Nadaj charakter swojej posesji elementami małej architektury ogrodowej.

fot. F.P.U.H. JONIEC

Otoczenie domu to niezwykle ważna część każdej posesji. To tutaj po raz pierwszy zyskujemy możliwość wyrażenia swojego stylu, dbałości o szczegóły. Warto pamiętać, że właśnie otoczenie domu to bardzo często jego wizytówka i pierwsze zaproszenie do tego, by odkrywać jego wnętrze. By było ono atrakcyjne nie wystarczy tylko staranna pielęgnacja roślin czy regularne przycinanie trawnika, ale także harmonijna, uporządkowana i spójna przestrzeń. W jej uzyskaniu z pewnością mogą pomóc elementy małej architektury ogrodowej, które pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale wpływają także na wygląd ogrodu, dodając mu elegancji oraz tworząc unikalny klimat, który będzie odzwierciedlał gust i osobowość właścicieli.

Gazony Firmy JONIEC® – sposób na unikalną aranżację roślin i nieoczywiste rozwiązania w ogrodzie

Idealnym sposobem na uzyskanie pięknej kompozycji kwiatów, roślin, ziół w trwałych, odpornych na warunki atmosferyczne donicach jest wykorzystanie do tego celu gazonów ogrodowych. Gazony firmy JONIEC® to eleganckie, występujące w różnych rozmiarach, kształtach i wariantach kolorystycznych betonowe donice, które są przepiękną częścią architektury ogrodowej. Dodatkowo, zazębiające się profile gazonów pozwalają na uzyskanie stabilnej wieloelementowej konstrukcji, która może być alternatywnym rozwiązaniem dla budowy zewnętrznego ogrodzenia bądź innej konstrukcji, która w niebanalny sposób urozmaici teren.

fot. F.P.U.H. JONIEC

Bloczki skarpowe RIO – transformacja terenu w dobrym stylu

Posesje, które są położone na nierównościach, skarpach, zboczach bardzo często mierzą się z trudnościami związanymi z zagospodarowaniem terenu. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest umiejętne przekształcenie wady terenu w jego zaletę poprzez nadanie mu właściwości estetycznych. Pomóc w tym mogą bloczki skarpowe RIO, które wzmocnią skarpę, a przy tym zapewnią elegancki design spójny z pozostałą częścią ogrodu. Bloczki są w kształcie trapezu, co pozwala na ułożenie różnych form: w kształcie linii prostej, okręgu, fali. Można je również zastosować do budowy skalniaków, klombów, obrzeży.

fot. F.P.U.H. JONIEC

Palisady firmy JONIEC ® – gustowne wykończenie architektury posesji

Szeroki zakres możliwości aranżacyjnych powierzchni ogrodu dają palisady firmy JONIEC®. Stanowią one element dekoracyjny, który daje możliwość zaakcentowania różnego ukształtowania powierzchni. Różne długości palisad pozwalają na ich dopasowanie do potrzeb i wymagań terenu. Mogą one zostać zastosowane jako spójne z całością aranżacji obrzeże trawnika, chodnika czy rabat kwiatowych, ale również mogą zostać wykorzystane do umocnień skarp czy budowy tarasów o różnych długościach. Łupane elementy występujące na palisadach fantastycznie komponują się z roślinnością i architekturą posesji.

fot. F.P.U.H. JONIEC

 


Data publikacji: 2023-09-24

Podobne technologie i poradniki


Idealne płyty na taras Taras stanowi swoiste...
W branży architektonicznej i budowlanej także panują...
Drobnowymiarowy bruk i wielkoformatowe płyty betonowe są...
fot. Novator Linus Eco Oszczędzamy wodę, segregujemy...
Estetyka kontra funkcjonalność Wybór nawierzchni podjazdu wcale...
Opinie użytkowników są niezmienne od dawna Od...
Rozwiązanie dla zapracowanych i nie tylko Prosty...
Jak czyścić kostkę brukową i jej nie...
Kostka przepuszczająca wodę sposobem na oszczędności Zwiększona...