Obrzeże to bardzo ważny element budowy basenu, należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo oraz wygodę. Stworzenie tarasu wokół basenu jest praktyczne z przyczyn estetycznych i wizerunkowych.

Z jakiego materiału zbudować taras wokół basenu? Taki dylemat mają zarówno właściciele mniejszych przydomowych basenów, jak i właściciele hoteli i innych obiektów użyteczności publicznej. Wychodząc z basenu nie możemy narażać się na poślizgniecie czy w przypadku zwykłego drewna na trafienie stopą w drzazgę. Materiał wokół basenu jest też ważny z punktu widzenia utrzymania czystości – wodę można łatwo zabrudzić przechodząc boso np. z trawnika do zbiornika.

Taras z deski kompozytowej to przede wszystkim bezpieczeństwo. Po pierwsze: nie ma ryzyka wbicia się drzazgi w stopę. Po drugie: ryflowanie zapewnia jej właściwości antypoślizgowe. Rodzice nie muszą się więc martwić o dzieci, a hotele o swoich gości.

Należy również podkreślić nienasiąkliwość deski z kompozytu WPC. Dzięki temu nie tylko gwarantuje ona ponadprzeciętną trwałość, ale także nie zostanie zaatakowana przez grzyby i pleśnie, co ma znaczenie ze względów sanitarnych. Kompozyt jest bardzo wytrzymały. Nie dotyczy go problem pękania, rozwarstwiania czy wypaczania, o co trudno w przypadku drewna, nawet egzotycznego.

Zdarza się, że deski kompozytowe ułożone wokół niezadaszonego basenu nagrzewają się i chodzenie po nich bosymi stopami może być uciążliwe.
Można sobie z tym jednak poradzić wybierając odpowiedni kolor desek. W ofercie Teraso proponujemy deski o jaśniejszych kolorach: kości słoniowej, szarego kamienia czy jasnego dębu.

Brak konieczności kosztownego konserwowania to kolejna zaleta, o której warto wspomnieć. Deska nie musi być olejowana, zabezpieczana przed warunkami atmosferycznymi czy w jakikolwiek sposób odnawiana. To oznacza, że w dłuższej perspektywie jest także najtańsza w eksploatacji.

Deska kompozytowa jest znacznie lepszym wyborem do wykończenia okolic basenu niż np. płytki, naturalne drewno czy kamień. Nie dość, że prezentuje się bardzo estetycznie, to jest bezpieczniejsza niż drewno czy płytki (śliska nawierzchnia płytek może być bardzo nieprzyjemna w czasie użytkowania).

Deski kompozytowe Teraso są nie tylko estetycznym i wytrzymałym, ale również bezpiecznym, wyborem. Dodatkowo jej trwałość i odporność na wilgoć jest bezkonkurencyjna.

Chcesz dowiedzieć się więcej o produktach Teraso? Skontaktuj się z nami:

[email protected]

tel. 32 724 01 22

www.teraso.pl

https://www.facebook.com/DeskiTERASO


Data publikacji: 2018-07-12

Podobne technologie i poradniki


Budując swój wymarzony dom należy pamiętać o...
Dobrze zamontowany taras będzie nam służył przez...
Drewniane i kompozytowe tarasy bardzo często są...
Po okresie letnim przychodzi czas na uprzątniecie...
Za oknami piękna, złota, polska jesień. Kolorowe...
Nowość w ofercie Teraso deski tarasowe PREMIUM...
Rozpoczęły się wakacje, jeżeli jeszcze nigdzie nie...
Działka na pofałdowanym terenie jest świetną okazją...
Tarasy wentylowane pojawiły się kilka lat temu...
Jeśli taras ma być wykonany szybko, sprawnie...
Budowa tarasu jest inwestycją długoterminową, dlatego przy...
Deski kompozytowe stanowią modną alternatywę dla osób,...