Nowości produktowe Bruk-Bet – siła natury, ekologii i funkcjonalności!

W branży architektonicznej i budowlanej także panują trendy! To one wyznaczają kształt, rozmiar i kolor pojawiających się nowości produktowych. Bruk-Bet w tym roku oferuje kilka ciekawych propozycji płyt i kostek brukowych, które zachwycą fanów naturalnych realizacji, a także odpowiedzą na potrzeby wszystkich, którzy poszukują stylistycznej harmonii – ta jest wymagana nie tylko we wnętrzach, lecz także na posesji.

Taras jak marzenie

Minimalizm dał początek modzie na większe formaty, która przyjęła się, jeśli chodzi o utwardzenie nawierzchni wokół budynków – zwłaszcza tarasów. Do ich realizacji coraz częściej wykorzystuje się duże kafle, które śmiało mogą konkurować z kamieniem naturalnym czy ceramiką. Kuszą nie tyle znacznie lepszymi parametrami wytrzymałościowymi, ile designem; surowym oraz nawiązującym do autentycznych wzorów. W tę modę wpisują się nowe płyty tarasowe Maestro i Realit®, których powierzchnie z serii Poleryt ukazują mistrzowskie kompozycje ziaren kruszyw szlachetnych. W wyniku procesu zeszlifowania i polerowania ich warstwa wierzchnia przypomina klasyczne struktury lastryko, które potrafią zdynamizować przestrzeń. Takie wykończenie w strefie wypoczynku ożywi wystrój i będzie oryginalnym uzupełnieniem dla jednolitych odcieni fasady.

Do nawierzchni, które całkowicie odmienią wygląd tarasu należą też nowe płyty Architect® z drobnymi ziarnami kruszyw szlachetnych o naturalnych odcieniach bieli, beżu i szarości. Takie wykończenie doda przestrzeni elegancji, a jednocześnie sprawi, że aranżacja pozostanie harmonijna i praktyczna. Za ostatnią cechę odpowiada ochrona Lamino® Perlon®, której obecność zapobiega wnikaniu brudu w głąb bruku, a także ułatwia usuwanie zabrudzeń – nawet tych najtrudniejszych, jak kleksy tłuszczu, plamy po ketchupie czy czerwonym winie. Płyty wykazują znacznie mniejszą nasiąkliwość, są odporniejsze na mchy i algi, a intensywnością ich odcieni nie są w stanie zachwiać nawet silne promienie słoneczne.

fot. BRUK-BET

Oryginalność jest trendy

Świat bruku – zdominowany przez kwadraty – coraz częściej stawia na niebanalne formy, czego potwierdzeniem są nowe kostki Parkiet, które do złudzenia przypominają podłużne deski, a także heksagonalne płyty Novator® Hexagon, dla których inspiracją do stworzenia była sześcioboczna konstrukcja plastra miodu uznawana w świecie przyrody za idealną. Te niebanalne rozwiązania to odpowiedź na wciąż rosnącą popularność stylów nowoczesnego i modernistycznego. Dzięki nim znacznie łatwiej będzie uatrakcyjnić posesję, na której budynki mieszkalne i publiczne przybierają kompaktowych, kubicznych kształtów. Gama kolorystyczna płyt rozpościera się od stonowanych szarości, przez mocne grafity, po surowe tonacje wapienia, co daje szerokie spektrum zastosowań i pozwala nie tylko bawić się formą, lecz także barwą!

fot. BRUK-BET

Nowa rola kostki
Nowością w segmencie kostek brukowych są warianty Novator® Largo i Novator® Forte z wykończeniem Naturyt®, które oddaje szlachetność i piękno naturalnych wzorców; drewna, piaskowca czy marmuru. To propozycje, które całkowicie odmienią spojrzenie na bruk kojarzony z nostalgią miejskich uliczek i romantycznych alejek. Ich nowoczesna forma nie dość, że odegra rolę solidnego utwardzenia ciągów komunikacyjnych, takich jak chodniki czy podjazdy, to będzie też dekoracją przestrzeni – zarówno tej utrzymanej w ryzach nurtu klasycznego, jak i nowoczesnego. Te trzy nowe alternatywy łączy jedno; naturalny design, który wpisuje się w aktualne trendy projektowe. Dzięki skonfrontowaniu go z surową fakturą bruku otrzymano wyważoną mieszankę, która będzie modnym uzupełnieniem każdej posesji. Wizualną wartość dodaną stanowią też prostokątne formy Novator® Largo i Novator® Forte, co zmniejsza ilość fug. Regularnie biegnące spoiny wzmocnią wrażenie uporządkowania, a to wpłynie na estetyczny odbiór całości i harmonijnie zwieńczy scenerię.

fot. BRUK-BET

W stronę ekologii

Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną na rynku pojawiają się coraz to nowe rozwiązania, które są przyjazne dla środowiska. W ofercie Bruk-Bet taką propozycją są ekologiczne kostki i płyty brukowe dostępne w dwóch grupach produktowych: HYDROfuga® oraz HYDROplus®. Pierwsze stanowią ażurowe powierzchnie Novator® Hexagon Eco, Novator® Diagonal Eco, Novator® Linus Eco czy Promenada® Eco, które zapewniają możliwość zagospodarowania wolnych szczelin pomiędzy brukiem kruszywem, żwirkiem czy trawą, co tworzy ciekawie wyglądającą i użyteczną powierzchnie biologicznie czynną. W wyniku takiego zabiegu woda opadowa jest znacznie efektywniej odprowadzana, co odciąża ekosystem. HYDROplus® to z kolei kostki oraz płyty, których powierzchnia wykazuje wysoką przepuszczalność wody – nawet przy bardzo gwałtownych ulewach. Ma to przełożenie na redukcję powstawania kałuż czy eliminację zjawisk związanych z podtopieniami budynków. Istniejącą grupę rozwiązań tego typu w ofercie Bruk-Bet poszerzyły nowe kostki Visio® Eco, Novator® Piano Eco, Holland Eco oraz Behaton® Eco.

fot. BRUK-BET

Perfekcyjne dopełnienie

Aranżacja przydomowych terenów i przestrzeni wokół obiektów infrastruktury publicznej to jednak nie tylko szlaki wyznaczone przez płyty i kostki brukowe. Do dopełnienia wizerunku estetycznej i funkcjonalnej powierzchni niezbędne są też elementy dodające całości dynamizmu i ułatwiające komunikację. Należą do nich Stopnie Blokowe w postaci prefabrykowanych bloków z betonu wibroprasowanego. Bruk-Bet oferuje je w ciekawych odsłonach kolorystycznych, które pozwolą na jeszcze łatwiejsze dopasowanie do istniejących już (lub planowanych) traktów i stref. To wykończenie Poleryt®, które będzie estetyczną kontynuacją motywu lastryko, a także warianty Metalic Color (o warstwie wierzchniej mieniącej się pod wpływem światła) oraz Rustical®, które dzięki obróbce polegającej na śrutowaniu ukazuje drobnoziarniste kruszywa. Efektem tego elementy z grupy Rustical® mają chropowatą strukturę, co stanowi ich mocny atut – zarówno pod względem dekoracyjnym, jak i praktycznym. Stopnie blokowe są elementami komplementarnymi do płyt i kostek brukowych o tych samych rodzajach kolorystyki i wykończenia powierzchni.

Nowością w ofercie Bruk-Bet są też stopnie okładzinowe będące uzupełnieniem oferty płyt tarasowych z kolekcji Maestro, Realit® i Architect®. Składają się na nie kątowo docięte płyty stopnicowe oraz podstopnicowe o bardziej wygładzonej powierzchni Poleryt® imitującej faktury naturalnych surowców, a także warianty Terrazo®, których cechą charakterystyczną są widoczne mieszanki drobnych ziaren kruszyw i większych grubszych frakcji, tworzących różnorodną mozaikę.

Nowe produkty z oferty Bruk-Bet to rozwiązania tworzone w myśl idei odnoszącej się do tego, że forma i funkcja muszą stanowić jedno, dzięki czemu możliwe jest projektowanie utwardzanych nawierzchni, które nie tyle sprostają próbie czasu i zapewnią bezpieczeństwo. To też wizualna wartość, która przesądza o stylowym zwieńczeniu całości! Te możliwości można poznać na kartach katalogu Bruk-Bet, a także w oddziałach firmowych i punktach Bruk-Bet Design i Autoryzowanych Punktach Sprzedaży.


Data publikacji: 2022-01-07

Podobne technologie i poradniki


fot. F.P.U.H. JONIEC Otoczenie domu to niezwykle...
Idealne płyty na taras Taras stanowi swoiste...
Drobnowymiarowy bruk i wielkoformatowe płyty betonowe są...
fot. Novator Linus Eco Oszczędzamy wodę, segregujemy...
Estetyka kontra funkcjonalność Wybór nawierzchni podjazdu wcale...
Opinie użytkowników są niezmienne od dawna Od...
Rozwiązanie dla zapracowanych i nie tylko Prosty...
Jak czyścić kostkę brukową i jej nie...
Kostka przepuszczająca wodę sposobem na oszczędności Zwiększona...