Wielkoformatowe płyty brukowe – must have nowoczesnej zabudowy

fot. BRUK-BET® | Novator Piano - wapień dewoński

Wielki format szturmem wdarł się na arenę trendów i nie zamierza z niej schodzić. Mniejsze kostki brukowe, raczej wytyczają kręte ścieżki i alejki w klasycznych ogrodach. Duże powierzchnie w rozmiarze XXL to gwarancja harmonii i nowoczesnego efektu – a te w modernistycznej zabudowie są na wagę złota.

Trendy stawiają na maxi

W świecie aranżacji, czy to wnętrz, czy przydomowych terenów zielonych, panują trendy i choć zmieniają się jak w kalejdoskopie, to w aspekcie formatu od dawna palmę pierwszeństwa dzierży rozmiar XXL. Przyczynił się do tego wzrost popularności modernistycznej zabudowy. Odznacza się ona zwartą konstrukcją, kompaktowością, dekoracyjną prostotą i minimalizmem. Nie ma tam miejsca na finezyjne łuki i romańskie ułożenia. Przestrzeń dookoła budynku podlega zasadom geometrii, a dominujące kąty proste potęgują wrażenie surowości i odpowiadają za wizualny ład dookoła.

fot. BRUK-BET® | Novator Solo - color max - szary jasny

Nie tylko „na szaro”

Bruk kojarzy się z szarością. Ta uniwersalna barwa wciąż jest na topie, ale poważną konkurencją są dla niej niebanalne wykończenia oferowane przez markę Bruk-Bet, które dorównują swoją neutralnością betonowym powierzchniom. Przykładem są metaliczne wykończenia Metalic-Color, odcieniu melanże kolorystyczne wapienia muszlowego z kolekcji Romalit, Rustical® czy szorstkie Microtec® z serii Novator o niejednorodnej powierzchni. Takie płaszczyzny będą, podobnie jak ponadczasowa szarość, umiejętnie współgrać z zielenią, drewnem, tynkiem, klinkierem czy cegłą.

fot. BRUK-BET® | Novator Solo - microtec - tytan biały

Przepis na taras, podjazd i alejki

Płyty wielkoformatowe to uniwersalne uzupełnienie nowoczesnej scenerii, które zapewni całkowitą spójność. Ta klamra kompozycyjna może być wykorzystana na wiele sposobów – chociażby jako powierzchnia tarasu, element symetrycznych ścieżek oddzielonych pasem żwirku lub trawy czy wytrzymały na duże obciążenia podjazd. Brukowe wykończenia w większym rozmiarze zdadzą również egzamin jako obejścia wokół domu, strefa frontowa posesji oraz chodniki łączące poszczególne elementy przestrzeni na zewnątrz.

fot. BRUK-BET® | Novator Solo - tytan stalowy 100x100

Solidna nawierzchnia na lata

Wielkoformatowa płyta brukowa zachwycają wyglądem, ale to nie jedyna jej zaleta. Materiał to przede wszystkim wysoka odporność na czynniki zewnętrzne; atmosferyczne, chemiczne oraz mechaniczne. Odpowiednia grubość płyt (m.in. 8, 10, 12 czy 16 cm) gwarantuje wytrzymałość na duże obciążenia, a trwałe uszlachetnienie Perlon® LAMINO® od Bruk-Bet zapobiega wnikaniu brudu i umożliwia łatwe usunięcie substancji, jak wino, smar czy olej. Powierzchnia płyt nie odbarwia się na skutek działania promieni UV i w niezmienionym stanie przetrwa wiele lat.

Płyty brukowe w rozmiarze XXL są jedynym słusznym wyborem dla modernistycznej architektury; będą tam spójnym elementem aranżacji i pomogą w osiągnięciu wizualnej prostoty. Oprócz designu zapewnią też satysfakcję użytkowania i spokój na lata!

Oferta kostek i płyt brukowych: www.bruk-bet.pl – kostka brukowa


Data publikacji: 2021-02-12

Podobne technologie i poradniki


fot. F.P.U.H. JONIEC Otoczenie domu to niezwykle...
Idealne płyty na taras Taras stanowi swoiste...
W branży architektonicznej i budowlanej także panują...
Drobnowymiarowy bruk i wielkoformatowe płyty betonowe są...
fot. Novator Linus Eco Oszczędzamy wodę, segregujemy...
Estetyka kontra funkcjonalność Wybór nawierzchni podjazdu wcale...
Opinie użytkowników są niezmienne od dawna Od...
Rozwiązanie dla zapracowanych i nie tylko Prosty...
Jak czyścić kostkę brukową i jej nie...