REGULUS®-system CANAL VENT – zestawy ogrzewania kanałowego z wentylatorem – odpowiednio duża moc grzewcza, przy relatywnie małych rozmiarach

Ogrzewanie kanałowe z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem – CANAL VENT – to większa (nawet o kilkadziesiąt procent) moc grzejnika i większa dynamika działania w stosunku do ogrzewania z cyrkulacją naturalną (CANAL). Zmienna wydajność wentylatorów, jest, poza samym wysokiej sprawności wymiennikiem, głównym czynnikiem różnicującym moc grzewczą grzejnika kanałowego.

Grzejniki kanałowe z wentylatorem są dobrym rozwiązaniem jeżeli konieczne jest maksymalne ograniczenie długości i głębokości kanałów, przy jednoczesnym uzyskaniu odpowiedniej mocy grzewczej. Najpłytsze zestawy z wentylatorem w ofercie REGULUS®-system mają głębokość zaledwie 8 cm, zatem ich montaż nie musi być uwzględniony na etapie projektowania i można je zastosować w obiektach remontowanych. Krótsze i płytsze grzejniki kanałowe łatwiej rozmieścić we wnętrzach o nietypowym kształcie i dużych wymaganiach estetycznych.

To rozwiązanie jest szczególnie doceniane i rozpowszechnione wśród posiadczy instalacji niskotemperaturowych. Mając w instalacji zestaw CANAL VENT użytkownik może precyzyjnie sterować ilością wyprodukowanej i zużywanej na cele grzewcze energii. Zastosowanie dynamicznie działającego grzejnika kanałowego z wentylatorem daje możliwość czasowego, maksymalnego wyłączenia grzania, a po ponownym włączeniu szybkiego uzyskania pożądanej temperatury. Przerwy w grzaniu stosuje się np. zarówno podczas krótszej jak i dłuższej nieobecności w domu lub gdy pojawiają się zyski ciepła, jak nasłonecznienie, a także tzw. ciepło bytowe wydzielane przez pracujące urządzenia, które mają istotny udział w bilansie cieplnym pomieszczeń.
Ogrzewanie kanałowe sprawdza się w układach wyposażonych w programator pokojowy z bezpośrednim pomiarem temperatury pomieszczenia lub z głowicą termostatyczną zamontowaną na zasilaniu grzejnika zaopatrzonego w kapilarną sondę temperatury umieszczoną na ścianie. Użytkownik ustawia wybraną temperaturę na sterowniku, a układ c.o. szybko podejmuje pracę na impuls ze sterownika (dzięki małej pojemności wodnej grzejniki kanałowe bardzo szybko reagują na sygnał ze sterownika i zaczynają grzać).
Jeszcze dynamiczniejszym sposobem sterowania jest czujnik temperatury sprzężony z elektrozaworem umieszczonym na rozdzielaczu. Ogrzewanie takie jest szczególnie ekonomiczne i komfortowe. Praca wentylatorów jest bardzo cicha (głośność: 27-31dB, napięcie: 230V lub 12V moc dla 230V: 6-18W, moc dla 12V: 9-39W).

Ogrzewanie kanałowe z wentylatorem CANAL VENT jest idealnym rozwiązaniem dla instalacji z niskotemperaturowymi źródłami ciepła – jak np. kotły kondensacyjne, czy pompy ciepła, to również doskonałe urządzenia – emitery ciepła dla nowoczesnych energooszczędnych i łatwo sterowalnych systemów c.o. – wynika to bezpośrednio z cech konstrukcyjnych tego produktu:
– grzejnik (wymiennik kanałowy) jest zbudowany z miedzi (układ wodny) i z aluminium (układ oddawania ciepła);
– miedź i aluminium cechuje wysoki współczynnik przewodnictwa cieplnego;
– mała masa całkowita grzejnika wraz z wodą oraz mała pojemność wodna;
– zespół wentylatorów – 3 biegi (12V lub 230V).

Kompletny zestaw ogrzewania kanałowego z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem CANAL VENT składa się z:
– miedziano-aluminiowego grzejnika (wymiennika kanałowego) malowanego proszkowo (kolor czarny mat – 9005 RAL);
– wentylatora (zepołu wentylatorów w zależności od długości) z okablowaniem i osłonami;
– wanny z obramowaniem wykonanej z blachy ocynkowanej malowanej proszkowo (kolor czarny mat – RAL9005) – (wewnątrz wanny zamontowane są wymiennik i wentylator);
– odpowietrznika, pokrywy zaworów, zestawu montażowo-stabilizującego.

Więcej na www.regulus.com.pl


Data publikacji: 2020-12-11

Podobne technologie i poradniki


05.05.2021 | Grzejniki
Wraz ze wzrostem popularności pomp ciepła oraz...
27.04.2021 | Grzejniki
Z przyjemnością zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej...
29.03.2021 | Grzejniki
fot. Regulus | Canal Nasze decyzje co...
25.03.2021 | Grzejniki
fot. REGULUS | Dubel Zdecydowanie warto im...
26.02.2021 | Grzejniki
Liczy się szybkość dostępu do ciepła! W...
26.01.2021 | Grzejniki
Coraz cieplejsze budownictwo, nowoczesne akumulujące ciepło materiały...
26.01.2021 | Grzejniki
Współcześnie budowane ciepłe domy różni jedna zasadnicza...
13.07.2020 | Grzejniki
W ostatnim czasie domowe zacisze nabrało zupełnie...
29.06.2020 | Grzejniki
Emanują harmonijnym designem, jubilerską precyzją wykonania oraz...
05.05.2020 | Grzejniki
Grzejniki kanałowe REGULUS®-system CANAL VENT (z cyrkulacją...
07.04.2020 | Grzejniki
Posiadacze pomp ciepła mogą wykorzystać je latem...