Po okresie letnim przychodzi czas na uprzątniecie tarasu i przygotowanie na sezon jesieni i zimy. Taras z deski kompozytowej można łatwo i szybko wyczyścić ponieważ wystarczy użyć myjki pod ciśnieniem oraz wody z płynem, wszelkie zabrudzenia powinny szybko i bez problemowo zejść.

Zdarza się jednak, że niektóre substancje nie są już tak łatwo zmywalne. Jak w takim przypadku czyścic taras? Jak powinien prawidłowo przebiegać proces czyszczenia tarasu?

Taras kompozytowy należy czyścić za pomocą myjki wysokociśnieniowej z wodą lub z wodą i płynem (ważne: ciśnienie wody nie powinno być jednak większe niż 100 bar). Jeżeli nie mamy do dyspozycji myjki ciśnieniowej możemy użyć zwykłej szmatki lub gąbki do naczyń. Dzięki temu pozbędziemy się lekkich zabrudzeń, kurzu, sierści zwierząt i plam po sokach owocowych czy czerwonym winie.

 

 

Co jeżeli na tarasie nadal znajdują się widoczne plamy?
Taka sytuacja może mieć miejsce kiedy na taras wyleje się substancja zawierająca tłuszcz.
Tłuszcz wymaga użycia innych środków czyszczących, ponieważ woda z płynem może być w tym przypadku niewystarczająca. W pierwszej kolejności można sięgnąć po specjalny środek do czyszczenia kompozytu np. w sprayu. Taki środek rozpylamy bezpośrednio na plamę, następnie rozcieramy szmatką lub gąbką i odczekujemy kilka minut.

 

 

Innym sposobem na walkę z uporczywymi plamami może być papier ścierny.
Deski kompozytowe Teraso można zeszlifować wodnym papierem o gradacji od 400 do 800 (powierzchnię deski ścieramy delikatnie, zawsze zgodnie z kierunkiem ryflowania deski), dzięki temu plama zniknie bezpowrotnie.

Desek kompozytowych nie należy myć innymi środkami niż te zalecane przez producenta. Ostre środki chemiczne lub użycie grubego papieru ściernego spowoduje zniszczenie deski.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że żadne deski tarasowe, kompozytowe bądź drewniane nie są całkowicie odporne na plamy, trzeba zwracać uwagę na codzienne zabrudzenia i w przypadku wylania tłuszczu bądź innej podobnej substancji należy szybko reagować i nie pozwolić aby płyn wsiąkł w deskę.

Deska kompozytowa Teraso nie chłonie wody dzięki czemu łatwiej pozbędziemy się z niej uporczywej plamy niż z drewna, jednak codzienna dbałość o czystość tarasu kompozytowego zaoszczędzi nam w późniejszym czasie godzin spędzonych na jesiennych porządkach.

Chcecie wiedzieć więcej o czyszczeniu tarasu kompozytowego ? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu: MITY I FAKTY cz. II – Plamy na deskach kompozytowych

Chcesz dowiedzieć się więcej o produktach Teraso? Skontaktuj się z nami:
[email protected]
tel. 32 724 01 22
www.teraso.pl
www.facebook.com/DeskiTERASO


Data publikacji: 2018-11-20

Podobne technologie i poradniki


Ogrzewanie podłogowe gwarantuje znaczny komfort termiczny we...
Hygge to duńska filozofia szczęścia i czerpanie...
Wybór odpowiedniej podłogi do domu, mieszkania czy...
fot. BRICOFLOR | Gerflor Senso Samoprzylepne Premium...
fot. Bricoflor | GERFLOR SENSO CLIC PREMIUM...
Każdy element wnętrza wpływa na jego ostateczny...
Drewniane i kamienne dekory, wyczuwalna w dotyku...
Poddasze to bardzo ciekawa, a zarazem niełatwa...
Budując swój wymarzony dom należy pamiętać o...
Dobrze zamontowany taras będzie nam służył przez...