Drewniane i kamienne dekory, wyczuwalna w dotyku struktura, frezowane krawędzie – wszystkie te elementy składają się na harmonijny wygląd podłogi, która od kilku lat nie wychodzi z mody. Najnowsze trendy nie skupiają się jednak jedynie na estetyce, ale również na parametrach technicznych. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się modele o właściwościach wodoodpornych. Z czego wynika ich popularność?

Podłoga stanowi bazę każdego wnętrza. By mogła cieszyć funkcjonalnością przez długie lata, konieczny jest wybór takiego materiału wykończeniowego, który będzie współgrał ze zmieniającym się wystrojem oraz pozostanie odporny na uszkodzenia. To dlatego na topie są panele laminowane wyróżniające się naturalną estetyką i wysoką klasą ścieralności. By dodatkowo zwiększyć trwałość posadzki, warto sięgnąć po modele wodoodporne, które coraz częściej goszczą w polskich domach.

fot. RuckZuck 

Panele wodoodporne – dlaczego warto?

Odporność podłogi na działanie wody pociąga za sobą szereg atutów, które sprowadzają się do jednego: podniesienia komfortu domowników. Nie musimy martwić się rozlanym napojem, wodą kapiącą z butów, kurtek i parasoli czy nieszczelną doniczką. Nawet jeśli nie usuniemy mokrych plam od razu, nie spowodują one wypaczeń.

Panele wodoodporne zwiększają również możliwości aranżacyjne. Śmiało wykończymy nimi nie tylko salon czy sypialnię, ale również przedpokój, kuchnię, jadalnię czy pokój dziecka. Dzięki temu cały dom zyska spójny wystrój. To szczególnie istotne obecnie, gdy na topie są otwarte przestrzenie. Nie będziemy zatem martwić się, jak połączyć ze sobą płytki znajdujące się na kuchennej podłodze z panelami w salonie.

A jeśli o płytkach mowa: rezygnacja z nich również ma swoje dodatkowe zalety. Przede wszystkim unikamy trudnego i uciążliwego montażu. W przeciwieństwie do paneli, wymaga on bowiem specjalistycznych umiejętności, a przy tym generuje pył i hałas. Samo użytkowanie podłogi ułożonej z kafli również nie należy do najprzyjemniejszych ze względu na chłodną w dotyku powierzchnię. Oczywiście możemy zdecydować się na instalację ogrzewania, ale to wiąże się z kolejnymi wydatkami.

fot. RuckZuck 

Bogaty wybór paneli wodoodpornych w ofercie RuckZuck

Jeśli szukamy trwałych i wyjątkowych rozwiązań do swojego domu, sprawdźmy szeroki asortyment podłóg wodoodpornych od RuckZuck. Do wyboru mamy aż dziesięć kolekcji: Trend 4V, Expedition 4V, Impression 4V, Vision 4V, Discovery 4V, Legend 4V, Extreme 4V, Freedom 4V, Villa 4V, Elite 4V. Wszystkie posiadają właściwość water resistant, która oznacza, że są odporne na działanie wody aż przez 24 godziny. W takim czasie z pewnością dostrzeżemy mokrą plamę na posadzce – wystarczy, że przetrzemy ją suchą ścierką i nie będzie po niej śladu.

Wodoodporne panele laminowane od RuckZuck swoje szczególne właściwości zawdzięczają zmodyfikowanemu systemowi montażu Megaloc Aqua Protect. Nowy kształt profilu zapewnia szczelne połączenie paneli, utrudniając wodzie przedostanie się w głąb podłogi. Fuga jest z kolei impregnowana specjalnym środkiem hydrofobowym, który zapobiega pęcznieniu krawędzi. Na wytrzymałość podłogi wpływa również zastosowana technologia LLT anti scratch, która chroni panele przed zarysowaniami.

To, co je charakteryzuje, to również piękna estetyka. Każdy z 73 dostępnych dekorów posiada naturalną kolorystykę, zarysowaną strukturę oraz ścięte ze wszystkich stron krawędzie. Dzięki temu podłoga po ułożeniu prezentuje się harmonijnie i doskonale koresponduje z różnymi stylami aranżacyjnymi.

Opracowanie: firma RuckZuck

RuckZuck to profesjonalny salon z panelami, który oferuje najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.


Data publikacji: 2021-04-28

Podobne technologie i poradniki


Aranżacja w stylu hygge nie wyklucza stosowania...
Ogrzewanie podłogowe gwarantuje znaczny komfort termiczny we...
Hygge to duńska filozofia szczęścia i czerpanie...
Wybór odpowiedniej podłogi do domu, mieszkania czy...
fot. BRICOFLOR | Gerflor Senso Samoprzylepne Premium...
fot. Bricoflor | GERFLOR SENSO CLIC PREMIUM...
Każdy element wnętrza wpływa na jego ostateczny...
Poddasze to bardzo ciekawa, a zarazem niełatwa...
Budując swój wymarzony dom należy pamiętać o...
Dobrze zamontowany taras będzie nam służył przez...
Drewniane i kompozytowe tarasy bardzo często są...