Riwal wspiera klientów dzięki technologii bim

Riwal opracował 30 plików BIM (building information modeling) maszyn ze swojej floty. Każdą z tych obrandowanych maszyn można znaleźć za darmo na bimobject.com, jednej z największych dostępnych bibliotek BIM. Modele są dostępne także na stronie www.riwal.com. Wkrótce będzie je można pobrać również za pośrednictwem portalu dla klientów My Riwal.

Trójwymiarowe modele maszyn to produkty renomowanych marek takich jak JLG, Genie, Skyjack i Nifty, a ponieważ projekt BIM ma charakter ciągły, wszystkie pozostałe podesty ruchome z floty Riwal, które posiadają pliki BIM będą z czasem dostępne online. Modele BIM są skalowane, dzięki czemu mogą być używane w połączeniu z innymi plikami BIM, co pozwoli tworzyć jak najbardziej realistyczne modele placów budowy w wymiarze 3D.

fot. RIWAL POLAND

Ponadto, grupa wewnętrznych doradców klienta Riwal, pomaga kontrahentom dobrać najlepsze indywidualne rozwiązanie w postaci maszyny do każdej pracy na wysokości, a potem dodać ją bezpośrednio do modelu BIM budowanego obiektu. Eksperci z Riwal mogą wesprzeć klienta, już na etapie projektowania inwestycji, pomagając mu obniżyć koszty realizacji. Jeżeli partner Riwal planuje montaż specjalistycznego oświetlenia, lub instalacji tryskaczowej, doradca zasugeruje najbardziej odpowiednią maszynę biorąc pod uwagę czynniki takie jak rozmiar wejścia do obiektu i wymaganą wysokość roboczą. Takie działanie automatycznie obniża koszt późniejszego utrzymania budynku w przypadku konieczności naprawy czy konserwacji zamontowanych systemów. Dzięki BIM klient ma już w swoim modelu BIM zaimplementowane najlepsze maszyny do wykonania tych prac. Oszczędza czas i eliminuje koszty związane z kolejnym dobieraniem maszyn i obniża do zera ryzyko nieodpowiedniego dopasowania podnośnika. W ten sposób Riwal staje się nie tylko dostawcą, ale także osobistym doradcą klienta z zakresu wszelkich prac na wysokości.

fot. RIWAL POLAND

René Timmers, Dyrektor Finansowy Riwal i osoba odpowiedzialna za rozwój technologii cyfrowej i IT mówi: „Riwal kładzie duży nacisk na innowacje. Wierzymy, że modele BIM pomogą naszym klientom w bardziej efektywnym planowaniu pracy. Doradzając naszym kontrahentom przy projektowaniu z wykorzystaniem technologii BIM, robimy wszystko, aby ich praca była łatwiejsza i bardziej wydajna. Główym celem Riwal jest dostarczenie klientom najlepszych doświadczeń w branży.”


Data publikacji: 2019-08-07

Podobne technologie i poradniki


26.07.2023 | Podesty ruchome
Szukasz sprawdzonego podnośnika koszowego na budowę, z...
Operatorzy podestów ruchomych przejezdnych, określanych również jako...
06.05.2019 | Podesty ruchome
Maszyna w 3D Riwal, międzynarodowy specjalista w...