Palisada ogrodowa betonowa – niezbędny element dekoracyjny zielonych przestrzeni

Umiejętne zastosowanie małej architektury pozwala na zrównoważone zaaranżowanie dowolnego obszaru zieleni. Wśród ozdobnych murków, krzewów czy ścieżek to właśnie palisada ogrodowa betonowa, odznaczająca się zarówno wysoką estetyką, jak i bardzo dobrą wytrzymałością, zdobywa coraz większą popularność. Cena? Zdecydowanie korzystna!

Tak szczególny rodzaj ogrodzenia niewątpliwie odgrywa ważną rolę w zakresie kształtowania wizerunku zarówno prywatnych ogrodów, miejskich parków czy zielonych skwerów, korzystnie wpływając na ogólną prezentację aranżowanej przestrzeni. Betonowa palisada wbrew pozorom wcale nie musi być szara i bez wyrazu – nie każde ogrodzenie tego typu wykonane z betonu prezentuje się tak samo. Nowoczesne palisady z serii BLOCK i SHOT marki ZIEL-BRUK® są doskonałym tego przykładem. Decydując o wyborze takiego rozwiązania warto wziąć pod uwagę kolor, kształt, ale także odpowiedni rozmiar. Również funkcjonalność w tym przypadku ma niebagatelne znaczenie. Tak praktyczny sposób dekoracji umożliwia dogodne poziomowanie, a także kształtowanie dowolnej przestrzeni według indywidualnych potrzeb i gustów. Szereg zalet wyróżniających powyższy element małej architektury spośród pozostałych sprawia, że palisada betonowa ogrodowa staje się niezbędnym dodatkiem architektonicznym, szczególnie pomocnym przy okiełznaniu nieregularnego terenu ogrodu czy parku.

fot. ZIEL-BRUK®

Palisada betonowa ogrodowa – kreatywność rozwiązań w jednym detalu

Nowoczesny ogród bardzo często podzielony jest na kilka stref zależnie od przeznaczenia, wyglądu czy struktury krajobrazu. Ustalenie przejrzystych granic między tymi obszarami to zadanie, które spędza sen z powiek nie tylko profesjonalnym projektantom, ale także niewprawionym miłośnikom dekorowania przydomowej przestrzeni. Jak w prosty sposób wytyczyć precyzyjne granice dla ścieżek, trawników czy wolnej przestrzeni wokół drzewek? Nic prostszego! Urzekająca prostą formą betonowa palisada będzie niezastąpiona w wykańczaniu rozmaitych nawierzchni, jak i przy oddzielaniu brukowanych przestrzeni od wypielęgnowanego trawnika. Cena takiego rozwiązania jest naprawdę niewielka, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę praktyczny oraz wizualny charakter produktu, który – choć niepozorny – wykazuje ogromny potencjał aranżacyjny. Prosty kształt palisad o modernistycznym rysie sprawia, że tak subtelny element dekoracyjny nadaje zielonym terenom zdecydowanie wyrazistego i stylowego wyglądu. Idealny balans pomiędzy minimalistycznym a tradycyjnym wzornictwem małej architektury prezentuje nowość marki ZIEL-BRUK®– gładka palisada ogrodowa betonowa z serii BLOCK o prostej linii. Uniwersalność kształtu idąca w parze z klasycznym wykonaniem umożliwia estetyczne dopasowanie produktu do rozmaitych koncepcji projektowych parków i ogrodów.

fot. ZIEL-BRUK®

Praktyczny charakter gładkich palisad z serii BLOCK znajduje szerokie zastosowanie przy budowie niskich murków oporowych, kwietników czy oczek wodnych, jak również skutecznie zapobiega obsypywaniu ziemi, kory drzew czy skarp. Monochromatyczna kolorystyka dekoracji idealnie komponuje się z rozmaitą roślinnością, umożliwiając przejrzyste oddzielnie granic zielonych terenów od pozostałych elementów krajobrazu. Wszechstronność produktu sprawia, że z powodzeniem sprawdzi się również jako efektowne wykończenie schodów, tarasów czy rabat. Ponadto taka forma małej architektury umożliwia również indywidualne tworzenie donic o niebanalnym designie. Możliwość odpowiedniego doboru wielkości (40 cm oraz 80 cm) pozwala na nieograniczone zastosowanie gładkich palisad BLOCK w zależności od potrzeb kompozycyjnych otoczenia. Dodatkowo oferowana w korzystnej cenie palisada ogrodowa betonowa tworzy unikalne i w pełni kompleksowe aranżacje zielonych przestrzeni w duecie z ogrodzeniami z serii BLOCK CASSIC.

fot. ZIEL-BRUK®

Pośród szerokiej gamy asortymentu marki ZIEL-BRUK® uwagę warto poświecić także nowoczesnej serii palisad śrutowanych SHOT. Walor tego elementu dekoracyjnego tkwi w wizualnie „zmiękczonej” strukturze powierzchni, uzyskiwanej dzięki zastosowaniu specjalnej technologii śrutowania betonu. Unikalny modernistyczny (satynowy) wygląd produktu w duecie z minimalistycznym kolorytem doskonale prezentuje się w prywatnych ogrodach, jak również stanowi wyważoną alternatywę dla współczesnych trendów projektowych parków czy miejskich skwerów.

fot. ZIEL-BRUK®

SHOT to stylowa seria palisad znajdujących wszechstronne zastosowanie w obszarze budowy niskich murków oporowych, ogrodzeń klombów, kwietników, terenów zielonych oraz oczek wodnych. Elastyczny charakter tego elementu dekoracyjnego pozwala na estetyczne tworzenie rozmaitych kształtów obrzeży odpowiednio dopasowanych do otoczenia. Ponadto możliwość wyboru dogodnej wielkości (40 cm i 80 cm) palisad śrutowanych SHOT umożliwia kompleksowe wykończenie miejskich ścieżek w roli obrzeży chodnikowych. Oferowana palisada ogrodowa betonowa tworzy wspólnie z ogrodzeniami śrutowanymi z serii SHOT PREMIUM ponadczasowe, w pełni kompleksowe rozwiązania dedykowane zarówno przydomowym, jak i ogólnodostępnym zielonym obszarom.

fot. ZIEL-BRUK®

Palisada betonowa gładka BLOCK i śrutowana SHOT od ZIEL-BRUK® to świetny sposób na to, aby uzyskać eleganckie wykończenie posesji bez potrzeby ponoszenia większych kosztów. Cena i trwałość to aspekty zdecydowanie przemawiające na korzyść palisad betonowych. Oprócz osób prywatnych, które sięgają po takie rozwiązania na potrzeby przydomowych ogrodów, jest to również doskonały wybór dla firm zajmujących się profesjonalną aranżacją terenów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.zielbruk.pl


Data publikacji: 2020-06-26

Podobne technologie i poradniki


fot. F.P.U.H. JONIEC Otoczenie domu to niezwykle...
Idealne płyty na taras Taras stanowi swoiste...
W branży architektonicznej i budowlanej także panują...
Drobnowymiarowy bruk i wielkoformatowe płyty betonowe są...
fot. Novator Linus Eco Oszczędzamy wodę, segregujemy...
Estetyka kontra funkcjonalność Wybór nawierzchni podjazdu wcale...
Opinie użytkowników są niezmienne od dawna Od...
Rozwiązanie dla zapracowanych i nie tylko Prosty...
Jak czyścić kostkę brukową i jej nie...