Kamienny dywan na taras czyli nowoczesne rozwiązanie na lata z pazurem
Kamienne posadzki wzbudzają coraz większe zainteresowanie ze względu na swój niebanalny wygląd. Potencjalnych nabywców kusi też coraz bardziej przystępna cena. Nie można przejść obojętnie obok jej walorów estetycznych, a przede wszystkim technicznych. I chociaż jak wspomniano moda na kamienny dywan zawitała nad Wisłę z Austrii i Niemiec przeszło 20 lat temu wielu odkrywa posadzkę dopiero teraz lub odkrywa ją zupełnie na nowo. Warto bo technologia poszła na przód. Początki to jedynie zalewanie odpowiednio przygotowanych kamieni, piasków czy rozgwiazd. Obecnie mamy do czynienia z wysokiej jakości kruszywem wmieszanym w żywicę epoksydową, która daje nie tylko efekt wizualny (połysk), ale przede wszystkim dzięki niej kamienny dywan na taras zyskuje właściwości drenażowe. Podczas opadów deszczu woda nie spływa po powierzchni lecz pomiędzy kamyczkami obtoczonymi w żywicy. A zimą w ujemnej temperaturze powstający lód nie niszczy powierzchni. To sprawia, że Almacoat Stone to również doskonała propozycja na balkony. Nic dziwnego, że kamienny dywan na balkon zyskuje na popularności.

Kamienny dywan na balkon, na schody i do wnętrza o czym trzeba pamiętać?
Tego typu rozwiązanie jest strzałem w dziesiątkę, zarówno na posadzki jak i schody, jednak nie wybacza błędów. Dlatego, jeżeli zdecydujemy się na zastosowanie Almacoat Stone, warto również znaleźć wykonawcę, który zagwarantuje nam idealne położenie tego produktu na wybranej powierzchni.
W przeciwnym razie kamienny dywan na taras czy balkon może wyglądać nieestetycznie, gdy pojawią się nierówności, bąble itp. Istotnym i bardzo ważnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę jest również to, że materiał dość szybko wiąże, dlatego nie ma zbyt wiele czasu na równanie powierzchni. Dodatkowo bez wystarczającej ilości dylatacji kamienny dywan może się zrolować.

Almacoat Stone czyli to co na rynku najlepsze
To podłoga kamienna do ostatecznej obróbki utwardzonej nawierzchni i posadzek. Łatwa w utrzymaniu czystości, wytrzymała na czyszczenie mechaniczne, odporna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Powłoka dobrze przyczepna do podłoża i odporna na czynniki mechaniczne. Jej odporność na ścieranie to ≥22,0 MPa . Tej klasy dywan kamienny umożliwia wykonywanie nawierzchni o dowolnym kształcie z uwzględnieniem ukształtowania terenu.
Almacoat Stone spełni, więc swe zadanie również w takich miejscach jak: wejścia, podjazdy dla niepełnosprawnych, wykończenia basenów, otoczenie stref rekreacyjnych, tereny publiczne – ścieżki w parkach tereny zielone, skwery, deptaki, podwórka miejskie, ruch pieszy, strefy wellness ogrody zimowe, ścieżki rowerowe, miejsca postojowe dla rowerów. Poza tym kamienny dywan na taras schody czy podjazd z ATESTEM HIGIENICZNYM Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na pewno przekona nie tylko włodarzy miast i wsi, ale również odbiorców indywidualnych. Pozytywną ocenę właściwości użytkowych Almacoat Stone potwierdził w dokumencie – Krajowa Ocena Techniczna Instytut Badawczy Dróg i Mostów.

Kamienny dywan na taras ceny
Ceny kamiennych posadzek stają się coraz bardziej atrakcyjne i dostępne dla szerokiego kręgu odbiorców. Jeszcze kilka lat temu kamienny dywan cena za m2 z robocizna, to był koszt kilkuset złotych w przedziale od 200 do 300 złotych. Dziś kamienny dywan na balkon możemy położyć już od 65 złotych za m2. Do tego oczywiście trzeba doliczyć koszt materiałów, których cena w stosunku do oferowanej jakości i długowieczności rozwiązania, jest również bardzo atrakcyjna. To się opłaca. Zadowolonych klientów i pozytywnych opinii na forach stale przybywa.

Więcej o kamiennych dywanach na stronie www.almacolor.pl

83-140 Gniew, ul. Krasickiego 8 , woj. pomorskie
tel. +48 (58) 535 22 85,