Precyzyjna emisja ciepła z grzejnikami REGULUS®-system

Celem optymalizacji procesu grzania jest komfort cieplny uzyskany możliwie najniższym kosztem. Zacząć należy od termomodernizacji, dzięki temu zmniejszy się zapotrzebowanie na ciepło. Kolejnymi etapami są: optymalizacja produkcji ciepła, zoptymalizowanie magazynowania ciepła (jeśli jest taka potrzeba) i optymalna emisja ciepła przez grzejniki. Zbyt wysoka temperatura w stosunku do potrzeb, jak również niewykorzystanie zysków ciepła to ewidentne straty, energetyczne i finansowe. Nadmiar ciepła zawsze oznacza w znacznej części jego nieodwracalną utratę.

 

Skierowanie całości produkowanego ciepła na bardzo słabo sterowalny grzejnik podłogowy nie jest optymalnym rozwiązaniem. W przypadku grzejnika o dużej bezwładności cieplnej nie da się szybko zatrzymać grzania, ani także szybko go uruchomić. Wiosną i jesienią, a więc w okresach przejściowych, które stanowią prawie 70% sezonu grzewczego, ogrzewanie pomieszczeń jest praktycznie zbędne przez długie godziny, czasami nawet przez wiele dni, a w dobrze akumulującym ciepło domu, zyski ciepła mogą zapewnić stabilną temperaturę wnętrz. Grzejniki powinny być maksymalnie sterowalne, możliwie szybko reagować na sygnał ze sterownika, aby zatrzymać lub uruchomić grzanie. Takie działanie powoduje, że można sprawnie zarządzać komfortem cieplnym i jego kosztami. Im mniejsza bezwładność cieplna grzejników, tym większe są możliwości sterowania grzejnikami. Im szerszy zakres dostępnych temperatur czynnika grzewczego, tym większy wpływ na czas trwania grzania lub niegrzania.

Przed modernizacją instalacji grzewczej warto rozważyć ogrzewanie grzejnikami REGULUS®-system. Ich mała masa całkowita (mała masa grzejników wraz z wodą) i mała pojemność wodna decydują o małej bezwładności cieplnej, co oznacza szybki rozruch instalacji, a zatem przerwy w grzaniu mogą być maksymalnie wydłużone i odpowiednio okresy grzania mogą być maksymalnie skrócone. Wszystkie obecnie wytwarzane systemy grzejnikowe REGULUS®-system optymalnie wpisują się w energooszczędne trendy w budownictwie. Współpracują z niskotemperaturowymi źródłami ciepła jak kotły kondensacyjne i pompy ciepła, a ponadto z kotłami stałopaliwowymi, gazowymi i elektrycznymi. To inwestycja na lata, zapewniająca możliwość sterowania dynamiką grzania, a co za tym idzie komfort cieplny i niższe koszty ogrzewania.

Więcej na www.regulus.com.pl


Data publikacji: 2019-01-15

Podobne technologie i poradniki


05.05.2021 | Grzejniki
Wraz ze wzrostem popularności pomp ciepła oraz...
27.04.2021 | Grzejniki
Z przyjemnością zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej...
29.03.2021 | Grzejniki
fot. Regulus | Canal Nasze decyzje co...
25.03.2021 | Grzejniki
fot. REGULUS | Dubel Zdecydowanie warto im...
26.02.2021 | Grzejniki
Liczy się szybkość dostępu do ciepła! W...
26.01.2021 | Grzejniki
Coraz cieplejsze budownictwo, nowoczesne akumulujące ciepło materiały...
26.01.2021 | Grzejniki
Współcześnie budowane ciepłe domy różni jedna zasadnicza...
13.07.2020 | Grzejniki
W ostatnim czasie domowe zacisze nabrało zupełnie...
29.06.2020 | Grzejniki
Emanują harmonijnym designem, jubilerską precyzją wykonania oraz...
05.05.2020 | Grzejniki
Grzejniki kanałowe REGULUS®-system CANAL VENT (z cyrkulacją...