Patrzenie, jak coś rośnie dzięki pracy naszych rąk, to bardzo satysfakcjonujące doświadczenie. To między innymi dlatego tak wiele osób decyduje się obecnie na stworzenie sobie małej dżungli w mieszkaniu, założenie przydomowego ogródka czy nawet zakup działki, na której będzie można posadzić ulubione rośliny.

fot. GREEN MARKET

Przyjemność, która procentuje – stwórz swój własny zielony kawałek Ziemi

To, co posadzimy, o co zadbamy, odwdzięczy nam się kwitnąc i owocując, ciesząc oczy cudownymi kolorami, a zmysł powonienia naturalnymi kwiatowymi woniami. Obcowanie z fauną i florą to jednak nie tylko doświadczenie natury estetycznej, ale również zdrowotnej – hormon szczęścia, serotonina, wytwarza się, kiedy obcujemy z czymś pięknym, ale także doświadczamy dumy ze stworzenia czegoś, z widocznych i namacalnych jak liść, kora czy płatek kwiatu efektów naszych starań. Stworzenie własnego zielonego zakątka dzięki zakupom w szkółkach roślin ozdobnych, w których rozmnaża się i uprawia sadzonki drzew, krzewów i innych roślin wieloletnich daje poczucie sprawczości i pozwala poczuć się kreatywnym, a także doświadczyć dumy, gdy widzimy, jak rozwija się to, czemu poświęciliśmy naszą uwagę i starania.

 

fot. GREEN MARKET

Szkółka roślin ozdobnych – prosta droga do spełnienia marzeń o własnym ogrodzie

Jeżeli marzysz o tym, by tak się poczuć, skorzystaj z pomocy specjalistów. Od dobrej jakości sadzonek zależy wygląd, zdrowie i żywotność Twoich roślin. Dobra szkółka roślin to taka, w której tradycje, podejście klienta i osiągnięcia, są widoczne na każdym kroku. Świetnym przykładem może tu być Green Market, Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych z ponad 20 latami doświadczenia, tysiącami zadowolonych klientów i dziesiątkami tysięcy posadzonych roślin.

Roślinność niejedno ma imię – klasycznie lub awangardowo

Jedna z nich, Thuja Occiedentalis Jantar, to gatunek stworzony przez tę właśnie szkółkę i od 9 lat popularny na rynku. Drugą taką rośliną wyhodowaną przez szkółkę jest Th.Occ.Anniek. Obie odmiany są prawnie chronione. Jeśli jednak chcemy pójść w bardziej koneserską stronę, możemy wybrać coś dla siebie z szerokiej oferty roślin szczepionych wśród, których znajduje się wiele gatunków jodeł, świerków oraz sosen. Warto wiedzieć, że rośliny te nie są w produkcji masowej w związku z czym są trudno dostępne na rynku.

 

fot. GREEN MARKET

Z roślin iglastych możemy wybierać spośród między innymi jałowców chińskich czy żywotników zachodnich, świetnie nadających się do tworzenia zielonych labiryntów czy murów odgradzających jedną część ogrodu od drugiej. Jeśli chodzi krzewy i drzewa liściaste, warto zwrócić uwagę na szeroką ofertę ujmujących różnorodnością barw berberysów i hortensji, choć ciekawym rozwiązaniem może być również upiększenie swojej szkółki takimi roślinami jak zjawiskowa tawuła, swojsko pachnący lilak czy cudowna – nie tylko z nazwy – krzewuszka. Szkółka zamierza w 2020 roku produkować hortensje bukietowe do dalszej produkcji w pojemnikach P9. W większości będą to odmiany licencyjne.

Pomocne przy stworzeniu kompozycji idealnej może być skorzystanie z oferty internetowej szkółki roślin ozdobnych Green Market: www.green-market.eu

96-100 Skierniewice, ul. Miedniewicka 14, woj. łódzkie
tel. 601 345 329,