RIWAL wprowadza funkcję rozszerzonej rzeczywistości w aplikacji na telefon

Maszyna w 3D

Riwal, międzynarodowy specjalista w wynajmie podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych, dodał funkcję rozszerzonej rzeczywistości AR w aplikacji na telefon My Riwal Rental.

 

 

Nowa opcja pomoże klientom wybrać podnośnik odpowiedni do wykonania ich zadania. Aplikacja umożliwia wyszukiwanie w My Riwal Rental podestu, który chcieliby wynająć, a następnie oglądanie go w rzeczywistości rozszerzonej. Korzystając z kamery, funkcja AR wyświetla model maszyny w 3D, dzięki czemu jest on zintegrowany z rzeczywistym środowiskiem wykrywanym przez kamerę. Maszynę można przesuwać 3D pionowo i poziomo, a także zobaczyć jej wymiary transportowe oraz maksymalną wysokość roboczą w odniesieniu do budynku. Ta funkcja umożliwia sprawdzenie, czy określony podest ruchomy zmieści się w wejściu do miejsca pracy i czy wysokość robocza jest wystarczająca do wykonania zadania.
Funkcja rozszerzonej rzeczywistości w pierwszej kolejności zostanie uruchomiona w wersji My Riwal Rental systemu iOS na iPhone, a wkrótce po niej w wersji dla Android. Technologia Riwal wykorzystuje pliki BIM, które zostały przekształcone w pliki rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki temu można być pewnym, że ​​maszyny mają prawidłowe wymiary, gdy są wyświetlane
w rzeczywistości rozszerzonej.
Początkowo opcja obejmie 50 najpopularniejszych modeli maszyn Riwal z dostępnymi plikami BIM. Ostatecznie w aplikacji My Riwal Rental każda maszyna z plikiem BIM będzie dostępna w funkcji rozszerzonej rzeczywistości.
René Timmers, dyrektor finansowy Riwal, odpowiedzialny również za rozwój technologii cyfrowych i informatycznych, komentuje: „W Riwal nieustannie dążymy do zapewnienia jak najlepszej obsługi klienta na wszelkie możliwe sposoby. Jesteśmy przekonani, że wdrożenie tej funkcji pomoże naszym klientom podejmować lepsze decyzje, jeśli chodzi o wybór platformy roboczej, która odpowiada ich potrzebom”.


Data publikacji: 2019-05-06

Podobne technologie i poradniki


26.07.2023 | Podesty ruchome
Szukasz sprawdzonego podnośnika koszowego na budowę, z...
Operatorzy podestów ruchomych przejezdnych, określanych również jako...
07.08.2019 | Podesty ruchome
Riwal opracował 30 plików BIM (building information...