Nawierzchnia kamienna w nowoczesnej odsłonie

Kamienny dywan na taras, balkon

Kamienny dywan na taras, balkon czy chodnik to połączenie kruszywa marmurowego o średnicy 2-4mm z bezrozpuszczalnikowym spoiwem epoksydowym. Bardzo trwała, estetyczna i łatwa w utrzymaniu nawierzchnia. Kamienny dywan na balkon jest odporny na czynniki atmosferyczne i stanowi niezawodną warstwę izolacyjną co czyni go idealną alternatywą dla popularnych płytek. Technologia kamiennego dywanu stale się rozwija, a firma Alma-Color przedstawia nam jej najnowszą odsłonę w postaci Kamiennej Posadzki – Almacoat Stone.

Kamienny dywan na taras czyli nowoczesne rozwiązanie na lata z pazurem
Kamienne posadzki wzbudzają coraz większe zainteresowanie ze względu na swój niebanalny wygląd. Potencjalnych nabywców kusi też coraz bardziej przystępna cena. Nie można przejść obojętnie obok jej walorów estetycznych, a przede wszystkim technicznych. I chociaż jak wspomniano moda na kamienny dywan zawitała nad Wisłę z Austrii i Niemiec przeszło 20 lat temu wielu odkrywa posadzkę dopiero teraz lub odkrywa ją zupełnie na nowo. Warto bo technologia poszła na przód. Początki to jedynie zalewanie odpowiednio przygotowanych kamieni, piasków czy rozgwiazd. Obecnie mamy do czynienia z wysokiej jakości kruszywem wmieszanym w żywicę epoksydową, która daje nie tylko efekt wizualny (połysk), ale przede wszystkim dzięki niej kamienny dywan na taras zyskuje właściwości drenażowe. Podczas opadów deszczu woda nie spływa po powierzchni lecz pomiędzy kamyczkami obtoczonymi w żywicy. A zimą w ujemnej temperaturze powstający lód nie niszczy powierzchni. To sprawia, że Almacoat Stone to również doskonała propozycja na balkony. Nic dziwnego, że kamienny dywan na balkon zyskuje na popularności.

Kamienny dywan na balkon, na schody i do wnętrza o czym trzeba pamiętać?
Tego typu rozwiązanie jest strzałem w dziesiątkę, zarówno na posadzki jak i schody, jednak nie wybacza błędów. Dlatego, jeżeli zdecydujemy się na zastosowanie Almacoat Stone, warto również znaleźć wykonawcę, który zagwarantuje nam idealne położenie tego produktu na wybranej powierzchni.
W przeciwnym razie kamienny dywan na taras czy balkon może wyglądać nieestetycznie, gdy pojawią się nierówności, bąble itp. Istotnym i bardzo ważnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę jest również to, że materiał dość szybko wiąże, dlatego nie ma zbyt wiele czasu na równanie powierzchni. Dodatkowo bez wystarczającej ilości dylatacji kamienny dywan może się zrolować.

Almacoat Stone czyli to co na rynku najlepsze
To podłoga kamienna do ostatecznej obróbki utwardzonej nawierzchni i posadzek. Łatwa w utrzymaniu czystości, wytrzymała na czyszczenie mechaniczne, odporna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Powłoka dobrze przyczepna do podłoża i odporna na czynniki mechaniczne. Jej odporność na ścieranie to ≥22,0 MPa . Tej klasy dywan kamienny umożliwia wykonywanie nawierzchni o dowolnym kształcie z uwzględnieniem ukształtowania terenu.
Almacoat Stone spełni, więc swe zadanie również w takich miejscach jak: wejścia, podjazdy dla niepełnosprawnych, wykończenia basenów, otoczenie stref rekreacyjnych, tereny publiczne – ścieżki w parkach tereny zielone, skwery, deptaki, podwórka miejskie, ruch pieszy, strefy wellness ogrody zimowe, ścieżki rowerowe, miejsca postojowe dla rowerów. Poza tym kamienny dywan na taras schody czy podjazd z ATESTEM HIGIENICZNYM Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na pewno przekona nie tylko włodarzy miast i wsi, ale również odbiorców indywidualnych. Pozytywną ocenę właściwości użytkowych Almacoat Stone potwierdził w dokumencie – Krajowa Ocena Techniczna Instytut Badawczy Dróg i Mostów.

Kamienny dywan na taras ceny
Ceny kamiennych posadzek stają się coraz bardziej atrakcyjne i dostępne dla szerokiego kręgu odbiorców. Jeszcze kilka lat temu kamienny dywan cena za m2 z robocizna, to był koszt kilkuset złotych w przedziale od 200 do 300 złotych. Dziś kamienny dywan na balkon możemy położyć już od 65 złotych za m2. Do tego oczywiście trzeba doliczyć koszt materiałów, których cena w stosunku do oferowanej jakości i długowieczności rozwiązania, jest również bardzo atrakcyjna. To się opłaca. Zadowolonych klientów i pozytywnych opinii na forach stale przybywa.

Więcej o kamiennych dywanach na stronie www.almacolor.pl

83-140 Gniew, ul. Krasickiego 8 , woj. pomorskie
tel. +48 (58) 535 22 85,


Liczba odwiedzin: 3454 | Data publikacji: 2019-03-13

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


27.10.2017 | Posadzki przemysłowe
Czy istnieje nawierzchnia, którą można stosować zarówno...
10.06.2019 | Chemia budowlana
Klej do płytek gresowych i ceramicznych Kerami,...
Polimoczniki to materiały, które szturmem podbijają rynek...
11.06.2021 | Ogrzewanie
Jednym z najkorzystniejszych na rynku alternatywnych systemów...
11.06.2021 | Wykańczanie wnętrz
Własny dom jest marzeniem wielu osób, ale...
11.06.2021 | Izolacje
Nowe warunki techniczne WT 2021 regulują między...
10.06.2021 | Izolacje
Wiedza o cechach technicznych materiałów budowlanych to...
09.06.2021 | Uzdatnianie wody
Brak dostępu do kanalizacji nie zmusza już...
09.06.2021 | Chemia budowlana
Problemy z mocowaniem płytek na tradycyjne kleje...
Kończą się czasy dymiących kotłów na węgiel,...
08.06.2021 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to najszybciej rozwijający się sektor OZE...
Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
07.06.2021 | Stolarka otworowa
Nowoczesne i inteligentne systemy sterowania budynków przynoszą...
06.06.2021 | Energia ekologiczna
Dylemat dotyczący wyboru odpowiedniego systemu grzewczego niejednokrotnie...
06.06.2021 | Chemia budowlana
Gont bitumiczny Matizol Max doskonale nadaje się...
02.06.2021 | Piece, kotły
Polska znajduje się w czołówce państw Unii...
01.06.2021 | Kruszywa
Stare budynki, które wymagają kompleksowego remontu, stawiają...
01.06.2021 | Chemia budowlana
Na efekt końcowy prac związanych z układaniem...
31.05.2021 | Stolarka otworowa
Dynamiczny rozwój wirtualnego doradztwa, wprowadzenie do oferty...
26.05.2021 | Piece, kotły
Jeszcze nie tak dawno o wyborze kotła...
Zarówno w przypadku renowacji posesji, jak też...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj.
woj. łódzkie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: kamienny dywan na taras, kamienny dywan na balkon, Kamienny dywan na taras, Kamienny dywan na balkon, kamienny dywan na taras ceny, kamienny dywan cena za m2 z robocizna, 
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy