Jak urządzić salon w stylu skandynawskim w myśl filozofii hygge?

Hygge to duńska filozofia szczęścia i czerpanie radości z prozy życia codziennego. Należy cieszyć się drobiazgami, otaczać się stonowanymi kolorami, naturalnymi materiałami, które wprowadzają do życia harmonię, równowagę wewnętrzną, a przez to spokój ducha i szczęście. Dziś podpowiemy, jak urządzić salon w stylu skandynawskim w myśl filozofii hygge. Dowiecie się też jaką rolę pełnić tu będą panele w jodełkę.

Geometryzm i piękno naturalnego materiału wprowadza harmonię i elegancję

Drewno jest pięknym i szlachetnym materiałem. Niestety ma tendencję do butwienia, nie można go nadmiernie moczyć podczas mycia, a jednocześnie co pewien czas trzeba powtarzać impregnowanie. Wszystkich tych problemów można uniknąć, a jednocześnie zachować we wnętrzu piękno naturalnego materiału, harmonię i elegancję. Wystarczy do salonu w stylu skandynawskim wybrać panele w jodełkę marki COREtec. Ich wytrzymałość tkwi w konstrukcji – zewnętrzna warstwa idealnie imituje powierzchnię drewna, a kształt jodełki przywodzi na myśl tradycyjny parkiet. Jednocześnie nie mamy tu do czynienia z takimi szczelinami i charakterystycznym odgłosem pracującego drewna podczas chodzenia po podłodze. Jest cicha, a jednocześnie – podobnie jak drewno – ciepła. Wszystko dzięki warstwowej budowie. Zewnętrzny kordur z lakierem jest odporny na ścieranie. Następnie warstwa polichlorku winylu zapewnia odwzorowanie rysunku drewna, panel wzmacnia jeszcze rdzeń z winylu i kamienia, a kolejna warstwa PCV zapewnia wyciszenie razem ze zintegrowanym podkładem korkowym. Pod kolor paneli w jodełkę można idealnie dopasować meble w stylu skandynawskim, czyli proste modułowe meblościanki oraz meble wypoczynkowe o geometrycznej formie posadowione na drewnianych nóżkach.

fot. NeoWnętrze

Panele w jodełkę stworzą ciepłą aranżację w stylu hygge w połączeniu z odpowiednimi dodatkami

Wytrzymałość paneli w jodełkę z polichlorku winylu sprawia, że można stawiać na nich nawet ciężkie meble posadowione na nóżkach. Jednak skandynawska aranżacja to minimalizm i przytulność, stąd poza wypoczynkami na podłodze warto umieścić jedynie miękkie i ciepłe dodatki, z kolei na ścianach zamontować odpowiednie meblościanki. Panele w jodełkę to idealne miejsce na rozłożenie miękkiego dywanu albo koca czy też po prostu małych dekoracyjnych poduszek, a także drewnianej skrzyni na tekstylia czy inne drobiazgi, która może pełnić także funkcję ławy albo pufa. Takie panele nie odbarwiają się pod wpływem promieniowania UV, zatem przy reorganizacji pomieszczenia nie będzie problemu z jasnymi plamami w miejscach, gdzie stały meble, jak w przypadku drewnianej podłogi. Panele nie odbarwiają się także pod wpływem zmiennej temperatury, zatem świetnie sprawdzą się przy ogrzewaniu podłogowym. W salonie w myśl filozofii hygge na podłodze może stanąć jeszcze kominek wolnostojący albo atrapa kominkowa z dekoracyjnymi świeczkami. Wieczór spędzony w takim otoczeniu jest prawdziwym relaksem i przyjemnością, a przecież o to chodzi we wnętrzach stworzonych w zgodzie z duńską filozofią szczęścia.

fot. NeoWnętrze

Hygge to także rośliny w salonie i zdrowy mikroklimat

W myśl hygge warto otaczać się elementami natury i czerpać z nich jak najwięcej sił witalnych, dlatego w salonie powinny znaleźć się rośliny doniczkowe. Będą pochłaniać szkodliwe jony z otoczenia. Warto przy tym podkreślić, że także panele w jodełkę będą tworzyć zdrowy mikroklimat, gdyż nie zawierają formaldehydów, ftalanów czy plastyfikatorów, a dodatkowo nie gromadzą wilgoci i nie przyciągają kurzu. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu w salonie w stylu skandynawskim możesz cieszyć się lepszym samopoczuciem, bez uciążliwych alergii.


Data publikacji: 2023-04-18

Podobne technologie i poradniki


Ogrzewanie podłogowe gwarantuje znaczny komfort termiczny we...
Wybór odpowiedniej podłogi do domu, mieszkania czy...
fot. BRICOFLOR | Gerflor Senso Samoprzylepne Premium...
fot. Bricoflor | GERFLOR SENSO CLIC PREMIUM...
Każdy element wnętrza wpływa na jego ostateczny...
Drewniane i kamienne dekory, wyczuwalna w dotyku...
Poddasze to bardzo ciekawa, a zarazem niełatwa...
Budując swój wymarzony dom należy pamiętać o...
Dobrze zamontowany taras będzie nam służył przez...
Drewniane i kompozytowe tarasy bardzo często są...