RIWAL POLAND Sp. z o. o.Adres firmy:
96-200 Rawa Mazowiecka,
ul. Zamkowa Wola 31a,
woj. łódzkie


Kontakt:
tel. +48 46 895 13 63
tel. kom. +48 781 800 250
Email: [email protected]
WWW: www.riwal.com

RIWAL POLAND Sp. z o. o.

O firmie


PODESTY RUCHOME | ŁADOWARKI TELESKOPOWE

WYNAJEM • SPRZEDAŻ • SERWIS • SZKOLENIA • CZĘŚCI

RIWAL to międzynarodowa firma specjalizująca się w wynajmie oraz sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych. Przedsiębiorstwo powstało w 1968 roku w Holandii, a jego nazwa pochodzi od nazwisk założycieli: Richards & Wallington. W Polsce Riwal istnieje od 2008 roku. Obecnie firma działa handlowo w 70 krajach i posiada oddziały w 16 krajach na świecie, zatrudnia ponad 2350 osób i oferuje klientom park ponad 19 000 maszyn, dzięki czemu jest w gronie liderów wynajmu maszyn do pracy na wysokości.

Riwal w Polsce posiada 9 oddziałów:
Centrala: Rawa Mazowiecka, ul. Zamkowa Wola 31A
Szczecin, ul. Wiosenna 28 – www.riwal.com/poland/pl-pl/kontakt/szczecin
Pruszcz Gdański, ul. Przemysława 3 – www.riwal.com/poland/pl-pl/kontakt/pruszcz-gdanski
Poznań, ul. Hallera 6-8 – www.riwal.com/poland/pl-pl/kontakt/poznan
Warszawa – Duchnice, ul. Żytnia 86 – www.riwal.com/poland/pl-pl/kontakt/warszawa
Łódź, ul. Rokicińska 156A – www.riwal.com/poland/pl-pl/kontakt/lodz
Wrocław, ul. Brodzka 10 – www.riwal.com/poland/pl-pl/kontakt/wroclaw
Opolewww.riwal.com/poland/pl-pl/kontakt/opole
Zabrze – ul. Handlowa 10 – www.riwal.com/poland/pl-pl/kontakt/zabrze
Kraków, ul Półłanki 21 – www.riwal.com/poland/pl-pl/kontakt/krakow

Flota podnośników i ładowarek przeznaczonych do wynajmu liczy około 1500 maszyn w Polsce.
Wśród maszyn znajduje się pełna gama urządzeń do prowadzenia bezpiecznej pracy na wysokości:
– Podnośniki nożycowe elektryczne i spalinowe
– Zwyżki koszowe, do których zaliczają się podnośniki przegubowe (elektryczne i spalinowe) i podnośniki spalinowe teleskopowe
– Podesty masztowe JLG Toucan
– Podnośniki montowane na przyczepkach
– Ładowarki teleskopowe o udźwigu do 6 ton i wysokości podnoszenia 19 metrów
– Ładowarki obrotowe Magni o wysokości podnoszenia do 30 metrów

Riwal zapewnia podnośniki do prac wewnątrz budynków, jak i na bardziej wymagającym terenie. W ofercie firmy znajdują się nowoczesne urządzenia najlepszych producentów, takich jak: JLG, Magni, Dinolift, Holland Lift, Genie. Dzięki lokalizacji 9 oddziałów w całej Polsce firma gwarantuje sprawne i terminowe dostawy sprzętu na terenie całego kraju.

Dla osób, które interesuje zakup podnośników i ładowarek teleskopowych Riwal oferuje do sprzedaży nowe i używane maszyny, które pochodzą z floty Riwal. Używane zwyżki i ładowarki, dzięki regularnym przeglądom i serwisom są w bardzo dobrym stanie i pochodzą z pewnego źródła.

Firma jest oficjalnym dealerem 3 wiodących producentów:

JLG – nowoczesne i wydajne podesty ruchome oraz ładowarki teleskopowe

Magni – innowacyjne ładowarki obrotowe i teleskopowe z bogatym wyborem osprzętu

Dinolift – wysokiej jakości podnośniki teleskopowe i przegubowe montowane na przyczepkach

Dzięki ścisłej współpracy z producentami Riwal jest w stanie zapewnić szybką dostawę maszyn i pełną obsługę serwisową.

Firma dysponuje centralnym magazynem części wszystkich producentów podnośników i ładowarek teleskopowych, dzięki czemu oferuje do sprzedaży oryginalne części, komponenty i akcesoria do zwyżek i ładowarek.

Osoby pracujące na podnośnikach lub ładowarkach muszą posiadać odpowiednie uprawnienia do obsługi maszyn. Dlatego Riwal przeprowadza szkolenia dla operatorów w różnych kategoriach:
Kat. 1P – kursy na podnośniki
Kat. 1WJO – kursy na ładowarki teleskopowe
Kat. 2WJO – kursy na wózki widłowe
Kat. 2S – kursy na suwnice
BHP – szkolenia w miejscu pracy, np. na budowie

Powyższe szkolenia, które kończą się egzaminem państwowym, pozwalają zdobyć uprawnienia UDT wymagane w Polsce.

Dla osób pracujących na podestach ruchomych za granicą Riwal prowadzi kursy IPAF, gwarantujące zdobycie międzynarodowych licencji:
IPAF Pal 1A – uprawnienia na obsługę podestów stacjonarnych z podporami
IPAF Pal 1B – uprawnienia na obsługę podnośników na samochodach i montowanych na przyczepkach
IPAF Pal 3A – uprawnienia na obsługę podnośników nożycowych
IPAF Pal 3B – uprawnienia na obsługę podnośników przegubowych i teleskopowych.

Riwal, jako pierwsza firma w Polsce posiada Centrum Szkoleniowe IPAF w 2 oddziałach: w Łodzi i Zabrzu. Dzięki temu osoby pracujące za granicą mogą w Polsce odbyć szkolenia IPAF, prowadzone w naszym języku.

W marcu 2019 roku Riwal wprowadził dla swoich klientów cyfrowe rozwiązania, które ułatwiają pracę z podnośnikami:
Aplikacja MY RIWAL na telefony, to m.in. dostęp do katalogu maszyn 24/7 oraz proste wysyłanie zapytania o wynajem
MY RIWAL – portal dla klientów, do łatwego zarządzania wynajmowanym sprzętem.

Priorytetem Riwal jest bezpieczeństwo pracy gwarantowane przez doskonały stan techniczny parku maszyn i ich systemów zabezpieczających. Misją firmy jest dostarczanie klientom najlepszych doświadczeń w branży poprzez zaangażowany zespól. Firmę wyróżniają także wysokie standardy obsługi klientów ukierunkowane na długofalową współpracę, szybkie dostawy i wsparcie serwisowe.

Produkty i Usługi


WYBRANE PRODUKTY Z OFERTY RIWAL

Podnośnik nożycowy JLG 4045R to jedyna w swojej kategorii podnośników elektrycznych zwyżka nożycowa, która może pracować wewnątrz i na zewnątrz. Parametry maszyny pozwalają na pracę w ograniczonych przestrzeniach i wąskich korytarzach między regałami.
Zwyżki nożycowe JLG 4045R to:
• 14 m wysokości roboczej
• 1,16 m szerokości
• 350 kg udźwigu podczas pracy wewnątrz dla 3 osób
• 249 kg udźwigu na zewnątrz dla 1 osoby
• 3,34 m długości platformy roboczej z wysunięciem przedłużenia.
Podest JLG 4045R, dzięki wyposażeniu w akumulatory trakcyjne Trojan zapewniają dłuższe cykle pracy, czyli wydajność i niezawodność.
Wynajem zwyżek JLG 4045R: https://bit.ly/2FTTYwX
Sprzedaż podnośników JLG 4045R: https://bit.ly/2WHpwvB
Szkolenia na podnośniki nożycowe – kursy 1P do pracy w Polsce i kursy IPAF 3A do pracy za granicą: https://bit.ly/2ffDrG8

Ładowarka teleskopowa Magni TH 6.20 to nowoczesna maszyna, zapewniająca bezpieczeństwo i jeszcze większy komfort pracy. Wyposażona w innowacyjny na rynku system przechyłu wysięgnika gwarantuje wydajność pracy na wysokości.
Przednie podpory stabilizujące poprawiają bezpieczeństwo i ułatwiają pracę w trudnym terenie. Bogaty wybór dodatkowego wyposażenia sprawia, że ładowarki teleskopowe Magni TH 6.20 mogą pracować również jako podesty do podnoszenia ludzi oraz dźwigi terenowe. Klimatyzowana kabina ze 100% filtracją powietrza poprawia warunki pracy operatora. System 3 trybów skrętu kół, w tym jazda trybem kraba zapewniają niezawodność poruszania się w różnych warunkach terenowych.
Ładowarka Magni TH 6.20 to:
• 19,20 m wysokości podnoszenia
• 6 ton udźwigu
• 14,60 m wysięgu bocznego.
Ładowarka Magni RTH 6.20 do wynajmu: https://bit.ly/2H5w0Rg
Zapytaj o zakup ładowarki Magni: sprzedaż@riwal.com

Podest JLG 1850SJ to najwyższy na świecie podnośnik spalinowy. Zapewnia 58,56 m wysokości roboczej i 24,4 m wysięgu bocznego, co daje 82 118 metrów3 przestrzeni roboczej. Zwyżki spalinowe JLG przeznaczone są do prac na zewnątrz, napęd 4×4 pozwala z łatwością poruszać się po nieutwardzonym terenie. Podnośniki JLG 1850SJ posiadają rozkładane osie, co istotnie poprawia bezpieczeństwo pracy na znacznych wysokościach. System SkyGuard – ochrona przeciwzgnieceniowa, zamontowany w koszu dba o bezpieczeństwo operatora. JLG 1850SJ to jedyne na rynku maszyny zapewniające taką wysokość roboczą!
Wynajem JLG 1850SJ – https://bit.ly/2Dpkw8v
Szkolenia na podnośniki teleskopowe: https://bit.ly/2ffDrG8

Ładowarki obrotowe Magni RTH to nowoczesny sprzęt wysokiej jakości. Producent, którego Riwal jest oficjalnym dealerem w Polsce, projektuje niezawodne i wydajne ładowarki, które mają sprostać wszystkim potrzebom klientów.
Seria Magni RTH to wielozadaniowe ładowarki teleskopowe obrotowe, które dzięki bogatemu wyposażeniu mogą zastępować kilka maszyn na jednym projekcie.
Magni RTH to:
• Ładowarki teleskopowe obrotowe
• Podesty ruchome ładowarki wyposażone w platformy robocze, które podnoszą 3 operatorów)
• Dźwig terenowy (ładowarka z hakiem i wciągarką)
2 typy podpór zwiększają bezpieczeństwo i pozwalają dobrać sprzęt do indywidualnych potrzeb. Klimatyzowana i w pełni przeszklona kabina w standardzie zwiększa komfort pracy operatora również dzięki 100% filtracji powietrza. Ładowarki Magni są w pełni zautomatyzowane, a wyświetlacz wewnątrz kabiny pozwala na łatwe i bezpieczne sterowanie maszyną. Magni RTH posiadają napęd na 4 koła, 2 prędkości jazdy oraz 3 tryby skrętu kół: przednia oś skrętna, obie osie skrętne, funkcja „kraba”. Pozwala to na pracę w trudnym terenie, zapewniając perfekcyjną stabilności i przyczepność oraz bezpieczną pracę na wysokości. Dodatkowym wyposażeniem są panele zdalnego sterowania, które pozwalają na sterowanie maszyną z zewnątrz.
Ładowarki obrotowe Magni RTH wyróżniają wyjątkowe osiągi. W swojej flocie Riwal posiada ładowarki obrotowe do wynajmu o udźwigu 5 ton i wysokości podnoszenia max. 30 metrów. Jako oficjalny dealer firma oferuje ładowarki obrotowe Magni RTH do sprzedaży o udźwigach 5, 6, 8 lub 13 ton oraz maksymalnej wysokości podnoszenia 46 metrów.
Ładowarki obrotowe Magni RTH – sprzedaż: https://bit.ly/2WHoaB2
Ładowarki obrotowe Magni RTH – wynajem: https://bit.ly/2ttGbHT
Szkolenia na ładowarki Magni RTH – kursy 1WJO – https://bit.ly/2FTpnzM

Podnośniki masztowe Toucan to maszyny z napędem elektrycznym przeznaczone do pracy wewnątrz i na zewnątrz budynków. Zwyżki Toucan w zależności od modelu zapewniają do 12,65 m wysokości roboczej. Model JLG Toucan 12E Plus posiada 6,05 m wysięgu bocznego. Kompaktowe wymiary maszyn Toucan pozwalają na pracę w ograniczonych przestrzeniach. Podnośniki masztowe Toucan posiadają wysuwane ramię z obrotową platformą, dzięki czemu docierają w miejsca ponad istniejącymi instalacjami oraz urządzeniami produkcyjnymi. Podesty z tej serii idealnie sprawdzą się w magazynach, halach produkcyjnych i centrach handlowych.

Podnośniki masztowe na wynajem: https://bit.ly/2BIRtZi
Zwyżki masztowe na sprzedaż: https://bit.ly/2U7z0Ph
Szkolenia na podnośniki Toucan – kursy 1P do pracy w Polsce i kursy IPAF do pracy za granicą: https://bit.ly/2ffDrG8

Zwyżki nożycowe Holland Lift przeznaczone są do wykonywania bezpiecznej pracy na wysokości. Holland Lift to podnośniki o wysokości roboczej do 34 metrów, z udźwigiem do 1000 kg, a przy tym charakteryzują się wąskimi parametrami. Dzięki temu to idealne maszyny do prac montażowych, instalacyjnych oraz wykończeniowych. Idealnie sprawdzą się m.in. przy montażu regałów wysokiego składowania, gdzie wysokości są znaczne, a przestrzeń między konstrukcjami nieduża. Zwyżki Holland Lift wykorzystywane są również w logistyce. W elektrycznych modelach HL130E12, HL160E12, HL190E12, HL220E12 szerokość maszyny wynosi tylko 1,20 m.
Podnośniki Holland Lift z napędem elektrycznym przeznaczone są przede wszystkim do prac wewnątrz. W zależności od modelu, na platformie może pracować jednocześnie 2-4 operatorów. Platforma posiada rozsuwany pokład, dzięki czemu zwiększa się przestrzeń robocza.
W ofercie Riwal posiada również modele spalinowe Holland Lift o podobnych do zwyżek elektrycznych parametrach.


Słowa kluczowe: podnośniki budowlane, podesty ruchome, ładowarki teleskopowe, podesty nożycowe, podesty teleskopowe, podesty na przyczepkach, zwyżki, podesty przegubowe, podesty masztowe, szkolenia dla operatorów, kursy dla operatorów, maszyny budowlane, urządzenia ​​do prac na wysokości.