Estetyka kontra funkcjonalność

Wybór nawierzchni podjazdu wcale nie musi się wiązać z koniecznością dokonywania wyboru pomiędzy estetyką i funkcjonalnością. Szeroki wybór opcji i materiałów często utrudnia samodzielne podjęcie decyzji. Wizyta w showroomie oraz rozmowa z ekspertem pomaga odnaleźć receptę na nowoczesny, estetyczny i jednocześnie trwały podjazd przed domem.

Funkcjonalność bruku

Drogi wykładane kostką funkcjonowały już w starożytności. Jak podaje portal ilogoo.pl, Rzymianie korzystali głównie z kamieni polnych. Typowa kostka brukowa według tegoż źródła powstała w latach czterdziestych XX wieku w Królestwie Niderlandów, ponieważ beton wylewany pękał w konfrontacji z morzem. Holendrzy musieli znaleźć i znaleźli lepszy sposób na utwardzanie gruntów. Kostka o wymiarach 10 × 20 cm do dziś nazywana jest kostką holenderską.

Kostka brukowa powstaje w procesie wibroprasowania w maszynie, która zagęszcza masę betonową, czyli warstwę konstrukcyjną, z warstwą ścieralną. Wierzchnia warstwa kostki składa się z odpowiednio zabarwionych mieszanek betonowych nadających jej kolor lub szlachetnych kruszyw. W ten oto sposób powstaje produkt odporny na potężne obciążenia oraz warunki atmosferyczne, którego oko ludzkie nie utożsamia z betonem. Widzi jedynie estetyczny, nowatorski podjazd przed domem.

fot. POZBRUK 

Moda na minimalizm

Jednak ten minimalizm zwykle nie jest pozbawiony indywidualnych akcentów. Nierzadko bywa też, że do Showroomu przychodzą osoby z gotowymi projektami przygotowanymi przez architekta, lecz i wtedy służę pomocą i radą – mówi Zuzanna Nowicka, ekspert firmy Pozbruk. Minimalizm i dekoracyjna oszczędność nie oznacza bowiem braku konieczności wyboru spośród wielu wzorów, kolorów, palisad i innych dodatków. Poza tym klienci bardzo często nie są świadomi, jaki materiał trzeba użyć przy danym projekcie, ile go potrzeba, możliwości dopasowania danego produktu do wymagań technicznych projektu itp.

W tych kwestiach klienci zawsze otrzymają wyczerpujące informacje i tym samym wsparcie od specjalistów firmy Pozbruk. Często zupełnie zmienia się pierwotnie obmyślona koncepcja, bo okazuje się, że nowoczesny podjazd przed domem niejedno ma imię. I nawet jeśli trzeba pogodzić ze sobą dwie sprzeczne wizje, to bogate portfolio produktowe firmy pozwala korzystać z wielu ciekawych rozwiązań z różnej półki cenowej. Tańsze w tym wypadku nie oznacza gorszego i pozwala na realizację wymarzonego projektu bez przekraczania założonego wcześniej budżetu.

fot. POZBRUK 

Modernistyczna architektura sprawia, że…

Inwestorzy coraz częściej rezygnują z drobnych kostek na podjeździe na rzecz wielkoformatowych kwadratowych lub prostokątnych płyt. Większy format dużo lepiej komponuje się ze współczesnymi budynkami. Pozwala w wyrazisty sposób pokazać symetrie w ogrodzie. Kostka brukowa PLAZA GRANDE NOVA stwarza rozbudowane możliwości aranżacyjne. Elegancka nawierzchnia z dużych kostek zdobi przestrzeń i dodaje jej nowoczesnego charakteru, bez względu na to czy chodzi o podjazd przed domem czy szeroką alejkę w miejscu publicznym. Dwa wymiary płyt GABARYT umożliwiają na stworzenie modernistycznych kompozycji na niemal każdym podjeździe. Tym bardziej że zwiększona wytrzymałość 12 cm płyty, daje również gwarancję uzyskania znakomitych parametrów technicznych. GABARYT NOVA oferuje również wzmożoną antypoślizgowość, dzięki zastosowanemu procesowi uszlachetniania powierzchni powstała struktura antypoślizgowa, która daje bezpieczeństwo użytkowania nawet w trudnych warunkach.

Więcej


Data publikacji: 2021-10-25