieszczeniach zapewnia bezawaryjną pracę urządzeń. Dodatkowo zastosowanie ogrzewania elektrycznego zabezpiecza instalacje technologiczne przed zamarzaniem w okresie zimowym. Zastosowanie np. grzejników ze stali nierdzewnej gwarantuje długą i bezawaryjną pracę nawet w bardzo trudnych warunkach środowiskowych.

W asortymencie posiadamy również wykonane ze stali kwasoodpornej osłony SK i SSK przeznaczone dla grzejników wysokotemperaturowych oraz całą gamę grzejników w innych wykonaniach, także w wykonaniu przeciwwybuchowym EX, które przeznaczone są do montażu w strefach zagrożenia wybuchem.

Tom-El Grzejniki przemysłowe

www.tom-el.com.pl
www.grzejniki-przemyslowe.com.pl


Data publikacji: 2023-02-06

Podobne technologie i poradniki


10.04.2024 | Grzejniki
Sytuacja związana z drastycznym wzrostem cen ogrzewania...
24.11.2023 | Grzejniki
Firma Purmo wprowadziła na rynek nową aplikację...
23.10.2023 | Grzejniki
Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania? To jedno...
18.06.2023 | Grzejniki
Rosnące koszty ogrzewania coraz częściej stają się...
14.06.2023 | Grzejniki
Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych podejmuje decyzje...
16.04.2023 | Grzejniki
30 lat na polskim rynku to czas,...
23.03.2023 | Grzejniki
Kiedy w 1992 roku na polskim rynku...
17.03.2023 | Grzejniki
Grzejniki konwektorowe są bardzo popularne zarówno wśród...
13.01.2023 | Grzejniki
Niezależnie od tego czy przeprowadzasz remont, czy...
12.12.2022 | Grzejniki
Rok 2022 jest wyjątkowy dla marki Purmo...
01.12.2022 | Grzejniki
Pytanie o to jak surowa będzie tegoroczna...